6 Aralık 2018 Perşembe 09:17

GÜNDEM

Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi Kablosuz Haberleşme Ekibi, 20-21 Kasım 2018’de Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen 26. Uluslararası Haberleşme Forumu’na 5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımına dair hazırladığı bildiri sunumuyla katıldı.

  Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi
  Huaweı Türkiye Ar Ge Merkezi’Nden 250 Metrelik Alanda 600 Megabit Veri Hızı Testi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi bu kapsamda, 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda, kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceğini, özel bir demo çalışmasıyla paylaştı.

HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi 20-21 Kasım 2018 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen 26. Uluslararası Haberleşme Forumuna “5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışık haberleşmelerinin hibrit uygulaması” başlıklı konferans bildirisi ile katıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi Kablosuz Haberleşme Ekibi, yeni nesil 5G ağlarda kullanılması planlanan milimetre dalga boyu ile son dönemde dünyada birçok araştırmacının ilgisini çeken görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımıyla ilgili yaptıkları çalışmaları sundu.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi, bu çalışmasında özellikle kapalı alanlarda (iş yerleri, evler, sergi alanları vb.) kullanılması düşünülen bu iki teknolojinin beraber çalışarak kullanıcıya yüksek hızda veri sağlayabileceğini gösterdi. Çeşitli senaryolarla sonuçların sunulduğu çalışmada, yaklaşık 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceği, HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi Kablosuz Haberleşme ekibinden 5G Araştırma Mühendisi Oğuz Ülgen tarafından paylaşıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE merkezi, yaptığı bu araştırmayla birlikte, dünyada ilk kez bu iki teknolojinin beraber kullanımına dair performans sonuçlarının sunulduğu bir çalışmaya imza attı. 5G ve ötesi haberleşme ağlarında bu iki teknolojinin beraber kullanımının ülkemizde ve dünyada yaygın şekilde görülebileceği belirtilirken, bu konuda çalışmaların devamının geleceğinin sinyalleri verildi. Çalışmanın devamı olarak, kullanılan algoritmaların geliştirilmesinin ve literatürdeki diğer algoritmalarla kıyaslanmasının hedeflendiği sunum sonunda belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Güçlü Bir Hafıza İçin 8 Beyin Dostu Besin

Akciğer kanserinden korunmak için sigara içmememiz gerektiğini hepimiz biliriz. Alkolü fazla tüketirsek karaciğerimiz sıkıntıya girer. Az su içmek ise böbrek sağlığımızı tehlikeye atar. Peki ya tüm vücudumuzu ve organlarımızı yöneten, ayrıca zihnin temeli olan beynimizi korumak ve işlevlerini geliştirmek için ne yememiz gerektiğini biliyor muyuz?


‘Doğru Yerdeki İnsan’ Başarıya Götürüyor

Hill International, standart kalıpların dışına çıkıyor ve yılların vermiş olduğu tecrübelerine dayanarak “Doğru Yerdeki İnsan” diyor!


Milyarları Eğlendirmeyi Hedefleyen Studio Billion İlk Yatırımını Aldı

Yeni nesil mobil oyun şirketi Studio Billion, Tarvenn’den 1,4 Milyon TL değerleme ile yatırım aldı


Paşabahçe’Ye, German Desıgn Award’Dan Ödül

Paşabahçe, modernize edilmiş retro stili Elysia serisi ile dünyanın en saygın tasarım yarışmalarından biri olan German Design Award 2019 yarışmasında masaüstü kategorisinde ödüle layık görüldü.


1000 Başarılı Türk Gencine Uluslararası Ödül Bb

DÜNYANIN ÖNDE GELEN GENÇLİK BAŞARI PROGRAMI TÜRKİYE’DE 15’NCİ YILINI KUTLUYOR


Etiketler: HUAWEI, Türkiye, AR-GE, Merkezi, veri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.