15 Kasım 2019 Cuma 11:26

GÜNDEM

Htc Ve Oxford Üniversitesi’Nin Desteğiyle Lıfe Uygulaması Üzerinden Medikal Eğitimler Verilecek

Yeni geliştirilen sanal gerçeklik medikal eğitim uygulaması LIFE, HTC VIVE Focus Plus kullanarak hayat kurtarmaları için doktorları ve hemşireleri eğitiyor

Htc Ve Oxford Üniversitesi’Nin Desteğiyle Lıfe Uygulaması Üzerinden Medikal Eğitimler Verilecek
Htc Ve Oxford Üniversitesi’Nin Desteğiyle Lıfe Uygulaması Üzerinden Medikal Eğitimler Verilecek
Htc Ve Oxford Üniversitesi’Nin Desteğiyle Lıfe Uygulaması Üzerinden Medikal Eğitimler Verilecek
Htc Ve Oxford Üniversitesi’Nin Desteğiyle Lıfe Uygulaması Üzerinden Medikal Eğitimler Verilecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kenya’daki KEMRI-Wellcome Güven Araştırma Programı (KWTRP), Oxford Üniversitesi’ndeki doktorlar, hemşireler, araştırmacılar ile HTC’nin desteğiyle geliştirilen Acil Durumlarda Hayat Kurtarıcı Eğitim (LIFE) sanal gerçeklik medikal eğitim platformu resmi olarak duyuruldu.

LIFE, sağlık çalışanlarına akıllı telefonları ya da HTC Vive gibi bir sanal gerçeklik başlığı ile gerçekçi bir 3D hastaneye giriş imkanı sunuyor. Sağlık çalışanları uygulama aracılığıyla sanal hastalar üzerinden hayat kurtaran beceriler geliştirerek gerçek bir acil durumda hızlı ve etkili bir şekilde hareket etmeye hazır oluyorlar. Kenya gibi düşük kaynaklı ülkelerde, simülasyon eğitimine erişim zor ve pahalı olduğundan eğitim için VR kullanımı, daha fazla sağlık çalışanının hayat kurtarmak için ihtiyaç duydukları yüksek kaliteli eğitimi almalarına olanak sağlıyor.

LIFE projesi, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda HTC VIVE tarafından desteklenen “VR for Impact” girişiminin hibe alıcısı olarak seçildi. Destekten gelen ivme LIFE ekibinin, Immersive VR Education tarafından geliştirilen sanal gerçeklik eğitim platformu ENGAGE platformunda çalışan ve yeni HTC VIVE Focus Plus VR başlığını kullanan LIFE uygulamasının yeni bir VR sürümünü oluşturmasını sağladı.

LIFE’ın sanal gerçeklik versiyonu, Nisan’da yayınlanan akıllı telefon versiyonunun izinden gidiyor. LIFE’ın akıllı telefon uygulaması halihazırda medikal ve hemşirelik okulları ve Kenya Pediatri Derneği gibi profesyonel organizasyonlarla yapılan partnerliklerle tüm Kenya’ya yayılıyor. Platform beta sürümünde uygulamayı kullanan binlerce sağlık çalışanıyla birlikte kapsamlı bir biçimde test edildi.

Projeye katılan ve COINN'de LIFE hakkında konuşan KWTRP hemşiresi Conrad Wanyama şunları söyledi:

LIFE’ı geliştirirken insanı merkeze koyan bir tasarım yaklaşımı izledik. Bu tür acil durumlarla başa çıkmak zorunda kalan hemşireler ve doktorlarla yakın çalışarak uygulamanın birçok erken sürümünü test etmelerine izin verdik.”

Sistemi deneyen hemşirelerin, deneyimin inanılmaz derecede gerçekçi olduğunu belirttiklerini ifade eden KWTRP'de doktora öğrencisi olan Naomi Muinga, “3D sanal bir hastaneye girip nefes almayan ve hayatını kurtarmak için belirli adımların uygulanması gereken yeni doğmuş bir bebeği yeniden canlandırma pratiği yapabiliyorlar” dedi.

