27 Haziran 2019 Perşembe 11:48

GÜNDEM

Güç Aldığımız Bu Topraklara Daha Fazla Değer Sağlamayı Sürdüreceğiz

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılında Yıldızlar Yatırım Holding Kocaeli’de büyümeye ve istihdam sağlamayı sürdürüyor. Orman ürünleri, gübre, kimya ve demir-çelik, liman işletmeciliği gibi birbiriyle entegre sektörlerde faaliyet gösteren Yıldızlar Yatırım Holding, yurt içi ve yurt dışındaki tesislerinde 4 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. Yıldızlar Yatırım Holding, bu istihdam yaklaşık 2 bin 500’e yakınını ise, grubun üretim üssü olan Kocaeli’de gerçekleştiriyor.

Güç Aldığımız Bu Topraklara Daha  Fazla Değer Sağlamayı Sürdüreceğiz
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ekonomide yaşanan sıkıntılı dönemde birçok şirketin ve holdingin istihdamı düşerken, Yıldızlar Yatırım Holding geçtiğimiz yıl istihdamını yüzde 18,4 oranında arttırdı.

Konuyla ilgili son bilgileri paylaşan Yıldızlar Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yıldız, “2017 yılında 3 bin 800 olan çalışan sayımızı 2018 yılında 4 bin 500’e çıkarmayı başardık. En son yatırımlarımızdan biri olan Yıldız Demir Çelik, hem grubumuza hem de Kocaelimize yeni bir güç kattı. İlk fazını 2018 Mart ayında devreye aldığımız Alikahya’daki Yıldız Demir Çelik sayesinde bölgede yeni bir istihdam alanı oluştu. Şirketin ikinci faz yatırımı ise 2020 yılında faaliyete geçecek. Bu sayede çalışan sayımızı da artırmış olacağız. Birçok üretim tesisimiz Kocaeli’nde yer alıyor ve bu şehirde olmaktan çok mutluyuz. 98. yılını kutladığımız İzmit’in düşman işgalinde kurtuluşu olan bu günde güç aldığımız topraklara daha fazla değer sağlamayı istiyoruz” diye konuştu.

KOCAELİ’DEN DÜNYA LİDERLİĞİNE

Temelleri 1890 yılında atılan Yıldızlar Yatırım Holding’in amiral gemisi konumunda olan Yıldız Entegre’nin merkezi de Kocaeli’deki Kartepe bölgesinde yer alıyor. Mersin, Manisa ve Bolu’daki üretim tesisleriyle sektör lideri olan Yıldız Entegre, yurt dışında ise Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Türk bayrağını dalgalandırıyor.

Yıldız Entegre’nin orman ürünleri sektöründe dünyanın en büyük ilk 10 firmasından biri olduğuna dikkat çeken, Fehmi Yıldız, “Yıldız Entegre markasıyla 4 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz.

TÜRK TARIMINA ‘CAN SUYU’

Yine Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren İGSAŞ ise Kocaeli Körfez ilçesindeki tesislerinde üre, amonyak ve NPK üretimi yapıyor. Şirket; Antalya, Samsun ve Kütahya’daki üretim tesislerinde Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu katma değeri yüksek gübreyi Türk tarımının hizmetine sunuyor.

CARİ AÇIĞI KARŞI POZİTİF KATKI

Grubun son yatırımlarından biri olan Yıldız Demir Çelik ise Türk sanayisinin ana girdilerinden olan kaplamalı yassı sac üretimi gerçekleştiriyor. Yıldız Demir Çelik’in cari açığı azaltacak ürün üretimi gerçekleştirdiğini ve ülke ekonomisine bu anlamda önemli bir destek verdiklerini söyleyen Fehmi Yıldız şu bilgileri aktardı: “Yıllık 1 milyon ton kapasiteli sürekli galvanizleme ve boya hatlarına sahip, inşaat, otomotiv ve beyaz eşya gibi birçok sektörün ihtiyacını karşılayacak geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapmaktadır.

KIMIZandKIMIZ

Esin Gedik

İlginizi Çekebilir

Trendyol, Inditex’İn Türkiye’Deki Online Partneri Oldu

Pull&Bear online satış için Trendyol ile anlaştı. Modaseverlerin yakından takip ettiği Pull&Bear, yeni sezon ürünleriyle Trendyol’da satışa sunuldu.


Ng Hotels’De Unutulmaz Yılbaşı

Yılbaşına özel programlarıyla her yıl misafirlerinin keyif dolu vakit geçirmesini sağlayan NG Hotels, NG Sapanca’da Muazzez Ersoy ve NG Afyon’da Bülent Serttaş ile muhteşem bir yılbaşı gecesine imza atacak.


Netflıx, The Wıtcher’In Karakter Tanıtım Videolarını Paylaştı! Geralt, Yennefer Ve Cırı İle Tanışın

Başrollerini Henry Cavill, Anya Chalotra ve Freya Allan’ın paylaştığı The Witcher’ın ana karakterleri üç özel videoyla ilk kez hayranlarıyla buluştu. Videolarda karakterleri canlandıran oyuncular ve dizi sorumlusu Lauren Schmidt Hissrich izleyicileri Geralt, Yennefer ve Ciri’nin dünyasına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.


Hitit Ve Ibm'den Havacılık Standartlarını Yükselten İş Birliği

Hitit ve IBM, havayolu iş sürekliliği için iş birliklerini güçlendiriyor


“Kimse 3 Çocuk Babası Vatandaş Ekrem’E Kanal İstanbul’U Dayatamaz”

“KİMSE 3 ÇOCUK BABASI VATANDAŞ EKREM’E KANAL İSTANBUL’U DAYATAMAZ”


Etiketler: Yıldız, olan, üretim, Yıldızlar, Yatırım

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.