2 Nisan 2019 Salı 10:27

GÜNDEM

"Hamile Yogası Bebek İle Bağ Kurabilmek İçin Çok Önemli"

DOĞUMA GERİ SAYIM KALA HAMİLE YOGASI İLE RAHATLA

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Beden ve ruh sağlığını kuvvetlendirerek, doğuma harika bir şekilde hazırlamanızı sağlayan hamile yogası ile kolay doğum semineri, Hamile, Anne ve Bebek Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük eşliğinde Sports International’da gerçekleşti.

Bir kadının yaşayabileceği en kutsal ve farklı tecrübelerden olan hamilelik ve doğum dönemini rahat geçirmek isteyen anne adayları Sports International’da bir araya geldi. Bu zamana kadar 10 bine yakın hamile ile çalıştığını sözlerine ekleyerek eğitime başlayan Hamile, Anne ve Bebek Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük “ Hem hamilelik sürecini rahat geçirmeleri hem de doğum sürecini kolay atlatmaları açısından bu dönem hamilelerimiz için büyük önem taşıyor. Hamilelik sürecinde beden değişiyor ve ağrılar fazla olabiliyor. Ağrısız bir hamilelik geçirmek, kendini iyi hissetmek, bebeğimizle bağ kurabilmek ve biraz da kendimizle baş başa kaldığımız dakikaları yakalayabilmek için yoga eğitimleri çok önemli.Doktor kontrolünü düzenli yaptıran ve 12 haftayı geçiren bütün anne adaylarımızı hamile yogası ve kolay doğum seminerine davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Doğru nefes ile yogaya adım

Eğitim sürecinin nasıl şekillendiğini de anne adayları ile paylaşan Gözübüyük sözlerine şöyle devam etti: “Hamileler derse geldiğinde bir 5 dakika öncelikle nefes meditasyonu ile başlıyoruz. Bebeklerimizle baş başa güzel nefesler alıyoruz. Gevşiyoruz biraz. Sonra ısınma hareketleri ile bedeni hazırlıyoruz. Temel hareketlerle hem bu ağrıları ve bedenin hamilelikle yaşadığı değişimi rahat karşılayabilmesi için hareketlerimiz var onları yapıyoruz. Sonrasında çok güzel bir dinlenmemiz var. O da derin gevşeme ismini verdiğimiz bir bölüm. O da yaklaşık 5- 10 dakika sürüyor. Hamileleri bir gevşeme metodu var. Uyutmaya yönelik bir çalışma. Bütün yapılan o egzersizlerin sonucunda hem bedeni gevşeten hem de dinlenme sağlayan bir bölüm. Bu çalışma tabi ki her hamile için çok etkili. Sadece normal doğum düşünen değil sezaryen doğum düşünenler için de çok etkili.”

İlginizi Çekebilir

Protein Eksikliğine Karşı Öneriler

PROTEİN EKSİKLİĞİNE KARŞI ÖNERİLER


Bülten Bobbi Brown Belirgin Ve Mükemmel Kaşlar

BELİRGİN VE MÜKEMMEL KAŞLAR


İş Dünyasında Sanal Gerçekliğin Önemi Artıyor

Bu yıl da hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Sanal Gerçeklik (VR) pazarının 2025 yılına kadar 80 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor. HTC’nin de Vive markasıyla faaliyet gösterdiği VR pazarı, oyun sektörüyle dikkatleri üzerine çekse de sağlıktan, havacılığa, endüstriyel üretimden eğitime ve perakendeye kadar birçok sektörde proje geliştirme maliyetlerini düşürmek, müşterilere farklı bir deneyim sunmak, öğrenme ve oryantasyon süreçlerinde verimliliği artırmak ve süreci kısaltmak gibi pek çok fayda sağlıyor.


Dfds Türkiye Marka Dönüşümünü Yeni Ofisine Taşıdı

İNTERMODAL taşımacılık alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ro-ro operatörü U.N. Ro-Ro’nun Türkiyedeki güçlü yatırımlarına devam eden Danimarkalı denizcilik ve lojistik firması DFDS markasına dönüşümünü başarıyla tamamlarken, büyüyen organizasyon yapısı ve artan faaliyetlerini daha verimli şekilde sürdürebilmeyi amaçlayan DFDS, çalışanlarına daha rahat ve modern bir çalışma ortamı sağlamak üzere merkez ofisini NidaKule Ataşehir Güney’e taşıdı.


Taycan Formula E Finalinde Boy Gösterdi

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.


Etiketler: doğum, için, hamile, kolay, Gözübüyük
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası
Harbiye’De Kenan Doğulu Fırtınası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.