30 Mayıs 2019 Perşembe 10:56

GÜNDEM

Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli

Prontotour’un birbirinden ilginç seyahat içerikleri ile gezginleri bilgilendiren Blog sayfası, resmî tatillerin nasıl değerlendirilebileceği konusunda özel bir içeriğe yer verdi. İçerikte, kültür turundan vizesiz seyahate, bayram dönemi seçeneklerinden yaz tatili keyfine kadar pek çok öneri yer alıyor.

Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
Hangi Resmî Tatilde Nereye Gitmeli
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gezginlerin bir kısmı seyahat planlarını 2019 tatillerine göre ayarlamak istiyor. Ancak ne zaman nereye gidecekleri konusunda tereddüt yaşayabiliyorlar. Bu yıl 25’inci yaşını kutlayan Prontotour’un seyahat içerikleri ile dikkat çeken blog sayfası tüm soruları yanıtlayan bir yazıya yer verdi. İşte öneriler dolu bu yazıdan sizin için seçtiklerimiz…

YURT İÇİ KÜLTÜR TURLARININ GÖZDESİ

2019 resmî tatillerinden bazıları hafta içine denk geliyor. 23 Nisan ve 1 Mayıs’ta tatil fırsatını kaçırdıysanız önümüzde daha pek çok tatil olduğunu unutmayalım. Örneğin 15 Temmuz 2019 Şehit ve Gazileri Anma Günü pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu tatiliyle birleştirilip 3-4 günlük kültür turlarına gidilebilir. Örneğin, Kapadokya turuna çıkanlar, Tuz Gölü’nden Ihlara Vadisi’ne, ünlü yer altı şehirlerinden Güvercinlik Vadisi’ne kadar birçok önemli noktayı ziyaret edebilir. Ramazan Bayramı gibi daha uzun tatil dönemlerinde ise Adana’dan Hatay’a, Mardin’den Diyarbakır’a kadar pek çok yeri görebileceğiniz yurtiçi kültür turlarının gözdesi GAP Turunu tercih edebilirsiniz.

VİZESİZ SEYAHATİN KEYFİNİ ÇIKARIN

30 Ağustos ve 29 Ekim 2019 tatilleri 3-4 günlük tatil imkânı sunuyor. Yurtdışına çıkmak isteyip vize işlemleriyle uğraşmak istemeyenler vizesiz turları tercih edebilir. Burada Üsküp, Ohrid, Belgrad, Saraybosna gibi şehirleri içine alan Balkanlar turunun yanı sıra, Kiev, Lviv gibi kültürel şehirleri görebileceğiniz Ukrayna iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Vizesiz rotalar arasında yer alan büyülü Fas şehirleri ve eğlenceli Beyrut da gidilecekler listesinde. Sıcak havalara denk gelen 19 Mayıs, Ramazan Bayramı, 15 Temmuz, Kurban Bayramı, Zafer Bayramı gibi 2019 tatilleri için hareketli bir plan düşünüyorsanız gemi ve nehir turları da sizin için ideal olabilir. Yunan Adaları’nı gemiyle keşfetmenin keyfi bir başka…

TEK VİZEYLE FARKLI ŞEHİRLER

Hem 3-4 günlük 2019 tatillerinde hem de yarıyıl, yaz tatili gibi uzun tatillerde Schengen vizesi ile birden çok şehir ve ülke gezmek mümkün. İtalya, İspanya’nın pek çok kadim şehrini görebilir, Portekiz, Fransa, Almanya, Polonya gibi ülkeleri keşfedebilir veya birçok şehir ve ülke görebileceğiniz keyifli bir Benelüks turu yapabilirsiniz. Ayrıca Budapeşte, Viyana ve Prag şehirlerini kapsayan Orta Avrupa turları da diğer seçenekler arasında yer alabilir. Öte yandan bayram dönemleri için Baltık veya İskandinavya Başkentleri, Moskova-Petersburg, Bangkok-Phuket, İsviçre-Fransa, Belarus ve Büyük Portekiz turları yoğun ilgi gören coğrafyalar arasında.

YAZ TURİZMİ İÇİN ROTALAR

2019 tatilleri arasında Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı tatilleri yaz dönemine denk geliyor. Bu uzun tatillerde deniz keyfi yaşamak isteyenlere Akdeniz’in tatil adası Kıbrıs’ı tavsiye edebiliriz. Yurt içinde Bodrum ve Antalya’da deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir, Kuzey Ege coğrafyasını kapsayan paketleri tercih edebilirsiniz; yurt dışında ise Yunanistan, Güney İtalya, İspanya ve Muhteşem Dalmaçya Sahilleri ilginizi çekebilir. Uzun bayram tatillerinde uzak rotaları görmek isteyenler için, Küba sahilleri, Maldivler, Bali, Güney Afrika, Tayland ile Amerika’nın rüya şehirlerini içeren turlar seçilebilir.

KAÇIŞ NOKTALARINDA YORGUNLUĞUNUZU ATIN

2019 resmî tatillerinde şehirden fazla uzaklaşmak istemeyenler için de Prontotour’da seçenekler var. Sapanca, Abant, Maşukiye gibi yakın fakat gürültü ve kalabalıktan uzak, huzur dolu bir tatil noktasına kaçabilir, adeta yenilenmiş bir şekilde günlük rutininize geri dönebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sign Of The City Awards’Da Mesa En İyi Konut Ödülünü Aldı

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün onur gecesinde MESA ORMAN ÇUBUKLU projesi ödül aldı:


Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


Paşabahçe Mağazaları’Ndan Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri

Paşabahçe Mağazaları, yepyeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken “Hayat En Güzel Hediye” sloganıyla en güzel yılbaşı hediyelerine mağazalarda yer vererek hediye seçme telaşını ortadan kaldırıyor. Paşabahçe Mağazaları, yeni yıl yaklaşırken hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz zengin ürün çeşidinin yanı sıra geniş fiyat aralığıyla da 7’den 70’e hediye önerileri sunuyor.


Erol Evgin'den Görkemli Final

EROL EVGİN’DEN GÖRKEMLİ FİNAL


Araştırma Sonuçları Türkiye’De Gönüllülük Katılım, Koşullar Ve Hukuk

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Gönüllülük Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre; çalıştığı sivil toplum örgütünde sosyal güvenceye sahip olan gönüllülerin oranı %9. Araştırmaya katılan gönüllülerin %20’si gönüllülük yaparken psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını belirtiyor


Etiketler: 2019, gibi, için, tatil, Bayramı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.