30 Aralık 2015 Çarşamba 14:46

MUTFAK

Hacı Seyda, Bağcılar'a Frambuazlı Pastayı Sevideren Pastane

Uzun yıllar pastane sektörüne emek vermiş Mehmet Aslan ve Rasim Gökçe tarafından kurulan Hacı Seyda Pastanesi, muhteşem tatlarını sizlere sunuyor.

Hacı Seyda, Bağcılar'a Frambuazlı Pastayı Sevideren Pastane
Hacı Seyda, Bağcılar'a Frambuazlı Pastayı Sevideren Pastane
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT » Özlem Bulut


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Hem hizmet alanına hakim hem de mutfağı iyi bilen Hacı Seyda ortakları, kendilerine kaliteli üretimi ilke edinmiş. Marka olma yolunda ilerleyen Hacı Seyda, lezzetli pastalarla tüm İstanbullulara hizmet etmeyi düşünüyor.

Ortaklar pastanelerindeki ürün çeşitlilikleri ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Birbirinden lezzetli kurabiyeleri, şaşırtacak ölçüde geniş pasta çeşitleri ile işini seven insanların kurduğu bu işletme tahinli ve çikolatalı kurabiyeleri çok popüler.

Frambuazlı pastayı Bağcılar sakinlerine sevdirmeleri kolay olmadı tabi. En çok şikayeti frambazlı pastadan aldıklarını belirten ortaklar, "ekşi bir meyve olan frambuaz, pastaya mayhoş bir tat veriyor. Müşteri de pastanın bozulduğunu söyleyerek geriye getiriyordu." dediler. Müşterilerini bilgilendiren Hacı Seyda ortakları şimdilerde ise frambuazlı pastanın en çok tercih edilen pasta türlerinden biri olduğunu belirttiler.

Bayat Pastayı Nasıl Anlarsınız?

Bir pastanın taze mi, bayat mı olduğunu nasıl anlarsınız sorusuna; Mehmet Aslan, "pastanın üzerindeki renklere bakın. Taze pastanın rengi pırıl pırıldır. Pasta matlaşmaya başladıysa, özellikle meyveli pastalarda meyveler kararmaya başladıysa o pasta bayattır diyebiliriz. En ideal pasta bilinenin aksine o gün o saatte çıkarılmış pasta değil 1 gün beklemiş pastadır.Pasta, kremasıyla özdeşleşerek tadını daha iyi alır." cevabını verdi. 

Kurabiyeler de ise üzeri pütür pütür olduğunda, rengi matlaşırsa ve yerken dağılıyorsa o kurabiyeler bayattır diyebiliriz. Poğaça, börek gibi hamur işlerinde ürünlerin rengi parlaktır, kabarıktır bayatlayınca renk matlaşır, çöker. Ama şunu eklemek gerekir ki düzgün bir esnaf asla bayat pasta ya da kurabiye satmaz. Pasta alışverişlerinizi bu yüzden pastanelerden yapmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Türkiye İş Bankası 95 Yaşında

Milli Mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, “siyasi bağımsızlığın iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı” vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında… 26 Ağustos 1924 tarihinde 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon TL gibi mütevazı bir sermaye ile yola çıkan Banka, bugün yaklaşık 525 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile ülkenin en büyük özel bankası konumunda bulunuyor.


Yazar Buket Uzuner Esir Yunuslar İçin 70 Binden Fazla İmzayla Bodrum Belediye Başkanı'na Gidiyor!

Ticaret Sicil No: 521008


Selena Gomez, Puma Calı Bold İle Yaz Gardıroplarına Cesur Bir Ekleme Yapıyor

PUMA, CALI Ailesi’nin yeni üyesi CALI BOLD ile yazın trendlerini belirlemeye devam ediyor. Kaliforniya tarzının en iddialı temsilcilerinden olan sneaker, tonal siyah ve beyaz renkleriyle piyasaya sürülüyor.


Diyabet Hastalarına Ayak Sağlığı İçin 12 Öneri

Ülkemiz nüfusunun yüzde 13,7’sinde görülen, yani 10 milyonun üzerinde insanı doğrudan ilgilendiren diyabet hastalığı, en çok ayakları vuruyor. Diyabet hastalarının yaklaşık üçte birinde diyabetik ayak yaraları görülüyor. Bununla birlikte, bu kişilerin en önemli sorunları ve en sık hastaneye yatış sebepleri arasında ayak ülserleri bulunuyor. Sıcak havalarda şeker hastalarında görülen bu tarz yaralanmaların, diğer zamanlara göre artış gösterdiği biliniyor. Memorial Ankara Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Ethem Turgay Cerit, diyabet hastalarında ayak yaralanmaları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Bu Sene Bayramlıklar İnternetten Alındı

Kurban Bayramı’nı tatil fırsatı olarak değerlendirenlerin online alışveriş istatistikleri, iyzico tarafından açıklandı. 32 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme altyapısını sağlayam iyzico’nun verilerine göre bayram tatili döneminde her üç alışverişten ikisini kadınlar gerçekleştirdi. Kadınların en çok alışveriş yaptığı sektör ise giyim, ayakkabı ve aksesuar oldu.


Etiketler: Mehmet Aslan, Hacı Seyda, Bağcılar, Frambuazlı, Pastayı, Sevideren, Pastane, Hacı, Seyda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.