10 Ocak 2016 Pazar 14:49

GÜNDEM

Hayvanseverler, Plastik Leğenlerden 'Kedi Evi' Yaptı

Eskişehir'de Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, soğuk havalarda sokak kedilerinin barınmaları için plastik leğenlerden 200 'Kedi evi' yaptı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

HAYTAP İl Temsilcisi Ayten Tutkun, sokakta yaşamlarını sürdürmeye çalışan kedi ve köpeklerin barınma ihtiyacına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak için hazırladıkları 'Kedi evi' projesini uygulamaya koyduklarını söyledi. Hayvan dostu bir grup gönüllü ile plastik leğenlerden kedi evi yaptıklarını belitren Tutkun, içerisine de sokak kedileri için yiyecek, su ve küçük battaniye koyduklarını anlattı. Yaptıkları kedi evlerini kentin değişik sokak ve caddelerine bıraktıklarını söyleyen Ayten Tutkun şöyle konuştu:


"Gönüllülerimizle birlikte 200 kedi evi yaptık. Bu sayının yetersiz olduğunu biliyoruz. Çünkü sokaklarda binlerce hayvan yaşıyor. Bu soğuk günlerde onları unutmayalım. Bodrumlarımızı, apartman giriş kapılarımızı açalım. Kar yağınca yiyecek bulmakta zorlanan bu hayvanlar açlıktan ölüyorlar. Hayvanlar soğuğa dayanabiliyor ama açlığa dayanamıyor. Lütfen herkes kapısının önüne bir kap mama, bir kap su koysun. Bizim yaptığımız kedi evleri bildiğiniz çamaşır leğeni. İki leğeni birleştirip kedi evi yaptık, içerisine de bir battaniye parçası yerleştirdik. Leğenlerin yanlışlıkla çöpe atılmaması için de üzerine uyarıcı yazılar yapıştırdık.


İlginizi Çekebilir

17.03.2019 Günü Gerçekleştirilen Ziyaretler

CHP ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUAMMER KESKİN’İN BUGÜNKÜ PROGRAMI


Zyxel Multy U, If Tasarım Ödülü’Nün Sahibi Oldu

Minimalist tasarımı ile Z kuşağı kadar sıra dışı olan Zyxel Multy U, telekomünikasyon alanında “IF Product Design Award 2019” ödülüne layık görüldü. İnternet ve teknoloji ile bütünleşen ve kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanan üç bantlı Ev Wi-Fi Mesh Sistemi Multy U, stil ve teknolojiyi bir arada sunuyor. Dinamik bir tasarıma sahip olan ürün, sınırların ötesinde 3 bant Wi-Fi deneyimi yaşatıyor. Özelikle genç neslin taleplerine yönelik olarak tasarlanan Multy U, IF Tasarım Ödülleri Jürisinin de beğenisi kazanarak tam not aldı.


Dünya'nın Kanseri Çevre Kirliliğine Çözümler İstanbul’Da

Üretebildiğinin 1,6 katının tüketildiği dünyada çevre sorunlarının yüzde 50’si son 35 yılda meydana geldi. Artan çevre sorunlarına karşı çözüm ise çevre teknolojilerinden geçiyor. Bu kapsamda İstanbul çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 28-30 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘IFAT Eurasia Uluslararası Çevre Teknolojileri Fuarı’ sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek,atık su ve katı atık yönetimi konusunda ülkemizde yeni açılımlar sağlayacak.


Istanbul Jewelry Show Mart 2019 Dünya Mücevher Piyasalarına Yön Verecek!

UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek Istanbul Jewelry Show – Mart 2019, 120’den fazla ülkeden 30.000’i aşkın mücevher sektörü temsilcisini, 24 ülkeden 1.250 firma ve markayla 48. kez İstanbul’da buluşturacak. Dünyanın en büyük beş uluslararası mücevher fuarı arasında yer alan Istanbul Jewelry Show, 21 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde, Türk Ekonomi Bankası sponsorluğunda düzenlenecek. Mücevherat sektörünün hedef pazarlarından gelecek 1.500 kişilik Uluslararası Alım Heyeti de fuar kapsamında ağırlanacak.


Phyto’Dan Saç Dökülmesi Karşıtı Yeni Uzman Bakım Serisi Phytonovathrıx!

“Saçın ve saç derisinin ekosistemi canlıdır ve çok değerlidir. Phyto’nun misyonu onlara saygılı ve itinayla bakmaktır.”


Etiketler: Hayvanseverler, Plastik, Leğenlerden, Kedi, Evi, Yaptı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.