2 Nisan 2019 Salı 10:27

GÜNDEM

"Hamile Yogası Bebek İle Bağ Kurabilmek İçin Çok Önemli"

DOĞUMA GERİ SAYIM KALA HAMİLE YOGASI İLE RAHATLA

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Beden ve ruh sağlığını kuvvetlendirerek, doğuma harika bir şekilde hazırlamanızı sağlayan hamile yogası ile kolay doğum semineri, Hamile, Anne ve Bebek Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük eşliğinde Sports International’da gerçekleşti.

Bir kadının yaşayabileceği en kutsal ve farklı tecrübelerden olan hamilelik ve doğum dönemini rahat geçirmek isteyen anne adayları Sports International’da bir araya geldi. Bu zamana kadar 10 bine yakın hamile ile çalıştığını sözlerine ekleyerek eğitime başlayan Hamile, Anne ve Bebek Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük “ Hem hamilelik sürecini rahat geçirmeleri hem de doğum sürecini kolay atlatmaları açısından bu dönem hamilelerimiz için büyük önem taşıyor. Hamilelik sürecinde beden değişiyor ve ağrılar fazla olabiliyor. Ağrısız bir hamilelik geçirmek, kendini iyi hissetmek, bebeğimizle bağ kurabilmek ve biraz da kendimizle baş başa kaldığımız dakikaları yakalayabilmek için yoga eğitimleri çok önemli.Doktor kontrolünü düzenli yaptıran ve 12 haftayı geçiren bütün anne adaylarımızı hamile yogası ve kolay doğum seminerine davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Doğru nefes ile yogaya adım

Eğitim sürecinin nasıl şekillendiğini de anne adayları ile paylaşan Gözübüyük sözlerine şöyle devam etti: “Hamileler derse geldiğinde bir 5 dakika öncelikle nefes meditasyonu ile başlıyoruz. Bebeklerimizle baş başa güzel nefesler alıyoruz. Gevşiyoruz biraz. Sonra ısınma hareketleri ile bedeni hazırlıyoruz. Temel hareketlerle hem bu ağrıları ve bedenin hamilelikle yaşadığı değişimi rahat karşılayabilmesi için hareketlerimiz var onları yapıyoruz. Sonrasında çok güzel bir dinlenmemiz var. O da derin gevşeme ismini verdiğimiz bir bölüm. O da yaklaşık 5- 10 dakika sürüyor. Hamileleri bir gevşeme metodu var. Uyutmaya yönelik bir çalışma. Bütün yapılan o egzersizlerin sonucunda hem bedeni gevşeten hem de dinlenme sağlayan bir bölüm. Bu çalışma tabi ki her hamile için çok etkili. Sadece normal doğum düşünen değil sezaryen doğum düşünenler için de çok etkili.”

İlginizi Çekebilir

22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Yiyecekleri Saklamanın En Pratik Yolu; Paşabahçe Frıgo Studıo

Türkiye’nin sevilen markası Paşabahçe, annelerin yıllardır severek kullandığı Frigo’ya yeni bir soluk getirdi. Yeni Frigo Studio, tek kasede iki ayrı haznesi sayesinde yiyecekleri kolayca saklamaya yardımcı oluyor. Retro esintisi ile Frigo Studio saklama kabı mutfakların yeni favorisi olacak.


Dp World Yarımca Zım Line İş Birliği Ve Görselleri

ZIM Line DP World Yarımca'yı seçti


Ana – Oğulun Hafta Sonu Keyfi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun ortanca oğlu Mert Ağaoğlu ve annesi Ayten Alpar, hafta sonu İstanbul'un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar’daydı. Kol kola girerek objektiflerimize gülümseyen ana – oğlu, mağazaları dolaştıktan sonra film izlemek üzere Emaar Cinemaximum’a gitti.


P&G Ve Migros’Tan Cüneyt Özdemir’İn Sesinden ‘Minik Sporcular’ Belgeseli

P&G ve Migros, Özel Olimpiyatlar Türkiye Derneği ile iş birliğinin 15. yılına özel ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir ile birlikte bir mini belgesel hazırladı.


Etiketler: doğum, için, hamile, kolay, Gözübüyük

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.