6 Aralık 2018 Perşembe 09:17

GÜNDEM

Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi Kablosuz Haberleşme Ekibi, 20-21 Kasım 2018’de Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen 26. Uluslararası Haberleşme Forumu’na 5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımına dair hazırladığı bildiri sunumuyla katıldı.

  Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi
  Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi bu kapsamda, 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda, kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceğini, özel bir demo çalışmasıyla paylaştı.

HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi 20-21 Kasım 2018 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen 26. Uluslararası Haberleşme Forumuna “5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışık haberleşmelerinin hibrit uygulaması” başlıklı konferans bildirisi ile katıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi Kablosuz Haberleşme Ekibi, yeni nesil 5G ağlarda kullanılması planlanan milimetre dalga boyu ile son dönemde dünyada birçok araştırmacının ilgisini çeken görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımıyla ilgili yaptıkları çalışmaları sundu.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi, bu çalışmasında özellikle kapalı alanlarda (iş yerleri, evler, sergi alanları vb.) kullanılması düşünülen bu iki teknolojinin beraber çalışarak kullanıcıya yüksek hızda veri sağlayabileceğini gösterdi. Çeşitli senaryolarla sonuçların sunulduğu çalışmada, yaklaşık 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceği, HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi Kablosuz Haberleşme ekibinden 5G Araştırma Mühendisi Oğuz Ülgen tarafından paylaşıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi, yaptığı bu araştırmayla birlikte, dünyada ilk kez bu iki teknolojinin beraber kullanımına dair performans sonuçlarının sunulduğu bir çalışmaya imza attı. 5G ve ötesi haberleşme ağlarında bu iki teknolojinin beraber kullanımının ülkemizde ve dünyada yaygın şekilde görülebileceği belirtilirken, bu konuda çalışmaların devamının geleceğinin sinyalleri verildi. Çalışmanın devamı olarak, kullanılan algoritmaların geliştirilmesinin ve literatürdeki diğer algoritmalarla kıyaslanmasının hedeflendiği sunum sonunda belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Lg, Ohsad’In Sponsorları Arasında

LG Electronics Hakkında:


“Dinle Beni Bi’” Bu Defa Birol Giray’In Yorumuyla!

“DİNLE BENİ Bİ’” BU DEFA BİROL GİRAY’IN YENİDEN YORUMUYLA DİNLEYİCİLERLE BULUŞUYOR!


Perakende Çalışanları Akıllı Telefonlarla Giriş Çıkış Yaparak Teknolojiyi Konfora Dönüştürüyor

Perakende zincir mağazaları yada ofislerinde, yeni nesil giriş-çıkış sistemleriyle çalışanlara konfor sağlanırken, personel verileri raporlarla yöneticilere sunuluyor. Yöneticiler de bu raporlarla operasyonel verimliliği artıracak içgörüler elde ediyor.


Ömer Taviloğlu’Nun Mağaza Ziyareti

Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu, geçtiğimiz gün İstanbul’un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar’da bulunan mağazasını ziyaret etti. Arkadaşı ile birlikte alışveriş merkezine gelen Taviloğlu, birinci katta bulunan mağazasını gezdikten sonra kısa bir toplantı yaparak Emaar’dan ayrıldı.


Egeli İhracatçılar ‘Çin Timi’ İle İhracat Atağına Kalkacak

2019 yılını “Çin Yılı” olarak ilan eden Egeli ihracatçılar, Çin pazarına ihracatı artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İhracatçılara Çin pazarı ve Çin’e ihracat hakkında doğru bilgileri aktarmak için gerçekleştirilen çalışmalar “Hedef Pazar: Çin” semineri ile devam etti


Etiketler: HUAWEI, Türkiye, AR-GE, Merkezi, veri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.