5 Kasım 2019 Salı 09:33

GÜNDEM

Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor

Hotels.com, ‘kadın fanatiklerin’ spor için, erkeklerden daha fazla seyahat ettiğini, maç seyretmek uğruna daha fazla fedakarlıkta bulunduklarını ortaya çıkardı…

Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor
Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor
Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor
Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor
Hotels.Com Araştırdı; Kadınlar, Futbol İçin Erkeklerden Daha Fazla Fedakarlıkta Bulunuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

FUTBOLCU EŞLERİNİ VE KIZ ARKADAŞLARINI UNUTUN...

ARTIK ZAMAN, ‘KADIN FUTBOL FANATİKLERİ’NİN ZAMANI!

İstanbul, 5 Kasım 2019: UEFA Şampiyonlar Ligi Resmi Seyahat Ortağı Hotels.com™, yaptığı anket çalışmasıyla kadın fanatiklerin spor için seyahat etmelerinin, randevularını veya yıl dönümü planlarını iptal etmelerinin ve futbol izlemek için arkadaşlarıyla olan etkinliklerden vazgeçmelerinin daha olası olduğunu açığa çıkardı.

Expedia Group'un parçası olan Hotels.com™ tarafından aralarında Türkiye’den 500 katılımcının da olduğu ve dünyanın dört bir yanından kadın ve erkek 16 bin 500 futbol fanatiğinin katıldığı ‘Destinasyon Futbol’ anketi, kadın futbol fanatiklerinin değişen dünyasından bazı şaşırtıcı bilgileri ortaya koydu.

Anket, kadınların neredeyse tamamının tatillerini spor etkinliklerine göre planladığını ortaya çıkardı ki bu oran, erkeklerden daha fazla (%94’e kıyasla %83). Kadın fanatikler, maçı canlı seyretmek için de daha fazla fedakarlık yapmaya hazır. Kadınların üçte birinden fazlası, randevularını (erkeklerin %33'üne kıyasla %36) veya yıl dönümü planlarını (erkeklerin %27'ine kıyasla %32) iptal ediyor; yarısından fazlası da (%60) futbol seyretmek için arkadaşlarıyla gece dışarı çıkmaktan fedakarlık ediyor.

Kadınların %77'sinden fazlasının çok sevdikleri futbol formaları olmadan deplasmandaki bir maç için evden ayrılmadığı ve neredeyse her 10 kadından 2'sinin maç izlemek için 11 saatten fazla seyahat etmeye hazır olduğu düşünülürse bu anket, bu spora duyulan gerçek bir bağlılığı da ortaya koydu. Erkek taraftarlar genelde maçları erkek arkadaşlarıyla izlerken, kadın taraftarların %48'i maçları partnerleriyle birlikte izliyor (erkeklerin %7'sine kıyasla). Edinilen bilgilere göre, kadınların %62'sinden fazlası ise sonucu öğrenmemek için böyle zamanlarda sosyal medyadan uzak duruyor.

Bir deplasman maçına gitmenin heyecanı ise kadınların %65'inin atmosferi soluyabilmek için maçın oynanacağı stadyuma yakın bir konaklama yeri istediğini gösteren anketin bir başka önemli bulgusu. Maç, ana etkinlik olsa da kadın fanatikler, futbol için seyahat ederken yerel kültürü ve etkinlikleri deneyimleme konusunda erkeklerden daha istekliler.

Kadınların dörtte üçü yerel opera, tiyatro ve müzelere bakıyor (erkeklerin %52'sine kıyasla) ve yerel cafe’leri denemek (%48’e kıyasla %44) veya şehirde başka spor etkinliklerini izleme (%50’ye kıyasla %31) ihtimalleri, erkeklerden şaşırtıcı derecede daha yüksek.

Futbol yerinde izlendiğinde çok daha keyifli; o nedenle de bir sonraki futbol maceranızı planlamak için hemen Hotels.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Destinasyon Futbol, Şubat ve Mart 2019 tarihinde One Poll tarafından yapılan bir Expedia Group anketidir. Anket, Türkiye’den 500 katılımcının da olduğu ve dünyanın dört bir yanından futbola ilgi duyan veya futbol maçına gitmiş olan 16.500 kişi tarafından dolduruldu.

****

Hotels.com, konaklama için rezervasyon yaptırmanın en ödüllü hali. Seyahat etmeyi gerçekten seviyoruz ve sizin de sevdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle bizimle rezervasyon yapmayı son derece kolay bir hale getidik. Dünyanın dört bir yanında yüz binlerce konaklama seçeneği ve 41 dilde 90 yerel site ile aradığınız her şey Hotels.com’da. Vegas'ta lüksün keyfini çıkarmak, Tayland'da ağaç evlerde kalmak, manzaraya bakan bir villa bulmak ve daha birçok şey tek bir tık uzaklığında.Ayrıca “Ödül Kazandıran” sadakat programımız sayesinde uyurken Ödül gece* kazanıyor, Gizli Fiyatlardan? yararlanarak tasarruf ediyorsunuz. Bundan daha iyi ne olabilir? Artık rezervasyonlar da ‘akıllı’. 25 milyonun üzerinde gerçek misafir görüşü ve 70 milyondan fazla kez indirilmiş, kullanımı kolay uygulama sayesinde aradığınız mükemmel yeri bulacağınızdan kuşkunuz olmasın.

© 2019 Hotels.com, LP. Her hakkı saklıdır. Hotels.com ve Hotels.com logosu, Hotels.com.LP’nin tescilli markasıdır. Diğer tüm markalar şahsi sahiplerinin mülkiyetindedir. CST #2083949-50

İlginizi Çekebilir

Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


Sign Of The City Awards’Da Mesa En İyi Konut Ödülünü Aldı

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün onur gecesinde MESA ORMAN ÇUBUKLU projesi ödül aldı:


Crr’De Kazakistan’In Bağımsızlığına Özel Sanat Gösterisi

Kazakistan’ın bağımsızlığının 28. yılı; Kazakistan Büyükelçiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TÜRKSOY Vakfı tarafından 16 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikle kutlanacak.


Araştırma Sonuçları Türkiye’De Gönüllülük Katılım, Koşullar Ve Hukuk

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Gönüllülük Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre; çalıştığı sivil toplum örgütünde sosyal güvenceye sahip olan gönüllülerin oranı %9. Araştırmaya katılan gönüllülerin %20’si gönüllülük yaparken psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını belirtiyor


‘Notre Dame’In Kamburu Müzikali’ 16 Aralık Pazartesi Trump Sahne’De

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri ‘Notre Dame'in Kamburu Müzikali’, 16 Aralık Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyicisiyle buluşuyor.


Etiketler: için, futbol, daha, kıyasla, Hotelscom

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.