7 Ekim 2019 Pazartesi 08:39

GÜNDEM

Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı

Dünya Hayvanları Koruma Günü Kadıköy Belediyesi’nin Ataşehir’de bulunan Geçici Hayvan Bakımevi’nde düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “İnsanlar kendini savunup hak arayabilirler ama sokaktaki dostlarımız haklarını arayamazlar. Ben belediye başkanı olarak onların da hakkını korurum” diye konuştu.

Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
Hayvanları Koruma Günü Barınakta Kutlandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde düzenlediği etkinliğe hayvanseverler can dostları ile birlikte katıldı. Bakımevinde 19 yıldır gönüllü hizmet veren Kadıköy Hayvan Dostları Platformu, Kadıköy Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, İstanbul Veteriner Hekimler Odası ve Anadolu Pet - Hill’s firmasının da yer aldığı etkinlikte birbirinden renkli etkinlikler düzenledi.

“HAYVAN BARINAĞINI KAPATMAYACAĞIM”

Etkinlikte konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy’de hayvan haklarına yönelik bilinçlendirmeyi arttırmak, satın alma sahiplen kampanyasına ilgiyi çoğaltmak, daha fazla sokak hayvanına hizmet verebilmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyleyerek, Merdivenköy’de inşası devam eden Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin Kasım ayı sonunda bitirileceğini müjdeledi. Odabaşı “Biz ne kadar özgürsek, ne kadar hakkımız, hukukumuz varsa sokaktaki her canlının da o kadar hakkı, hukuku, özgürlüğü var. İnsanlar kendini savunup hak arayabilirler. Ama sokaktaki dostlarımız hakkını arayamazlar. Ben belediye başkanı olarak onların da hakkını korurum” diye konuştu. Hayvan barınağının kapatılacağına yönelik iddialara Odabaşı, “Hayvan barınağını kapatmak gibi bir düşüncem olmadı, olmayacak” diyerek yanıt verdi.

ÇOCUKLAR HAYVANLARLA İÇ İÇE BİR GÜN GEÇİRDİ

Hayvan barınağının en neşeli misafirleri çocuklar oldu. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezinde eğitim gören çocuklar, hayvanlar gününe yönelik mini bir gösteri sundu. Sanatçı Ümit Sayın da barınakta düzenlenen etkinlikte sahne alarak, bir şarkısını izleyenlerle paylaştı. Köpek kulübelerini ve duvarları boyayan çocuklar, hayvanlarla iç içe bir gün geçirdi. Kermes stantlarının kurulduğu ve gelirlerinin hayvanlar için harcanacağı etkinlikte Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezinde gönüllü köpek eğitmeni olarak çalışan Gökçen Yücekaya köpek davranışları hakkında çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları düzenledi.

İlginizi Çekebilir

Ttyd Bahçeşehir Üniversitesi Turizm Sektörü İçin Güçlerini Birleştiriyor

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak için güçlerini birleştirdi. Turizm sektörünün vizyoner kuruluşu TTYD, BAU işbirliği kapsamında bugünün liderlerini geleceğin liderleri ile buluşturarak yeni fikirlerin geliştirilip sektöre kazandırılmasını sağlayacak.


Amsterdam Ve Viyana’Da Tarkan Sevgisi

“Sizleri o kadar çok özledim ki, bir daha arayı bu kadar uzatmayalım.”


Uğur Yücel İstanbul'da Yine Kapalı Gişe

UĞUR YÜCEL TURNEDE


17 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Günü

Konu: 17 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


İstanbul Sabiha Gökçen’De Bir İlk... “Uzun Mesafeli Uçuş” Başladı

İstanbul’un şehir havalimanı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, Malezya Havayolları’yla birlikte uzun mesafeli uçuşlar başladı. Kuala Lumpur ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında, Dorak Holding işbirliği ile Cumartesi günleri icra edilecek uçuşlarla Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ilk uzun mesafeli direkt uçuş da gerçekleşmiş olacak.


Etiketler: Kadıköy, Hayvan, Belediyesi, yönelik, etkinlikte

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.