22 Haziran 2019 Cumartesi 13:47

GÜNDEM

Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi

 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
 Hello Tomorrow Global Challenge Dünyanın En Kapsamlı Deep Tech Girişimcilik Yarışması İçin Özel Türkiye Lansmanı Düzenlendi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim & teknoloji girişimcileri tarafından kurulan girişim Hello Tomorrow’un “Uluslararası Deep Tech Yarışma”sı Hello Tomorrow Global Challenge, bu yıl 6’ıncı kez Paris’te düzenleniyor. 12 – 13 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek dünyanın en büyük deep tech girişimcilik zirvesine özel yarışmaya başvurular 13 Eylül 2019’a kadar kabul edilecek. Hello Tomorrow Türkiye, yarışmanın Türkiye özel lansmanını 20 Haziran 2019 tarihinde Kolektif House Levent’te düzenlediği özel bir etkinlikle gerçekleştirdi. Etkinlikte, dünyadan 119 ülkeden başvuru kabul eden bir yarışmaya başvururken en çok merak edilen konular, deep tech yatırımcılar ve VC fonlarına nasıl ulaşılacağı, yeni inovasyon stratejilerinin şirketlere nasıl adapte edilebileceği başta olmak üzere deep tech yani teknoloji kullanandan, teknolojiyi üreten bir modele dönüşümün yöntemleri, geçtiğimiz yılın Türkiye finalistleri ve Paris’teki zirveye katılan ekosistem partnerlerinin panelleri ile masaya yatırıldı.

Kolektif House Levent’te “Deep-Tech” Öncüleri Bir Aradaydı

20 Haziran 2019 tarihinde Kolektif House Levent’te düzenlenen özel etkinlikte, Hello Tomorrow Türkiye kurucusu Timur Topalgökçeli, Hello Tomorrow dünyasının deep tech ekosistemindeki yerinden, Türkiye’den başvuruların öneminden ve kurumlar için Ar-Ge ve inovasyon danışmanlığı hizmetlerini sundugu sunumunda şu sözleri söyledi: “Biz, potansiyeli çok yüksek bir ülkeyiz. Başta İstanbul’da yaşamak ve başarılı olmak için zaten ‘girişimci’ olmak zorundasınız. Biz de bu potansiyeli bulup teknoloji tabanli girişimciliği ile dünyaya bağlıyor, dünyayı ülkemize bağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den başta İstanbul’dan başvuruların 6 kat oranında arttığını gördük. Çünkü bu girişimci ruh yükselen bir ivmede olmasına rağmen çok ‘nazik’ bir ülkeyiz. Başvururken de öyleyiz. Biz var gücümüzle bu girişimcileri ortaya çıkarıp, dünyanın geleceğini inşa eden teknolojilerde rol kazanmalarını sağlıyoruz, ülkemizde teknoloji tabanli kalkınma ve istihdam yaratmaya, sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde Paris’teki dev zirveye katılan Türkiye finalistleri ve Hello Tomorrow Türkiye’den mentör eğitimi alan startup’larla paneller gerçekleştirildi. Aralarında Geen Biyoteknoloji, TAZI AI.ve Quant Co.’nun olduğu paneli Vestel Ventures ve DCP Partners yöneticileri ile yapılan yatırımcı paneli takip etti. Hello Tomorrow Türkiye 2018 Finalleri’nde Veri ve Yapay Zeka” kategorisi birincisi TAZI.AI (TAZI Bilişim) Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Zehra Çataltepe “Hello Tomorrow sayesinde dünyanın deep tech ekosisteminin öncü isimleri ve yatırımcıları ile bir araya gelme şansı yakaladık. Bunun için Hello Tomorrow Türkiye ekibine çok teşekkür ediyoruz.” sözlerinin ardından Türkiye’nin Ar-Ge merkezi olabileceğinin altını çizdi. Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt ve DCP Partner’dan Alper Karagöz deep tech startup’lara yatırım yapmanın önemli noktalarını ve Türkiye’deki Ar-Ge tabanlı yani deep tech startup’lara yaptıkları yatırımları detaylandırdı.

