20 Haziran 2019 Perşembe 12:11

GÜNDEM

Hmd Global Veri Güvenliği Ve Depolaması İçin Google Ve Cgı İle Anlaştı

HMD Global Hakkında

Hmd Global Veri Güvenliği Ve Depolaması İçin Google Ve Cgı İle Anlaştı
Hmd Global Veri Güvenliği Ve Depolaması İçin Google Ve Cgı İle Anlaştı
Hmd Global Veri Güvenliği Ve Depolaması İçin Google Ve Cgı İle Anlaştı
Hmd Global Veri Güvenliği Ve Depolaması İçin Google Ve Cgı İle Anlaştı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

HMD Global, Google Cloud’un gelişmiş veri analiz sistemi ve makine öğrenimi teknolojileri ile CGI’ın bulut ve veri bilimi uzmanlığını kullanarak, tüm dünyadaki Nokia tutkunları için kullanıcı deneyimini geliştirmek adına veri analizini en üst seviyeye çıkarıyor. Yeni merkezinde veri depolayacak ilk Nokia akıllı telefonlar, Nokia 4.2, Nokia 3.2 ve Nokia 2.2’den itibaren piyasaya sürülen yeni Nokia akıllı telefonlar olurken, daha önceki Nokia akıllı telefon modellerinin* verileri ise bu yılın devamında, Android Q güncellemesinden sonra taşınacak.

Dünyanın dört bir yanındaki Nokia kullanıcılarının, tüm Nokia akıllı cihazların saf Android™ sunması konusuna önem verdiğini belirten HMD Global'ın Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas, “Nokia kullanıcılarımız, her ay güvenlik güncellemelerinin yanı sıra 2 yıllık işletim sistemi yükseltmelerinin yanı sıra 3 yıl boyunca düzenli güvenlik güncellemeleri de alabiliyor. Tüm Nokia akıllı telefonlarının daha uzun süre yeni kalabilmesini ve kullanıcıların en son Google yeniliklerinden faydalanmalarını sağlamak istiyoruz. Bu sebeple Android işletim sistemi yükseltmelerini kullanıcılarımıza diğer tüm üreticilerden daha hızlı sunmaya çalışıyoruz. Kullanıcıların Nokia akıllı telefonlarına güvenebilmelerinin en önemli nedeni de bu, yani zamanla daha iyi olmaya devam edebilmesi. Bu önemli gelişmeyle kullanıcılarımızın güvenlerini korumak adına oldukça önemli bir adım attık” dedi.

Üstün Güvenlik, Kontrol Ve Analiz Odaklı Müşteri Deneyimi

Bu önemli gelişme, HMD Global’in Genel Veri Koruma Düzenlemesi (GDPR) gibi AB Veri Gizliliği Düzenlemeleri de dahil olmak üzere, Avrupa’daki tüm ilgili güvenlik önlemlerine ve mevzuatlarına uyum sağlama taahhüdünü daha da güçlendiriyor. HMD Global’in CGI ve Google Cloud ile oluşturduğu yeni veri çözümü, toplanan tüm telefon etkinleştirme ve performans verilerinin tamamen HMD Global tarafından yönetilmesiyle GDPR çerçevesine uyum sağlamaya devam ediyor.

Juho Sarvikas sözlerini; “Daha önce yaptığımız güçlü iş birlikleri sayesinde stratejik bulut iş ortaklarımız için tercihimiz Google Cloud ve CGI’dan yana oldu. Bu da lider veri güvenliği ve analiz sistemi teknolojimizi küresel bir düzeyde uygulamamızı sağlıyor. Cihaz etkinleştirme verilerini nasıl topladığımız ve depoladığımız hakkında açıklık ve şeffaflığımızı koruyup kullanıcıların, bu durumun telefon deneyimlerini neden ve nasıl iyileştirdiğini daha iyi anlamasını sağlıyoruz. Bu değişiklikle Finlandiya’daki veri sunucularımız üzerinden güvenlik ve gizliliğe vurgu yaparak kullanıcılarımıza verdiğimiz saf, güvenli ve güncel Android sözünü daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” şeklinde sürdürdü.

Google Cloud Kuzey Avrupa Genel Müdürü Eva Fors, “Google, yıllık küresel elektrik kullanımının yüzde 100'ünü yenilenebilir enerjiden sağladığı için Google Cloud Platform, HMD Global’in yalnızca yazılım ve veri ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp çözümün tamamen sürdürülebilir olmasını da sağlıyor. Böylelikle geleceğe yatırımımızı da daha kapsamlı hale getiriyor” dedi.

