4 Temmuz 2019 Perşembe 09:02

GÜNDEM

Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya

En güvenli ve en az korkutucu ülkelerden biri olan Namibya seyahat etmek için mükemmel bir seçim. Sandviç Limanı'nın Atlantik Okyanusu'na bakan tepeleri ve Spitzkoppe granit tepeleri ülkenin en ziyaret edilesi, en büyüleyici ve çeşitlilik sunan yerlerden bazıları.

Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
Huawei P30 Pro’Nun Gözünden Keşfedilmemiş Güzellikler Ülkesi Namibya
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Namibya, büyük ve berrak gökyüzü altındaki sihirli doğal manzaralara sahip olağanüstü bir ülkedir. Görülmesi gereken ikonik destinasyonlar arasında, büyüleyici güzelliği ve yıldızlarla dolu gece gökyüzü, Skeleton kıyıları ile birlikte kayalık ve engebeli manzaraları olan Spitzkoppe kampı sayılabilir. Cape Cross'tan Walvis Körfezi'ne fok ve flamingo kolonileriyle karşılaşabileceğiniz doğal yol ise size başka bir dünya gelmişsiniz hissini yaşatacak.

Güzel, canlı renkli manzara görüntüleri yakalamak için daha fotojenik yerler hayal etmek zor. Spitzkoppe Dağı genellikle “Afrika'nın Matterhorn'u” olarak adlandırılır çünkü Alpler'in en güzel zirvesine benzemektedir. Şimdi hem günbatımında hem de gün doğumunda renk ve dokuyu dönüştüren parlak turuncu kayalarını hayal edin.

Vahşi Yaşam

Çöller cansız görünse de gerçekte tam tersi: Neredeyse 650 kuş türü ve 80 büyük memeli türü; bunların 14 kuş ve 15 memeli ülkeye tamamen endemik olmak üzere doğal hayatı oluşturuyorlar.

Dünyadaki en büyük özel doğa koruma alanı olan Erindi Özel Koruma Alanı, merkezi bir platoda yer alan 71 bin hektarlık bir alanı kaplıyor ve aslanlar, çitalar, gergedanlar, zürafalar ile filler dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 yaban hayvanına yaşam alanı sağlıyor. Rezerv birçok koruma projesine ev sahipliği yapıyor. Bir safariye çıkarken, cep telefonu zumunda ustalaşmak için mükemmel bir fırsat sunuyor, çünkü hayvanları kısa mesafeden ve detaylarda yüksek hassasiyetle gözlemlemenizi sağlıyor.

Kültürel çeşitlilik

Namibya nispeten küçük bir ülke, ancak neredeyse iki milyondan fazla insan ve kilometrekare başına üç kişi ile inanılmaz derecede çeşitlilik sunan bir kültüre sahip. Aralarında çok çeşitli yerli kabileler dahil olmak üzere 12 farklı etnik grup var ve ülke genelinde yaklaşık 30 eşsiz dil konuşuluyor.

Saan halkı olarak da bilinen San, genellikle Bushmen olarak adlandırılan ve Khoesan dili konuşan çeşitli gruplardan oluşuyor. Güney Afrika halkına özgü olan bu insanlar, avcı-toplayıcı yaşam tarzları, aşiretlerde yaşamaları ve eski geleneklere bağlı kalmalarıyla ünlüler. Köylerinden biri Erongo Dağı'nın eteklerinde yer alıyor. Köye giden yol, resimlerle süslenmiş granit kaya oluşumları arasında.

Diğer ilginç bir yerli grup ise, Namba'da kuzeyde yaşayan yaklaşık 50.000 kişiden oluşan bir nüfusa sahip olan Himba'dır. Özellikle Himba kadınları ve erkekleri, uzun süreler boyunca sürebilen su kıtlığı nedeniyle cildi temizlemek, sivrisinek ısırıklarından ve zorlu çöl ikliminden korumak için cildi koyu sarı pigmentin kozmetik karışımı olan “otjize” hamuruyla kaplamakla tanınırlar.

Köyleri keşfetmek ve yerel halkla konuşmalar Namibya'nın güzelliğini ortaya çıkartır. Gelenekler ve çağdaşlık arasında kalan güçlü ve gururlu insanların portrelerini çekmek için de mükemmel bir fırsat yaratır. P30 Pro’nun portre veya diyafram modu gibi özelliklerinin kullanımıyla, insan duygularından ilham alan, bulanık arka plana ve fotoğraflanan konulara odaklanan canlı görüntüler çekmeyi hedefleyebilirsiniz.