Panel, geçtiğimiz yılki yarışmaya başvuru sürecinde Hello Tomorrow Turkiye’den özel mentörlük eğitimi alan Meinox Teknolojileri ve Interact Medikal Teknolojileri’nin katıldığı soru-cevap seansı ile sona erdi.

Hello Tomorrow, deep-tech alanında 14 dikeyde Seri A yatırımı almamış bilim ve teknolojiyi geliştiren startup’ları yarışmaya kabul ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Türkiye’yi yakından ilgilendiren Enerji & Çevre, Veri & Yapay Zeka, Sağlık & Biyoteknoloji, Endüstri & Yeni Materyaller kategorilerinden başvuruları bekleyen uluslararası yarışma, finalistlere deep tech ekosisteminin Davos’u olarak anılan zirveye katılarak; dünyanın en önemli inovasyon ağında yer alma, dünya çapında aktif 250’yi aşkın uluslararası CV ve CVC yatırımlara sunum yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca eğitim programları desteği ile büyük ödül olan 100 bin euroluk fon kazandırıyor.

Geçtiğimiz yıl 119 ülkeden 4500 girişimin değerlendirildiği ve İstanbul’un başvurulan girişimci şehirler arasında Boston ve Toronto’yu geride bırakarak dünyanın en çok başvuru yapan 10 deep-tech girişimci şehri arasında ilk defa 8’inci sıraya yükseldiği “Uluslararası Deep-Tech Yarışmas” Hello Tomorrow Global Challenge Türkiye’nin bilim ve teknoloji tabanlı girişimcilerinin başvurularını bekliyor.

Başvuru süreci hakkında:

4 Haziran 2019: Başvurular başladı

13 Eylül 2019: Başvurular sona erecek

5 Kasım: İlk 500 Deep Tech startup açıklanacak

Aralık: Lokal zirveler - detaylı bilgi ilerleyen günlerde verilecek

14 Ocak: Finalistler açıklanacak

11 Mart: Yatırımcı günü

12 - 13 Mart: Hello Tomorrow Global Summit

Ek Bilgiler:

VERİ & YAPAY ZEKA

TAZI.AI

Zehra Çataltepe ve Tanju Çataltepe

Tazi.ai Veriden ve Insandan devamlı öğrenen Automated Machine Learning ürünü geliştiriyor.

QUANT CO

İhsancan Özpoyraz

Quant Co yapay zeka teknolojilerini enerji sektörü için ulaşılabilir hale getiriyor, dijital olarak dönüşen ve git gide daha da dağıtık hale gelen sektörün analitik ihtiyaçlarına ileri düzey yaklaşımlarla çözümler geliştiriyor.

SAĞLIK & BİYOTEKNOLOJİ

Interact Medikal Teknolojileri A.Ş.

Doç. Dr. Volkan Patoğlu, Doç. Dr. Esra Erdem, Salih Derici

Fizik tedavi egzersizlerini robotik dış iskelet sistemleri ile uygulayarak tedavilerin yoğunluğunu, erişilebilirliğini ve etkinliğini arttırmayı hedefliyor. Hastanın iyileşme sürecinde sürekli veri toplayıp yapay zeka ile kanıta-dayalı ve kişiselleştirilmiş tedaviler sunuyor. Yani kısıtlı hareket kabiliyeti olan kişilerin hayat kalitesini iyileştirmek için robotik ve yapay zeka teknolojilerini bütünleştiren tıbbi cihazlar tasarlıyor ve geliştiriyor.

GEEN Biotechnology, Inc.

Arda Deniz Dokuzoğlu

Virüslere kanserle nasıl daha iyi savaşacaklarını öğretiyor.

