22 Temmuz 2019 Pazartesi 11:19

GÜNDEM

Goodyear Eagle F1 Supersport Rs Porsche 911 Gt2 Rs Ve Gt3 Rs İçin Özel Üretim Lastikler

22 Temmuz 2019

Goodyear Eagle F1 Supersport Rs  Porsche 911 Gt2 Rs Ve Gt3 Rs İçin Özel Üretim Lastikler
Goodyear Eagle F1 Supersport Rs  Porsche 911 Gt2 Rs Ve Gt3 Rs İçin Özel Üretim Lastikler
Goodyear Eagle F1 Supersport Rs  Porsche 911 Gt2 Rs Ve Gt3 Rs İçin Özel Üretim Lastikler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

•Yeni geliştirilen Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Porsche 911 GT2 RS ve Porsche 911 GT3 RS modellerinde test edilerek onaylandı.

•Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Goodyear’ın yüksek güçlü otomobil alanına geri dönüşünün göstergesi niteliğinde oldu.

•Eagle F1 SuperSport RS lastikleri sürücülere mükemmel bir yarış pisti deneyimi sunma amacı ile üretildi.

Yeni Eagle F1 SuperSport serisinin yakın zamandaki tanıtımının ardından, Goodyear, Eagle F1 SuperSport RS deseninin 265/35 ZR 20 (99Y) XL ve 325/30 ZR 21 (108Y) XL lastik ebatlarının Porsche 911 GT2 RS ve Porsche 911 modellerinde homogolasyon aldığını gururla duyurdu.

Porsche Motorsport başmühendisi Jan Frank yeni lastikler hakkında “Goodyear’ın yeni Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Porsche’den beklediğimiz çok yüksek performans seviyelerine ulaşmasını sağladığını kanıtladı. Goodyear bizim için Porsche 911 GT2 RS araçlarının üst düzey beklentilerini karşılayacak olağanüstü bir lastik tasarladı” dedi.

İtalya’daki Nardò Porsche Test pistinde belirlenen tur zamanları yeni Eagle F1 SuperSport RS ‘in gelişiminin son aşamasıydı. Bu lastikler Goodyear’ın Ultra Ultra Yüksek Performans (UUHP) segmentine geri dönüşünün göstergesi niteliğinde oldu. Goodyear Orjinal Ekipman Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Yönetici Direktörü Nick Harley konuya dair: “SuperSport RS’nin gelişim aşamasında dünya rekortmeni Ultra Ultra Yüksek Performans lastikleri üretebilmek için yetenekli mühendislik ekiplerimizin ve dünya standartlarındaki geliştirme tesislerimizin gücünü kullandık.Bu lastik, günümüzde yollardaki ve araç üreticisinin portföyündeki en özel aracın performans ve yol tutuş özelliklerini güçlendirmek için tasarlandı” dedi.

Lastik Gereklilikleri

265/35ZR20 (99Y) XL (ön) ve 325/30ZR21 (108Y) XL (arka) ebatlarındaki lastikler kullanılarak yapılan GT2 RS kullanım senaryosu oldukça zorlayıcıydı. Porsche Motorsport lastiklerin tahmin edilebilir ve işletilebilir bir şekilde arka tekerlekler üzerinden 700 hp ve 750 nm’yi iletebilmesini talep etti, bu durum azami tork 2500 rpm’ye erişirken gücün düz bir hat olarak iletilebilmesi ve viraj alma performansıyla birlikte bir zorluk teşkil etse de sonuç olarak üstün tur zamanları elde edildi.

Nick Harley sözlerine şunları ekledi: “Bu koşullarla rekabet edebilecek lastiklerin sayısı oldukça az. Eagle F1 SuperSport RS’in, daha iyisini elde etmek için kendini sürekli gelişmeye adamış bir üretici olan Porsche’dan övgüleri toplayabilmesi, Goodyear’ın Ultra Ultra Yüksek Performans segmentinde ne kadar ileride olduğunu açıkça ortaya koyuyor.”

Bu onayın (homologasyon) sonucu olarak, Porsche, N0-işaretli Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastiklerini bayi ağları aracılığıyla üstün performans ve kuru yol koşullarında direksiyon hassasiyeti isteyen araç sahipleri için tedarik edecek.

