18 Mayıs 2018 Cuma 14:49

GÜNDEM

Hilton İstanbul Otelleri Tüm Türkiye’Den Öğrencilerle Buluştu

Great Place to Work® ve Fortune Magazine tarafından 2017 Fortune En İyi 100 Şirketten biri olarak seçilen Hilton, konaklama sektöründe kariyer hedefleyen gençlerle Careers@Hilton haftasında buluşarak; sektördeki farklı kariyer fırsatlarına ışık tuttu. İstanbul Hilton otellerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler yaz ve güz dönemi için staj başvurusunda da bulundu.

Hilton İstanbul Otelleri Tüm Türkiye’Den Öğrencilerle Buluştu
Hilton İstanbul Otelleri Tüm Türkiye’Den Öğrencilerle Buluştu
Hilton İstanbul Otelleri Tüm Türkiye’Den Öğrencilerle Buluştu
Hilton İstanbul Otelleri Tüm Türkiye’Den Öğrencilerle Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Hilton otelleri, konaklama sektöründeki birçok fırsatı tanıtan ve global kariyer etkinliği olan Careers@Hilton Haftası’nda sektörde kariyer hedefleyen gençlerle buluştu. Etkinliğin İstanbul’daki ayağı, İstanbul’daki Hilton otellerinin otellerinin katılımıyla 18 Mayıs tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus’da gerçekleşti. Hilton, 14 Mayıs haftası boyunca, konaklama sektöründeki heyecan verici kariyer fırsatları hakkında 19 farklı üniversiteden 120 genci bilgilendirirken, farklı pek çok etkinliğe imza attı.

1955’ten beri Türkiye’de varlığını süren Hilton otelleri, çalışanları için kariyer ve gelişim planları yapıyor. Çalışanlar işe giriş tarihinden itibaren öncelikle sertifikalı eğitmenler tarafından oryantasyon ve işbaşı eğitimlerine alınıyor. Bu süreçten sonra operasyonlarının uygunluklarına göre Vücut Dili, Zaman Yönetimi, Şikayetleri Ele Alma, Yaratıcılık Atölyesi, Spontane Davranış Becerileri gibi kişisel gelişim eğitimlerini de katılabiliyor. Aynı zamanda şef düzeyinden Genel Müdür düzeyine kadar liderlik eğitimleri sunan Hilton, dünyanın en büyük online öğrenim platformlarından biri olan “Hilton Üniversitesi”’ ile çalışanlarına 9 binin üzerinde kaynak sağlıyor.

Hilton Üst Sınıf Markaları Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Careers@Hilton Haftası’ndaki konuşmasında etkinliğin önemini şu sözlerle dile getirdi: “14 Mayıs haftası boyunca tüm dünyada başlattığımız Careers@Hilton Haftası etkinlikleri ile iş arayanlara konaklama sektöründeki meslekler hakkında ilham vererek işyerinde başarılı olabilmeniz için hayati önem taşıyan beceriler hakkında rehberlik edeceğimizi umuyorum.”

Hilton’un gençler için yarattığı fırsatların altını çizen Armin Zerunyan, “Bizler Hilton olarak gençlerin gelişimine her zaman önem veriyor; genç kuşakları aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük otel işletmecilerinden Hilton Otelleri’nin çatısı altında her zaman, kalifiye çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle de Hilton olarak, gençlerin gelişimine önem veriyor; çalışanlarımıza eşsiz kariyer, gelişim ve eğitim olanakları sunuyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Küresel araştırma ve danışmanlık şirketi Great Place to Work®’de iki yıl üst üste ‘Farklı Kuşakların İş Birliği’ ödülüne layık görülmemiz bunun en somut kanıtı. Ve şimdi sizlerle daha büyük bir aile olmayı, Hilton markasını birlikte daha da büyütmeyi arzu ediyoruz.” dedi.