CGI, etkin biçimde oluşturulmuş mimariye sahip akıllı telefonlar ile arka uç veri toplama arasında birinci sınıf altyapıyı oluşturarak maliyet yapısını optimize ediyor. Ayrıca HMG Global, çözümü titizlikle çalıştırmak ve izleyebilmek için CGI’ın gelişmiş dahili analiz sistemi konusundaki uzmanlığından da yararlanıyor.

CGI Advanced Analytics Solutions İdari Müdürü Martti Reilander ise bu önemli işbirliği ile ilgili olarak; “En son veri toplama ve analiz sistemi teknolojileri ile CGI’daki veri mühendisleri ve bilim insanlarının uzmanlığının bir araya gelmesi sonucunda HMD Global yalnızca veri güvenliğini artırmakla kalmıyor, müşteri deneyiminden öğrenim de sağlayabiliyor. Telefon kullanımının ve kullanıcı memnuniyetinin analiz edilmesi, tüm dünyadaki Nokia telefon kullanıcıları için daha iyi deneyim ve hizmet sunmak üzere telefonları nasıl geliştireceğimiz konusunda içgörüler sağlıyor” dedi.

***

CGI Hakkında

1976’da kurulmuş olan CGI, dünyadaki en büyük bağımsız BT ve iş danışma hizmeti firmalarından biridir. Tüm dünyada yaklaşık 74.000 uzmana sahip olan CGI, BT ve iş danışmanlığından sistem entegrasyonu, dış kaynaklı hizmetler ve fikri mülkiyet çözümlerine kadar çeşitli olanakları içeren uçtan uca bir portföy sağlar. CGI, müşterileriyle, kuruluşlarını dijital olarak dönüştürmelerine ve daha hızlı sonuç almalarına yardımcı olan bir küresel teslim ağı ile desteklenen yerel bir ilişki modeli üzerinden çalışır. Yıllık geliri 11,5 milyar Kanada doları olan CGI’ın hisseleri TSX (GIB.A) ve NYSE’de (GIB) listelenmiştir. cgi.com ve cgi.fi adreslerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

*Android Q yükseltmesine uygun Nokia akıllı telefon modelleri için geçerlidir.

Finlandiya’nın Espoo şehrinde bulunan HMD Global Oy, Nokia telefonlarının ana merkezidir. HMD, geniş bir müşteri ve fiyat yelpazesini hedefleyen bir dizi akıllı telefon ve temel fonksiyonlu telefon tasarlar ve pazarlar. HMD, inovasyon ve kalite taahhüdü ile telefonlarda ve tabletlerde Nokia markasının münhasır haklarına sahiptir. Daha fazla bilgi için: www.hmdglobal.com.

Nokia, Nokia Corporation’ın tescilli ticari markasıdır. Android One, Google ve diğer markalar, Google LLC’nin ticari markalarıdır. Oreo, Mondelez International, Inc. grubunun ticari markasıdır.

İlginizi Çekebilir

Ege Sahillerinde Kenan Doğulu Rüzgarı

Kenan Doğulu, sımsıcak dans şarkılarıyla yaz konserlerine Ege’nin 2 muhteşem ilçesinde devam ediyor.


Blockchain Ve Kriptopara Teknolojilerinde Uzman Mezunlar Yetiştirilecek

Kadir Has Üniversitesi ile Atina Üniversitesi’nden işbirliği


Adidas, Beşiktaş’In 2019 2020 Sezonu Formalarını Taraftarla Buluşturdu

Beşiktaş Futbol takımlarının 2019-2020 futbol sezonunda giyeceği formalar, adidas tarafından Beşiktaşlı taraftarların beğenisine sunuldu. Kadın Futbol takımını da unutmayan Beşiktaş, iç saha ve deplasman için taraftarlarına iki ayrı forma tanıttı.


Tarkan’Dan İzmir’İn Gediz Deltası’Nın Unesco Dünya Doğa Mirası Olması İçin Destek

Doğaya duyarlılığıyla bilinen Megastar, İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için destek çağrısında bulundu. Seslendirdiği video ile Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için Doğa Derneği’nin yürüttüğü kampanyaya destek olan Tarkan, daha önce Burdur Gölü ve Hasankeyf gibi önemli doğal ve kültürel alanların korunması için yapılan çalışmalarda büyük rol üstlenmişti.


Enkazdan Çıkan Rekortmen Ufuk Koçak İlk Kitabını Sualtında İmzaladı

Alışverişten çok daha fazlası bekleyenlerin İstanbul’daki tek adresi Emaar bünyesinde bulunan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, 17 Temmuz’da, Dünya Serbest Dalış¸ Rekortmeni Ufuk Koçak’ın imza gününe ev sahipliği yaptı. Koçak, Marmara Depremi enkazından dalış rekortmenliğine


Etiketler: Nokia, veri, daha, Global, Google

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.