12 Aralık 2019 Perşembe 14:28

GÜNDEM

Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu

İstanbul PERDER ve PİN Grup organizasyonuyla bu yıl 5'incisi düzenlenen Yerli Market Haftası’nın gündeminde aile şirketleri vardı. Ülke ekonomisinde önemli paya sahip olan ‘aile şirketleri’ Gün Gelecek Platformu’nun kurucusu Lila Group’un CEO’su Alp Öğücü, oturumda konuşmacı olarak yer alırken panelde ‘Aile Şirketlerinin Kaçınılmaz Gündemi’ masaya yatırıldı.

Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu
Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu
Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu
Gün Gelecek Platformu, Yerli Market Haftası’Nda Aile Şirketlerini Konuştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ülke ekonomisinin ve perakende sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla 5 yıldır düzenlenen Yerli Market Haftası “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla 10-11 Aralık tarihleri arasında WOW Convention Center'da gerçekleştirildi.

Alp Öğücü: “Güven en büyük sermayemiz!”

‘Aile Şirketlerinin Kaçınılmaz Gündemi’ başlıklı oturumda Yerli Market Haftası’nın yerel zincirlerin birlikte gelişmesi ve yeni dünya düzenine göre evrilebilmesi için önemli bir misyona sahip olduğunun altını çizen Alp Öğücü, sektörün oyuncularını bir araya getiren, deneyimlerin paylaşıldığı bu etkinliğe yerli sermaye ile kurulan Lila Group olarak sponsor olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Yeni dünya düzeninde, tüketicilerin artık bir ürünü satın alırken firmanın toplum için yaptıklarına da baktığını belirten Öğücü, içinde yaşadığı toplumun eksikliklerini gönülden hisseden, buna yönelik projeler geliştiren şirketlerin gelecekte de var olacağının altını çizdi. Öğücü konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kurumsal sosyal sorumluluk kavramının kurumlar için bir görevden ziyade, bizim gibi ülke ekonomisine katkı sağlayan firmaların sahip olması gereken bir toplumsal bilinç olduğuna inanıyoruz ve bu minvalde tüm çalışanlarımızı da kurumsal sosyal sorumluluk?projelerimize?dahil?ediyoruz.”

Yiğit Göğüş: “Kurumsallaşmamız gerekiyor!”

Oturumun konuşmacılarından Pelsan Aydınlatma Genel Müdürü, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği İstanbul Temsilcisi Yiğit Göğüş ise sürdürülebilirliğin sağlandığı sürece aile şirketi olmanın büyük avantaj olduğuna dikkat çekti. Göğüş, aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Ekonominin büyük bir kısmı aile şirketleri tarafından kontrol ediliyor. Sürdürülebilirliği sağladığınız sürece aile şirketi olmanın büyük avantajları var. Rakamlardan bahsetmek gerekirse aile şirketi olarak kurulan şirketlerin %70’i ikinci nesile geçemiyor. Üçüncü nesile ise sadece %3’ü geçebiliyor. Dünyada 200 yılın üzerinde yaşamış ülkelere baktığımızda %56’sı Japonya’da, %17’si Almanya’da, %4’ü Hollanda’da ve %3,5’i Fransa’da yer alıyor. Burada kültür kavramı büyük önem taşıyor. Araştırmalara göre aile şirketini sürdürebilmeyi başarmış olan ülkelerde aile şirkete hizmet ediyor, başarısız olan ülkelerde şirket aileye hizmet ediyor. Burada da kurumsallaşmanın önemini görüyoruz” dedi.

Ramazan Ulu: “Aile fertleri sistemin birer parçasıdır!”

“Geçmişi bilmeyen geleceğe ışık tutamaz” diyen Ramazan Ulu “Çocuklarımızın 34 yılık geçmişe sahip olan şirketimizin geçmişini iyi bilmesi ve bunun kıymetini bilmesi çok önemli. Biz üç kardeş olarak bugünlere gelebilmek için omuz omuza çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Olduğumuz konuma gelebilmek hiç kolay olmadı. Aile şirketimizin her bir ferdi sistemin birer parçası. Her birimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Bizim sektörümüz çok maliyetli rekabetli ama az karlı bir sektör. Kurumumun marka değerini artırmak için önce güven gerekiyor. Burada güvenilmek ön plana çıkıyor” dedi.

Yerel market zincirlerinin sürdürülebilirliği amacıyla hayata geçirdiği Gün Gelecek Platformu için Lila Group’a teşekkür eden Ulu, şirketler arasında, deneyim paylaşımına ve şirketlerin birbirlerinden öğrenmelerine olanak tanınması ile birlikte aile, ortaklık ve iş arasındaki dinamik ilişkiyi doğru bir şekilde anlamak ve yönetmek için büyük bir fırsat olduğuna değindi.

Lila Group Hakkında

Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Lila Group, 2006 yılında yatırım kararı almasıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 2007 yılında Çorlu’da dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme vizyonuyla hijyenik temizlik kağıtları üretime başladı. 2012 yılında yapılan yeni yatırımlarla faaliyet alanını genişleten Lila Group, şu anda 140 bin metrekarelik alanda, 150 bin ton kapasite ile sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki tek kampüs içindeki en büyük kağıt üretim tesisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün yaklaşık 2,5 Milyar TL’lik Türkiye temizlik kağıtları pazarı toplamında %12 pazar payının sahibi olan Lila Group, Türkiye’deki kullanıcılarına Sofia, Maylo, Berrak ve Nua Prefessional markaları ile ulaşırken dünyanın dört bir yanında yer alan 78 ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Platformunda 10. Türkü İkiye On Kala’Dan

İkiye On Kala’nın “Dağlar Dağımdır Benim” Yorumu, Vokal ve Enstrümanların Farklı Kullanımı ile Bir Öyküye Dönüşüyor


Yeni Mevsim Twıst Pre Sprıng 2020 Koleksiyonu’Yla Kanatlanmaya Hazır!

YENİ MEVSİM TWIST PRE-SPRING 2020 KOLEKSİYONU’YLA KANATLANMAYA HAZIR!


Eset Yarıyıl Tatilinde Çocuğunuzu Ekrandan Uzak Tutmanın Yolları

20 Ocak 2020


Mahşer İ Cümbüş 22 Ocak Çarşamba Trump Sahne’De

Doğaçlama tiyatronun önemli temsilcilerinden Mahşer-i Cümbüş, 22 Ocak Çarşamba günü saat 20.30’da Trump Sahne’de tiyatro severlerle buluşuyor.


Yandex Navigasyon, Kış Dönemi İçin En Keyifli Tatil Rotalarını Oluşturdu

Yandex Navigasyon’dan farklı deneyimler sunan kış tatili rotaları


Etiketler: için, aile, büyük, Lila, Group

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.