22 Haziran 2018 Cuma 13:27

GÜNDEM

Hepsiburada’Yla Bu Yaz Ferah Geçecek Ve Görselleri

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, yaz sıcaklarını hafifletecek konforlu bir sezon için müşterilerine çeşit çeşit klima ve vantilatör seçenekleri sunuyor.

Hepsiburada’Yla Bu Yaz Ferah Geçecek   Ve Görselleri
Hepsiburada’Yla Bu Yaz Ferah Geçecek   Ve Görselleri
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin Hepsiburada’sı son 10 yılın en sıcak üçüncü yazının yaşandığı bugünlerde müşterilerine ferahlatan fırsatlar sunuyor. Yaz aylarında yoğunlaşan serinleme ihtiyacını en hızlı şekilde karşılamak ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışan Hepsiburada, yaklaşık 30 klima ve 50 vantilatör markasında sunduğu avantajlı fiyatlarla müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Klima ve vantilatör alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, müşterilerin alışkanlık ve tercihleriyle ilgili dikkat çekici bilgiler ortaya koyuyor. Klima seçimi ve bakımında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili tüyoları da açıklayan Hepsiburada, müşterilerinin aklındaki tüm sorulara cevap veriyor.

Sıcaklık arttıkça klimaya talep de arttı!

Hepsiburada trend verilerine göre geçtiğimiz yıl sıcaklığın tavan yaptığı Ağustos ayında Muğla, İzmir, Manisa, Aydın gibi şehirlerden Antalya ve Adana’da, diğer aylara göre klima ve vantilatör alışverişinde 3 kat artış yaşandı. İstanbul’da ise son 100 yılın sıcaklık rekorunun kırıldığı geçmiş Temmuz ayında, klima ve vantilatörlere talep diğer illere oranla 5 kat fazla oldu. Bu Haziran ise şimdiden aynı döneme göre 4 kat talep artışı yaşandı.

Erkekler kadınlardan 5 kat fazla klima ve vantilatör aldı

Klima ve vantilatör tercihlerini inceleyen Hepsiburada, erkeklerin kadınlardan 5 kat fazla klima ve vantilatör alışverişi yaptığını ortaya çıkardı. En çok sipariş veren 25-45 yaş aralığındaki müşteriler diğer yaş gruplarına göre 5 kat fazla alışveriş yaptı.

Hepsiburada klima ve vantilatör rekortmeni illeri açıkladı

Hepsiburada trend verilerine göre 2017’de sıcaklığın rekor kırdığı illerde klima ve vantilatör siparişleri de rekor kırdı. Klima ve vantilatör siparişini en çok veren iller sıcaklığın 37’yi gördüğü İstanbul, 45 dereceyle İzmir, 41 dereceyle Ankara, 40 dereceyle Bursa ve Kocaeli’nin ardından 45 derece sıcaklığa ulaşan Antalya, Muğla ve Aydın oldu. En çok sipariş verilen ay Temmuz olurken, onu sırasıyla Haziran ve Ağustos takip etti.

Hepsiburada klima seçerken dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı

Türkiye’deki evlerin ortalama metrekare ölçüsü, cephe yönü, iklim koşulları gibi etkenler çoğunlukla 12.000 ve 18.000 BTU’luk klimaların tercih edilmesine neden oluyor. Ortalama 20-25 metrekare alanlar için rahatlıkla tercih edilebilen 12.000-18.000 BTU klimalar, tüketicilerin ihtiyacını tamamıyla karşılıyor. Klima seçiminde en fazla dikkat edilen hususların marka, fiyat, BTU ve enerji sınıfı olduğunu açıklayan Hepsiburada, evin ısıma ve soğumasında da cephe, cam ve pencerelerin büyüklüğü, yalıtım ile mimari özelliklerin de önemli rol oynadığına dikkat çekiyor. Ev ve çoğu iş yerinde duvar tipi klimaların tercih edildiğini belirten Hepsiburada, açık alanlarda ise su ve buhar püskürterek ferahlatan vantilatörlerin tercih edildiğini aktarıyor. Markalardan ücretsiz keşif hizmeti talep edebilen müşteriler, garantili ürün almanın rahatlığıyla serinliyor.

Klima kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Sağlıklı bir soğutma isteyen müşterilerine klimalarını ortalama 24 derecenin altında çalıştırmamalarını öneren Hepsiburada, klimaların düzenli bakımının ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlatıyor. Çatı katlarında artan sıcaklık seviyesi sebebiyle olmazsa olmaz haline gelen klimalar, nem sorununu da gidermeye yardımcı oluyor. Hepsiburada evlerin batı ve güney cephelerinin sıcak, kuzey cephesinin ise soğuk olduğunun da altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir

Sylvania, Aydınlatmada Yerli Üretim İçin İlk Adımlarını Atmaya Başladı

Aydınlatma sektöründe köklü geçmişi ile dünya liderlerinden Sylvania, dünyanın dört bir yanına ulaşan yenilikçi aydınlatma ürün ve çözümlerini Türkiye pazarına yerli üretimlerle sunmaya başladığını açıkladı.


Bilgi’Li Robotikçiler, “Punnet” İle Dünya İkincisi

BİLGİ Robotik Takımı Türkiye’yi temsil etti


Okula Dönüş Dimes’Le ‘İnanılmaz’ Güzel

20 Eylül 2018


Uzaktan Yönetim Araçları Endüstriyel Ağlara Ciddi Tehditler Taşıyor

Yasal uzaktan yönetim araçları (RAT), endüstriyel ağlara yönelik ciddi bir tehdit oluşturuyor. Endüstriyel kontrol sistemlerinin (ICS) %31,6’sına kurulu olan bu araçlar, kurumun güvenlik ekipleri siber suçluların bunları fidye veya kripto madencilik yazılımı yüklemek için ya da gizli bilgi ve hatta para çalmak için kullandığını bulana kadar fark edilmeden kalıyor. Bu soruna yönelik bir araştırma yapan Kaspersky Lab güvenlik uzmanları böyle bir durumun yaşandığını tespit etti.


Mediamarkt, Tbf 2018 Heyecanını Oyuncularla Paylaştı

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt, League of Legends Türkiye Büyük Finali 2018’de oyunseverlerin heyecanına ortak oldu


Etiketler: Hepsiburada, vantilatör, klima, Klima, dikkat

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.