Teknik Notlar: Goodyear Eagle F1 SuperSport RS

Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastiklerini araçlardan daha üstün performans elde edilebilmesi amacıyla Porsche Motorsport için özel olarak tasarladı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Xavier Fraipont lastiklerin yapabilecekleriyle ilgili şunları ifade etti: “Motorsporları açısından Goodyear büyük bir mirasa sahiptir. Şimdi tüm bu tecrübe ve bilgi birikimimizi üst düzey performans gösteren süperspor otomobillerin performans seviyelerini artırmak amacıyla Avrupa’da geliştirilen yeni Goodyear Eagle F1 SuperSport RS lastikleri için bir araya getirdik.”

Yüzlerce mühendis, bilim insanı ve teknisyenin yeni malzemeler, lastik sırt desen tasarımları ve üretim teknikleri üzerinde çalıştığı Hanau’daki (Almanya) Geliştirme Merkezinin geniş kapsamlı ve ayrıntılı gelişim teknolojilerinden yararlanılarak geliştirilen Eagle F1 SuperSport RS lastikleri Ultra Ultra Yüksek Performans piyasasına birçok çarpıcı yenilik kazandırdı:

Sırt desen tasarımındaki güçlü öğeler azaltılmış lastik sırtı derinliğiyle birleştirilerek saf bileşenlerle kuru yol tutuş özelliği en üst seviyeye çıkarılmıştır. Bu durum g-kuvvetlerini en üst seviyeye çıkarırken olağanüstü viraj koşullarında lastik sırtı deseninin bütünlüğünü korumaktadır. Bu sayede sürücülerin hem maksimum yol tutuş hem de son derece hassas direksiyon deneyimi tecrübesi yaşamaları mümkün olmaktadır.

Adapte edilmiş lastik yapısı Goodyear’ın tecrübesini ortaya koyarken Eagle F1 SuperSport RS lastiklerinin gelişmiş bir lastik profili çizmesini sağlamaktadır. Bu lastik serisi temas yüzeyini artırmanın yanı sıra güçlü Aramid sargılar sayesinde farklı sürüş koşullarında ve hız seviyelerinde basınç dağılımını sabit tutmaktadır.

Son olarak, lastik omuzlarına doğru uzanan sırt deseni, tüm yanal kuvvetleri ileterek, zorlu virajlarda olağanüstü güvenlik sağlamaktadır.

The Goodyear Tire & Rubber Company:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olan Goodyear, günümüzde küresel platformda 21 ülkedeki 47 tesisinde üretim yapmakta ve 64.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezi, sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışmaktadır. Şirket, ürünler ve küresel operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.goodyear.eu/corporate_emea/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Gastronomi Turizminin Liderleri Turizm Yatırımcıları Forumu Tıf’De Buluşuyor

Gastronomi Turizminin Liderleri


0 4 Yaş Çocuklarla Annelerine Ücretsiz Ulaşımda Önemli Adım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında bulunan, '0-4 yaş arası çocuğu olan annelere toplu ulaşımın ücretiz olması' vaadinin gerçekleşmesinde bir önemli adım daha atıldı. İBB Meclisi'nin dünkü oturumda görüşülen teklif,Sayıştay görüşü alınması kaydıyla, oy birliğiyle geçti. İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, Meclis kararını önemli bir gelişme olarak müjdeledi.


Özel Sektörde 2020 Yılı Ücret Artışı Beklentisi Yüzde 16

Lider insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, iş dünyasındaki ücret ile yan haklarda genel eğilim ve uygulamaları ortaya koyan ‘2020 Ücret ve Yan Haklar Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Yıl sonu enflasyon tahminlerinin artmasıyla beraber güncellenen araştırmaya göre, özel sektörün 2020 için öngördüğü ortalama yüzde 16 olarak belirlendi.


Usta Yazar Beşir Ayvazoğlu, Ölümsüz Şair Tevfik Fikret’İ Anlattı

USTA YAZAR BEŞİR AYVAZOĞLU, ÖLÜMSÜZ ŞAİR TEVFİK FİKRET’İ ANLATTI


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Etiketler: Goodyear, SuperSport, Eagle, Porsche, lastik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.