12 Temmuz 2018 Perşembe 16:31

GÜNDEM

Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı

Grundfos Hakkında

Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Grundfos Pompa Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında yapılan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü”, M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nde M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ve Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan tarafından imzalandı.

Bunun bizim için özellikle önemli olmasının sebebi; Türkiye ne yazık ki enerjide dışa bağımlı bir ülke. Ülkemizde enerji verimli çözümler ne kadar yaygın olarak kullanılırsa tesisat ve iklimlendirmede kullandığımız enerji ve dışa bağımlılığımız azalacak ve elbette dünyadaki karbon ayak izimizi de azaltıp çevreye daha faydalı olacağız.

Grundfos, global organizasyonunda da onlarca yıldır tüm dünyada sosyal sorumluluk projelerine önem veren bir firma, dolayısıyla ülkemizde de bu tarz sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bu işbirliği bizim için ayrıca çok değerli, çünkü Grundfos, Türkiye'de 20. yılını bitirdi. Dolayısıyla 20. yılımızı böyle anlamlı bir projeyle daha taçlandırdığımız için gururluyuz” diye konuştu.

M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise şunları söyledi: “Grundfos ile imzaladığımız bu protokolle ilgili olarak Sayın Burak Gürkan Bey'e ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu protokolle hedefimiz, üreten bir Türkiye yaratmak. Ülkemizin kendi teknolojisini kendisi üreten bir ülke olması ve bu ürettiği teknolojiyi dünyaya sunmasını amaçlıyoruz. Ülke olarak döviz girdimizi artırıp döviz çıktımızı azaltmamız gerekiyor. Bu konuda hem sektöre hem bize çok iş düşüyor. Biz sektörle birlikte ne kadar nitelikli iş gücü yetiştirip bu gücü sanayiye sunarsak üretimimiz de o kadar kaliteli olur ve üretimdeki bu kalite, markalaşmayı da beraberinde getirir. Ne yazık ki ülkemizin bir markası yok, bunu yaratmamız gerekiyor. Markalaşmayı temel hedef alarak bu işbirliğini inşa ettik. 6764 sayılı yasa, nitelikli iş gücü yetiştirme konusunda hem Bakanlığa hem de sektöre büyük destek sunuyor. Biz bulunduğumuz genel müdürlüğü bir şirket gibi yönetiyoruz. Genel Müdürlüğümüz sektöründür. Onlar varsa biz varız. Biz 54 alan, 200 dalda eğitim veriyoruz. İşte bu tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı, bu alan ve dallardan biri. Tüm alanları da bu şekilde güçlendirip okullarımıza sektörü dahil ederek eğitimi geliştireceğiz. Okullarımızı sektörle birlikte yönetmek istiyoruz. Sektör kendi alanlarıyla ilgili okullara laboratuvarlar donatsın ve öğrencilerin bu değerli meslekleri tercih etmeleri için burslar vererek onları teşvik etsin istiyoruz. Öğretmenlerimize yurt içi ve yurt dışında staj imkânı sunacağız, sektörün yeni teknolojilerini tanıyacak ve bu bilgileri öğrencilerine aktaracaklar. Bu şekilde ortak bir hareketle hem meslek liselerini cazip hale getirecek, hem okullarımızı sektörle yönetecek, hem de buradan mezun olacak çocuklarımıza da kendi sektörlerinde istihdam sağlayacak şekilde kaliteyi artıracak çok güzel ve anlamlı bir çalışma içine girdik. Bu çalışmalarımızın meyvelerini de çok yakın zamanda toplayacağımıza inanıyorum.” M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün bir devlet kuruluşu gibi görülmemesi gerektiğinin altını çizen Gülay, “Genel Müdürlüğümüz mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi için sektörlerimizle birlikte çalışıyor. Burası sizin yeriniz. Görüşlerinize, talep ve dileklerinize kapımız sonuna kadar açık. Grundfos ve Burak Gürkan Bey'e mesleki ve teknik eğitime destekleri için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Grundfos, 1945 yılında Danimarka'nın Bjerringbro şehrinde Poul Due Jensen tarafından kuruldu. Bugün doğrudan 56, distribütörlükleriyle 83 ülkede, milyonlarca insana hizmet veren pompa üreticisi Grundfos bünyesinde 19.280 kişi istihdam edilmektedir. Tüm dünya için su çözümleri geliştiren Grundfos, köylerden en yüksek gökdelenlere kadar içme suyu temini, atık suların arıtılması ve bertaraf edilmesi, tüm dünyayı ısıtarak ve gerektiğinde soğutarak konforlu, sağlıklı bir ortam sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Milestone Entegrasyon Günleri, Sektör Profesyonellerini Buluşturdu!

Son 10 yıldır üst üste dünyanın 1 numaralı video yönetim yazılımı üreticisi seçilen Milestone Systems, 19 Eylül günü düzenlediği Milestone Entegrasyon Günleri etkinliğinde farklı alanlar için sunduğu entegre çözümler ve yenilikleri sektörün profesyonel isimleri ile paylaştı. Etkinlikte konuşan Milestone Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Özgür Uygur “2020 yılında çevremizde kullandığımız tüm cihazların internete çıkacağını, birbirleriyle etkileşim içinde olacağını göreceğiz” diyerek, güçlü platform ve topluluğun önemine vurgu yaptı.


Fortnite İçin Kaçırılmayacak Nintendo Switch Paketi

20.09.2018 – Dünyanın önde gelen konsol üreticilerinde Nintendo ile yenilikçi oynanışı ve renkli dünyasıyla battle royale türüne damgasını vuran Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, oyunserverler için çok cazip bir paket hazırladı. Nintendo Switch almayı planlayan Fortnite hayranlarının kaçırmaması gereken pakette oyuncuları sevindirecek sürprizler bulunuyor.


Yedi Ülkenin İş Geliştirme Ekibine Liderlik Edecek

İstanbul, 20 Eylül 2018 – Teleperformance Türkiye İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tolga Uçbağlar, CEMEA bölgesinde 7 ülkeyi kapsayan Gelişen Pazarlardan Sorumlu İş Geliştirme Başkanı olarak atandı. 2015-2016 döneminde TP University çatısı altında Türkiye'yi başarıyla temsil eden Uçbağlar, 1 Eylül itibarıyla Türkiye’deki sorumluluklarına ek olarak Rusya, Çekya, Polonya, Ukrayna, Slovakya ve Litvanya ülkelerinin iş geliştirme ekiplerini yönetecek.


Bitkisel Yağda Planlı Üretim 16 Milyar Doların Türkiye'de Kalmasını Sağlar

Bilgi için:


Evofone'un İlk Yetkili Mi Store Açılışına 8.000'Den Fazla Ziyaretçi Katıldı

İlk yetkili Mi Store açılış gününde rekor kırdı ve Mi Fan’lar sabah 05.00’ten itibaren kuyruk oluşturdu


Etiketler: Grundfos, Eğitim, Genel, için, Mesleki

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.