12 Temmuz 2018 Perşembe 16:31

GÜNDEM

Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı

Grundfos Hakkında

Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
Grundfos, M.E.B. İle “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” İmzaladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Grundfos Pompa Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında yapılan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü”, M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nde M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ve Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan tarafından imzalandı.

Bunun bizim için özellikle önemli olmasının sebebi; Türkiye ne yazık ki enerjide dışa bağımlı bir ülke. Ülkemizde enerji verimli çözümler ne kadar yaygın olarak kullanılırsa tesisat ve iklimlendirmede kullandığımız enerji ve dışa bağımlılığımız azalacak ve elbette dünyadaki karbon ayak izimizi de azaltıp çevreye daha faydalı olacağız.

Grundfos, global organizasyonunda da onlarca yıldır tüm dünyada sosyal sorumluluk projelerine önem veren bir firma, dolayısıyla ülkemizde de bu tarz sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bu işbirliği bizim için ayrıca çok değerli, çünkü Grundfos, Türkiye'de 20. yılını bitirdi. Dolayısıyla 20. yılımızı böyle anlamlı bir projeyle daha taçlandırdığımız için gururluyuz” diye konuştu.

M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise şunları söyledi: “Grundfos ile imzaladığımız bu protokolle ilgili olarak Sayın Burak Gürkan Bey'e ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu protokolle hedefimiz, üreten bir Türkiye yaratmak. Ülkemizin kendi teknolojisini kendisi üreten bir ülke olması ve bu ürettiği teknolojiyi dünyaya sunmasını amaçlıyoruz. Ülke olarak döviz girdimizi artırıp döviz çıktımızı azaltmamız gerekiyor. Bu konuda hem sektöre hem bize çok iş düşüyor. Biz sektörle birlikte ne kadar nitelikli iş gücü yetiştirip bu gücü sanayiye sunarsak üretimimiz de o kadar kaliteli olur ve üretimdeki bu kalite, markalaşmayı da beraberinde getirir. Ne yazık ki ülkemizin bir markası yok, bunu yaratmamız gerekiyor. Markalaşmayı temel hedef alarak bu işbirliğini inşa ettik. 6764 sayılı yasa, nitelikli iş gücü yetiştirme konusunda hem Bakanlığa hem de sektöre büyük destek sunuyor. Biz bulunduğumuz genel müdürlüğü bir şirket gibi yönetiyoruz. Genel Müdürlüğümüz sektöründür. Onlar varsa biz varız. Biz 54 alan, 200 dalda eğitim veriyoruz. İşte bu tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı, bu alan ve dallardan biri. Tüm alanları da bu şekilde güçlendirip okullarımıza sektörü dahil ederek eğitimi geliştireceğiz. Okullarımızı sektörle birlikte yönetmek istiyoruz. Sektör kendi alanlarıyla ilgili okullara laboratuvarlar donatsın ve öğrencilerin bu değerli meslekleri tercih etmeleri için burslar vererek onları teşvik etsin istiyoruz. Öğretmenlerimize yurt içi ve yurt dışında staj imkânı sunacağız, sektörün yeni teknolojilerini tanıyacak ve bu bilgileri öğrencilerine aktaracaklar. Bu şekilde ortak bir hareketle hem meslek liselerini cazip hale getirecek, hem okullarımızı sektörle yönetecek, hem de buradan mezun olacak çocuklarımıza da kendi sektörlerinde istihdam sağlayacak şekilde kaliteyi artıracak çok güzel ve anlamlı bir çalışma içine girdik. Bu çalışmalarımızın meyvelerini de çok yakın zamanda toplayacağımıza inanıyorum.” M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün bir devlet kuruluşu gibi görülmemesi gerektiğinin altını çizen Gülay, “Genel Müdürlüğümüz mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi için sektörlerimizle birlikte çalışıyor. Burası sizin yeriniz. Görüşlerinize, talep ve dileklerinize kapımız sonuna kadar açık. Grundfos ve Burak Gürkan Bey'e mesleki ve teknik eğitime destekleri için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Grundfos, 1945 yılında Danimarka'nın Bjerringbro şehrinde Poul Due Jensen tarafından kuruldu. Bugün doğrudan 56, distribütörlükleriyle 83 ülkede, milyonlarca insana hizmet veren pompa üreticisi Grundfos bünyesinde 19.280 kişi istihdam edilmektedir. Tüm dünya için su çözümleri geliştiren Grundfos, köylerden en yüksek gökdelenlere kadar içme suyu temini, atık suların arıtılması ve bertaraf edilmesi, tüm dünyayı ısıtarak ve gerektiğinde soğutarak konforlu, sağlıklı bir ortam sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Şehir Hayatında Da Cilde Uv Bariyeri Gerekli

Yaşlılık lekeleri de denen kahverengi lekelerin kaynağı da güneş. Elbette krem sürmek kırışıklıklar, kuruluk ve cildin yaşla birlikte azalan enzimleri için gerekli. Ama şehir hayatında bile kullandığınız krem güneş koruma faktörü içermeli ki gençlik uzun bir süre korunabilsin, yaşıtlarla belirgin farklar ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilsin.


“Ağız Kokusunun Tanısı Ve Tedavisi Kolaydır”

Günlük hayatı doğrudan etkileyen ve kişilerde özgüven eksikliğine kadar varan sonuçlar doğuran ağız kokusundan kurtulmak mümkün. “Ağız kokusu şikayetlerinin yüzde 90’ı ağız içindeki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımının düzenli olmaması en büyük etkendir. İnatçı olan ve geçmeyen ağız kokusu ise, genellikle diş çürükleri ve diş eti iltihaplarında görülmektedir” diyen Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Cansu Büyük, “Ağız kokusunun tanısı ve tedavisi kolaydır” şeklinde konuştu.


Pırlanta Alabilmenin Kolay Yolu Fibabanka’Da

Pırlanta almak hiç bu kadar kolay olmadı


Basemode Records Ados "Mizantrop" Lansman Konseri

Rap müziği kendine özgü dramatik yorumlamasıyla bilinen Ados, Sony Music Türkiye & Basemode Records imzası taşıyan “MİZANTROP” albümü ile 29 Haziran’da dinleyicilerinin karşısına çıktı.


Otizmli Çocuklar İçin Asya’Dan Avrupa’Ya Kulaç Attılar! Otizmli Çocuklar İçin Yüzen Esra Şenses, Bu Farkındalık Hareketini Birincilikle Taçlandırdı.

Otizmli Çocuklar İçin Asya’dan Avrupa’ya Kulaç Attılar!


Etiketler: Grundfos, Eğitim, Genel, için, Mesleki

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.