Oxford Üniversitesi'nden LIFE baş araştırmacısı Dr. Chris Paton şunları ifade etti:

“Akıllı telefon versiyonunun Afrika'daki binlerce sağlık çalışanı tarafından hızlı bir şekilde benimsenmesi, artık erişilemeyecek kadar pahalı olan geleneksel yüz yüze kursların sunduğu eğitimi alma şansları olduğu anlamına geliyor. Sürükleyici VR simülasyon eğitiminin kişisel bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kullanılabilmesiyle LIFE projesi sağlık çalışanlarının eğitimlerini desteklemek açısından yüksek bir potansiyele sahip.”

“VR for Impact projesiyle, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’yle uyumlu bir şekilde pozitif değişim yaratması için VR’ın sürükleyici yeteneklerinden yararlanan geliştiricileri desteklediklerinin altını çizen HTC VIVE VR for Impact Başkanı Kris Severson, LIFE projesinin Afrika medikal eğitiminde bir sonraki evrim ve VR'ın dünya çapında toplumlardaki değişimin nasıl gerçekleştirebileceğinin somut sonuçlarla mükemmel bir örneği olduğunu belirtti.

LIFE Hakkında

Acil Durumlar için Hayat Kurtarıcı Eğitim (LIFE), mobil ve VR platformlarında tıbbi eğitim veren sanal gerçeklik ve akıllı telefon uygulamasıdır. Platform başlangıçta KEMRI-Wellcome Güven Araştırma Programı ve Oxford Üniversitesi'ndeki klinisyenler ve araştırmacılar tarafından geliştirildi ve geliştirilmesi, HTC, Oxford Üniversitesi İnovasyonu, GCRF, Bill ve Melinda Gates Vakfı, Wellcome Trust, Saving Lives at Birth ve Médecins Sans Frontières tarafından desteklendi.

LIFE, akıllı telefonlar ve sanal gerçeklik başlıkları için www.oxlifeproject.org adresinden ücretsiz olarak indirilebilir veya Google Play Store'da “Life-saving Instruction for Emergencies” için arama yapılarak erişilebilir.

HTC VIVE Hakkında

VIVE türünün ilk örneği bir sanal gerçeklik platformu olup oda ölçekli VR ve gerçek yaşam benzeri etkileşimler için geliştirilmiş ve optimize edilmiştir. Ezber bozan teknolojisi ve sınıfının en iyisi içeriği ile VR için verdiği sözü tutan VIVE, VR donanımı ve yazılımı için en güçlü ekosistemi kurarak Sanal Gerçekliği tüketicilere, geliştiricilere ve kurumlara sundu. VIVE ekosistemi piyasadaki en iyi VR donanımını çevresine inşa edilmştir ve 100 milyon dolar bütçe ile kurulmuş olan ve Sanal Gerçeklik ile ilgili teknoloji girişimlerini büyütmeyi hedefleyen VIVE X kuluçka merkezi, 60'tan fazla ülkede hizmet veren dünyanın ilk sınırsız VR abonelik modeli olan VIVEPORT INFINITY’ye sahip global bir platform ve uygulama mağazası olan VIVEPORT ve VR içerik geliştirme ve yayıncılık girişimi olan VIVE Studios tarafından desteklenmektedir.

# # #

HTC, HTC logosu, HTC Corporation şirketinin ticari markalarıdır. Burada adı geçen tüm diğer şirket ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yeni Malatyaspor Kulübü’Nün Yeni Transferi Acıbadem Altunizade Hastanesi’Nde Sağlık Kontrolünden Geçti

Yeni Malatyaspor Kulübü’nün yeni transferi Vidar Örn Kjartansson; Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.


Harika Kanatlar Bilkent Center'da Yükseldi

HARİKA KANATLAR BİLKENT CENTER’DA YÜKSELDİ


Armis Yatak’In İlk Reklam Filmi Serisi Yayınlandı Bb

ACME Group markalarından Armis Yatak, “Mis Gibi Uyumaktan İyisi Armis Gibi Uyumak!”


Kış Aylarında Çamaşır Kurutmak Kabusunuz Olmasın

Havaların soğuduğu kış aylarında, çamaşırların kuruma süresi de artıyor. Mr Jeff, çamaşır yıkama derdini de kurutma derdini de ortadan kaldırırken, size zamandan büyük tasarruf ettiriyor.


Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü Uyarıyor; “Uzun Süreli Bacak Ağrısı Periferik Damar Hastalığının Habercisi Olabilir”

ABDİ İBRAHİM OTSUKA MEDİKAL DİREKTÖRLÜĞÜ UYARIYOR;


Etiketler: LIFE, için, sanal, VIVE, gerçeklik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.