Careers@Hilton Haftası etkinlikleri, konaklama sektöründeki meslekler hakkında ilham vermesi, işyerinde ve ötesinde başarılı olmak için hayati önem taşıyan beceriler hakkında rehberlik ederek onlara destek olması açısından iş arayanlara eşsiz bir fırsat sundu. Katılımcılar, özgeçmişleriyle birlikte sosyal ağlar oluşturmaya ve mevcut çalışanların konaklama sektöründeki kariyer yolları hakkındaki sunumlarına kadar çeşitli etkinliklere katılmak için Hilton İstanbul Bosphorus’a geldi. Kariyer haftasında öğrenciler yaz ve güz dönemi için staj başvurusunda bulunurken, iş başvuruları da kabul edildi.

Hilton Üst Sınıf Markaları Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hakan Özcan ise Careers@Hilton Haftası’nın amacını şu sözlerle dile getirdi: “Şirket misyonumuzda da belirttiğimiz üzere, çalışanlarımız ve gelecekte bizimle çalışmak isteyenler için anlamlı fırsatlar yaratmak için buradayız.”

Kariyer Haftası’nın değerlendirmesini de yapan Hakan Özcan, “Öncelikle sektörün en büyük sıkıntılarından biri Turizm bölümünü bitirdikten sonra bu alanda kariyerine devam etmek isteyen mezun sayısının az olması. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 75 milyon genç işsiz bulunuyor ve 2022 yılına kadar sadece Turizm sektörü açılacak yeni oteller ve organizasyonlar ile 73 milyon kişiyi istihdam edecek. Bu organizasyon ile turizmin genç işsizliğini tek başına bitirebilecek bir sektör olduğunun altını çiziyoruz ve sektörde çok büyük kariyer fırsatları olduğunu anlatma şansı yakalıyoruz. Hilton olarak biz de bu inanılmaz büyümenin önemli bir parçasıyız ve özellikle bu tarz aktiviteler ve mezuniyet programları ile Hilton’da çalışma ve kariyer yapma isteği yaratıyoruz. Bu da sektörün en önemli ihtiyacı olan kaliteli iş gücü ihtiyacımızı karşılamamıza yardım ediyor.” dedi.

106’nın üzerinde ülkede ve 5.300’den fazla otele sahip olan Hilton, her yıl milyonlarca kişiye daha iyi bir konaklama deneyimi yaşatmak için yeni yetenekler bulmada ve onlara bu alanda eğitim vermede büyük bir rol üstleniyor. Gençleri odağına alan, Hilton'un Open Doors projesinin bir parçası olan Careers@Hilton Haftası, 2019 yılına kadar en az bir milyon genci, konaklama sektöründeki fırsatlara ulaştırmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

“İntiharın Genel Provası” İkinci Sezona Yoğun İlgiyle Merhaba Dedi

Duşan Kovaçeviç’ in yazdığı, Bilge Emin’in çevirisini yaptığı ve Emrah Eren’in yönettiği, ‘İntiharın Genel Provası’ında kişilerin içinde bulunduğu dramatik, komik ve yer yer trajik durumları ustaca yorumlayan oyuncular; Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik ve Selen Öztürk performanslarıyla göz doldurdu.


Transfergo Aldığı Yeni Yatırımı Türkiye Pazarında Büyümek İçin De Kullanacak

Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo, B Serisi Fonlama Turunda 17.5 Milyon Dolar Yeni Yatırım Aldı. TransferGo, Bu Yatırımı Başta Türkiye Pazarı Olmak Üzere Hedef Pazarlarda Büyümesini Hızlandırmak ve Ürün İnovasyonu için Kullanacak


Endeksler İç Pazardaki Daralmadan Olumsuz Etkileniyor

‘TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ’


Mekan Bb; Anadolu Yakasının Lavanta Kokulu Mekanı Brunelle Modarestaurant

MODA’ NIN LAVANTA KOKULU SİHİRLİ MEKANI


2019 Yılında En İyi Hediye Alternatifleri Karaca’Dan

Karaca, ne hediye alacağına karar veremeyenleri unutmadı. Sevdiklerine, yeni yılda en özel ve tatlı yılbaşı armağanını almak isteyenler için birbirinden özel alternatifleri listeledi. İşte o listede yer alan ürünler;


Etiketler: Hilton, için, kariyer, konaklama, Haftası

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.