Sessiz, sakin, barışçıl

1990'da Güney Afrika'dan bağımsızlık kazandığından beri Namibya, onlarca yıllık siyasi istikrar ve iyi bir yönetim süreci gördü. Ayrıca, küçük nüfus ve düşük suç oranı, Namibya’yı Afrika’nın en güvenli ülkelerinden biri haline getiriyor. Namibya halkı inanılmaz derecede arkadaş canlısı, ülkenin altyapısı iyi ve yolsuzluk seviyesi düşük, bu yüzden ülkenin barışçıl ve misafirperver olduğunu söylenebilir.

Kameraya kaydedilmiş yerler…

Çoğu kişi, güzel, ıssız ama aynı zamanda romantic olabilen Namibya çöllerini bildiğinin farkında değildir. Samsara, Mad Max: Fury Road, 10 000 BC, 2001: A Space Odyssey, Beyond Borders, A Far Off Place, The Hunters, The Young Black Stallion, Flight of the Phoenix ve The Cell filmlerinin hepsi Namibia çöllerinde çekilmiştir. Muhteşem arka planlarıyla öne çıkan tüm bu filmler, Namibia’nın fotojenik özelliklerinin profesyoneller tarafından da tescillenmesidir.

…veya kaydedilecek yerler

Huawei, fotoğraf tutkunlarına beklenmedik yerlerde gizli güzellik arayışında ilham vermek istiyor: Uzak konumlarından veya daha iyi bilinen turistik mekanlar kadar güzel olarak kabul edilmediğinden daha önce fotoğraflanmamış yerler. Bu daha az bilinen yerlerin şaşırtıcılığı, fotoğrafçılığın ve videografinin gücü ve Huawei P30 kameranın olanakları sayesinde dünyaya açılıyor.

Leica Dörtlü Kamera Sistemi, kullanıcıların tüm görkemiyle dünyanın güzelliğini yakalamalarına imkan veriyor. 50x dijital zoom sağlayan 5x optik zoom özellikli Huawei P30 Pro'nun olağanüstü kamerası, HUAWEI SuperSpectrum sensörü, gece modu, çift görüntülü video ve makro fotoğrafçılık özellikleriyle birlikte gerçeği yeni bir bakış açısıyla görmemizi, görünmezi keşfetmemizi ve onu dönüştürmemizi sağlıyor. Bu, tüketicilere, özellikle Namibya gibi güzel bir ülkede nerede olduklarına bakmaksızın, dünyanın güzelliğini, insanları ve anları yakalama imkânı veriyor.

İlginizi Çekebilir

Ipekyol Pre Sprıng 2020 Koleksiyonu İle Sıcak İklimlere Dönüş

IPEKYOL PRE-SPRING 2020 KOLEKSİYONU İLE SICAK İKLİMLERE DÖNÜŞ


Magic Manastrike 3D Görselliğiyle Mobilde Nefesleri Kesiyor

Efsane kart oyununun evrenine farklı bir açıdan bakın


Tüyap Eskişehir 2. Gıda Fuarı Kapılarını Açtı.

Eskişehir’de yılın ilk fuarı olan Eskişehir 2. Gıda Fuarı, Eskişehir Valisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı, Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı, Afyon Valisi ve Afyon Belediye Başkanının katılımlarıyla ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde açıldı.


Genç Sanatçı Irmak Arıcı İle Üsküdar’Da Yer Yerinden Oynadı Video Linki Https We.Tlt 7Hhugvxn3o

GENÇ SANATÇI IRMAK ARICI İLE ÜSKÜDAR’DA YER YERİNDEN OYNADI


Mag Pr Solutions Tepe Home'un Marka Ve İletişim Danışmanı Oldu

MAG PR Solutions olarak; Marka temsilciliğini yürüttüğümüz Bilkent Holding Sanayi ve Ticaret Şirketleri arasında bulunan Tepe Home firmamızın basın içerik planlamalarını yapmaktayız. Bu kapsamda sizlerden dergi konu içerikleriniz, dönemsel ekleriniz ve dosya konularınız ile alakalı bilgi paylaşımlarınızı yönlendirmeniz mümkün olursa çok seviniriz.


Etiketler: Namibya, olan, için, daha, Afrika

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.