Mentörlük alıp, panele katılan:

Meinox İlaç Teknolojileri

Fatih Kocabaş

MEINOX İlaç Teknolojileri, özellikle onkojenik MEINOX ailesinin MEIS, PBX, TGIF2 proteinleri ve bunların ko-faktör HOXA9'una karşı birinci sınıf, seçici küçük molekül inhibitörlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çeşitli kanserlerin büyümesini engelleyen küçük moleküllü ilaç benzeri MEIS inhibitörlerinin ilk ve tek geliştiricisidir. Meis proteinlerini engelleyen ilaç teknolojileri bulunmamaktadır. Geliştirdikleri Meis inhibitörleri ile ilaç yapılı küçük molekülleri kazandıracaklar.

Hello Tomorrow Global Challenge ve Summit tanıtım:

Hello Tomorrow Türkiye Hakkında:

Hello Tomorrow dünyanın en önemli deeptech startup inisiyatiflerinden biridir. Michael Bloomberg, Emmanuel Macron ve Nasa Eski Başkanı Dan Goldin gibi önemli isimler tarafından desteklenen Hello Tomorrow, dünyanın önde gelen Ar-Ge merkezlerinden teknoloji girişimlerini kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturarak geleceğin teknolojilerinin ticarileştirilmesini hızlandırmaktadır.

Hello Tomorrow Türkiye iki buçuk senedir bilim ve yüksek teknoloji girişimlerini hızlandırma misyonuyla çalışmakta, Türkiye startup’larını küresel platformla buluşturmaktadır. Bu sene 5’inci kez düzenlenen Global Deep-Tech yarışmasının içerisine ilk kez Türkiye Finalleri ekleyen inisiyatif; geçen yıla nazaran başvuru rakamlarını 6’ya katlayarak, 120 bilim ve teknoloji tabanlı girişimcinin başvurusunu toplamıştır. İstanbul, bu anlamda 119 ülkeden başvuran 4500 girişimci arasında, Global Top 500 de en çok girişimi yer alan şehirler listesinde Boston ve Toronto'yu geçerek en çok startup çıkaran 8’inci şehir olarak rekor kırmıştır. Daha detaylı bilgi için www.hello-tomorrow.org.tr bağlantısı incelenebilir.

Melis Eryiğit Samir

İlginizi Çekebilir

“Toprak Dede” Son Yolculuğuna Uğurlandı

“TOPRAK DEDE” SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Pernod Ricard Türkiye’Den Paris’E Önemli Atama

Pernod Ricard Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörü (MENAT) olarak görev yapan Neslihan Sezer, Paris’te bulunan Pernod Ricard Genel Müdürlüğü’ne Yetenek Yönetimi Direktörü olarak atandı.


Sosyal Sorumlulukta Blokzincir Dönemi Başlıyor Bilira Ve Uçurtma İle “#Bimutluluk”

Bitcoin ve kripto para dünyası bugüne kadar çeşitli aşamalardan geçti ve gelişerek yayılmaya devam ediyor. Geliştirdiği teknoloji ve altyapı ile “şeffaflık”, “denetlenebilirlik” ve “stabilite”yi temel vaatleri arasına koyan Türk Lirası’nın stabil kripto para birimi BiLira, şimdi de “Uçurtma Projesi” ile “kripto-yardımseverlik” için yeni bir dönemin kapısını aralıyor.


Philips Tv, 2020’Nin İlk Çeyreğinde 5 Yeni Televizyon Tanıtacağını Açıkladı.

Philips TV yeni tasarım koleksiyonuyla çıtayı daha da yükseltti. Firma, dün akşam Amsterdam’da gerçekleştirdiği 2020 yeni ürün lansmanında yılın ilk çeyreğinde 5 yeni TV modelini tanıtacağını açıkladı.


Ali Poyrazoğlu ‘Tak Tak Takıntı’ İle 25 Ocak Cumartesi Trump Sahne’De

Ali Poyrazoğlu'nun oyunculuğunun yanında yönetmenliğini de üstlendiği, Laurent Baffie imzalı ‘Tak Tak Takıntı’ adlı oyun, 25 Ocak Cumartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de tiyatro severlerle buluşuyor.


Etiketler: Hello, Tomorrow, Türkiye, teknoloji, deep

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.