16 Haziran 2014 Pazartesi 06:28

POLEMİKLER

Gölge Etmesinler Başka İhsan İstemem

Hürriyetten Cansu Çamlıbel Cannes'da, Altın Palmiye ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan imzalı 'Kış Uykusu' filminin başrol oyuncusu Haluk Bilginer'le konuşmuş. Röportajda ilginç ayrıntılar var.

Gölge Etmesinler Başka İhsan İstemem
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Nuri Bilge Ceylan’ın vizyona giren yeni filmi Altın Palmiye’li "Kış Uykusu" ve bu filmin başrolündeki Haluk Bilginer'le hem film hem de filmdeki "Aydın" karakteri üzerine konuşulmuş.

Türkiye Neden Cannes'ı İzlemiyor

Haluk Bilginer Cannes'ın Türkiye'de yeterince önemsediğine inanmıyor. Tüm dünya oradayken Türkiye'nin neden o törenleri izleyecek yayın yapmadığını çok doğal olarak soruyor: "Orada bir televizyon kamerası gördünüz mü Türkiye’den? Ben Çin, Japon, Fransız, Alman, Belçikalı, Hindistan kanallarıyla röportaj yaptım. Bir tek Türkiye yoktu." diyor.

Türk Aydını Hiç Bu Kadar gerçekçi Resmedilmemişti

Türk aydınının bugüne kadar hiç böylesine dürüstçe resmedilmediğini düşünen oyuncu Haluk Bilginer, senaryoyu beğendiğini ve son derece sahici bulduğunu belirtiyor.

Umudumuzu kaybetmek için yeterince sebebimiz var

Röportajda sosyal olaylara değiniliyor ve bu konuda Haluk Bilginer'in görüşlerine de yerveriliyor. Sanatçı 90 gençliğinin direncini dile getiriyor. Umudumuzu kaybetmek için yeterli sebeplerimiz olduğuna inanıyor. Bu sebeplerden hemen ilk 3 sıradakileri demokrasi yokluğu, gelir dağılımı adaletsizliği,korku ve korkunun yarattığı otosandür olarak sıralıyor: "En önemlisi, gelir dağılımındaki büyük eşitsizlik. Demokrasi olmayınca bu da olmuyor. Korku. Demokrasi yok ve korku var. Ve korkunun yarattığı otosansür olarak sıralıyor."

Türkiye’deki kültür piyasasıyla ilgili ne söylersiniz?

Cansu Çamlıbel'in "Türkiye’deki kültür piyasasıyla ilgili ne söylersiniz? Devletten herhangi bir beklentiniz var mı?" sorusuna: " Hiçbir beklentim olmadığı gibi, gölge etmesinler başka ihsan istemem. Ben 25 yıldır Türkiye’de tiyatro yapıyorum, ilk kez ‘Oyun Atölyesi’ Kültür Bakanlığı yardımını almadı. Vermediler." diyor be bunun sebebini Gezi Parkı olaylarına verdiği destek olarak gördüğünü söylüyor.

Haluk Bilginer'in Hürriyet'teki Ropörtajını Okumak İçin Tıklayınız.

Kış Uykusu filminin konusu

Emekli bir tiyatrocunun oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya'ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri dönmesini ve bu kasabada geçirdiği iç karartıcı günleri anlatır. Kış Uykusu'nun başrolünde Haluk Bilginer yer alırken kadrodaki diğer sanatçılar: Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak'tan sanatçıya eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir

Sevgililer Günü'ne Özel Hafızalardan Silinmeyecek Makyajın İpuçları

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK MAKYAJIN İPUÇLARI


Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Kale Banyo 'Smart' Felsefesiyle, Hijyen Ve Tasarrufu Bir Aradasunuyor

KALE BANYO ‘SMART’ FELSEFESİYLE, HİJYEN VE TASARRUFU BİR ARADA SUNUYOR


Başkan İmamoğlu, Genç Lider Adaylarına Seslendi “Kamuda Liyakat Ötesi Kavramları Çatır Çatır Yıkacağız”

Başkan İmamoğlu, genç lider adaylarına seslendi:


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Etiketler: haluk bilginer, nuri bilge ceylan, kış uykuus

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.