14 Kasım 2019 Perşembe 09:03

GÜNDEM

Hastane Tedarik Yöneticileri 3M’Le Neuss’Ta Bir Araya Geldi

Hastanelerden ve önde gelen satın alma kuruluşlarından tedarik zinciri yöneticileri, tıbbi hedeflere ulaşmak ve finansal kaynakları en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar arıyor. Konusunda uzman bu yöneticiler, yeni ve ümit verici bir yaklaşım olan değer bazlı tedarik yönetimi üzerine uluslararası çalışmalar yapmak amacıyla 3M’in Düsseldorf’a bağlı Neuss kentindeki merkezinde bir araya geldiler.

Hastane Tedarik Yöneticileri 3M’Le Neuss’Ta Bir Araya Geldi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Finlandiya’dan Türkiye’ye kadar dokuz ülkedeki hastanelerden ve önde gelen grup satın alma kuruluşlarından 25 uzman, değer bazlı tedarik yönetimi hakkında bilgi edinmek ve uygulamalar konusunda yapılabilecekleri değerlendirmek üzere Düsseldorf’a bağlı Neuss kentinde buluştu.

3M’in Neuss’taki merkezinde düzenlenen 3M etkinliğinin ev sahibi Dominique Gilsoul, Değer Bazlı Satınalma (Tıbbi Tedarik Zinciri) konulu panelin açılışını yaptı ve tedarik zincirinin sağlık kurumları açısından ilk etaptaki önemine değindi. Hastanelerin maliyetler ve kalite arasında doğru dengeyi sağlamasında tedarikin önemli bir rol oynadığını, sağlık hizmetlerinin ülkeden ülkeye değişmekle birlikte hastanelerin karşılaştığı zorlukların birbirine benzediğini belirten Gilsoul, çözüm geliştirirken de ulusal sınırların ötesine çıkmakta fayda olduğunun altını çizdi.

Örnekler Fransa ve Finlandiya’dan geldi: hipotermi ve hemodiyaliz

Değer bazlı tedarikin öneminin tam olarak anlaşılması için en iyi uygulama örnekleri Fransa ve Finlandiya’dan geldi. Yaklaşık 900 hastanesi olan Fransız satın alma kuruluşu UniHA'nın CEO’su Bruno Carrière, Hospices Civils de Lyon hastane ağından bir projeyi paylaştı. Hastane hastaların sıklıkla karşılaştığı bir durum olan perioperatif normotermiye genel bir çözüm getirmek amacıyla geliştirdiği yenilikçi ve bütünsel bir çözümle 3M tarafından ödüllendirildi. Helsinki Üniversite Hastanesi’nin tedarik müdürü Suvi Seppälä ise hemodiyaliz için eksiksiz bir hizmet örneği olarak hastaların tedavileri için hastaneye gelmelerini kolaylaştıracak ekstra ayakta tedavi birimleri oluşturulduğundan bahsetti.

Tedarik yöneticilerini ağırlayan çalıştayda katılımcılar tıbbi cihazların değer bazlı satın alımlarında yasal gerekliliklere uygun olarak değerlendirme gibi göz önünde bulundurulması gereken önemli hususları tartıştılar.

İlginizi Çekebilir

Zen G “Kıyak” Geçti!

ZEN-G “KIYAK” GEÇTİ!


Facebook, Ankara’Da Kamu Kurumlarına Facebook Ve Instagram Eğitimi Verdi

FOTOĞRAF: Facebook Türkiye Kamu Ortaklıkları Müdürü Burak Karagöl


Video 250 Bin Tl'lik Taşla Kaplı Otomobil Fespa'da

Yapımı 3 ay sürdü, 1 milyon taş kullanıldı


Görütülü Haber Ford, Mcdonald’S’In Kahve Atıklarından Otomobil Parçası Üretecek

Ford Motor Company ve McDonald’s, sabah rutininin olmazsa olmaz kahve çekirdeklerinin atıklarını otomobil parçalarında kullanmak üzere çevreci bir iş birliğine imza atıyor. Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.


Groupama Türkiye 95. Yılını Kutluyor!

Groupama’nın Türkiye’de sigortacılığa yön veren hikâyesi, Güven Sigorta’nın kurulduğu 1924 yılından bu yana başarıyla devam ediyor.


Etiketler: Finlandiya, satın, bazlı, tedarik, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.