5 Mart 2019 Salı 09:09

GÜNDEM

Huaweı Yeni Nesil Dcı Çözümünü Sergiledi

HUAWEI, yeni nesil Veri Merkezi Ara Bağlantısı (Data Center Interconnect - DCI) iletim çözümünü duyurdu. Çözüm, sunucu cihazlarının iç optik bağlantılara gerek duymamasını sağlarken, OXC teknolojisi ile alandan yüzde 70 oranında tasarruf ediliyor. NCE özelliği ise, pazara çıkma süresini yüzde 95 oranında azaltıyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bulut bilgi işlem ve büyük veri, yeni bir ICT dönüşümü başlatıyor ve veri merkezleri yeni yatırım fırsatları haline geliyor. Alan sınırlamaları nedeniyle veri merkezleri genellikle yaygın ve dağıtık yapıda planlanıyor. Bu nedenle, bulut hizmetlerini tutarlı bir şekilde verebilmek için, mantıksal bir kaynak havuzu oluşturan yüksek hızlı veri iletimi ve anahtarlaması sağlamaya yönelik DCI çözümü gerekiyor.

Veri merkezleri arasındaki trafiğin artması nedeniyle bant genişliği önemli bir darboğaz haline geliyor. Öte yandan ultra büyük veri yedekleme ve bulut veri merkezleri arasında hızlı trafik göçü, DCI için ağ oluşturmayı gerektiriyor. Yüksek sayıdaki bağlantılar hem fiber bağlantılarını hem de optik katman konfigürasyonunun karmaşıklığını artırıyor. Ayrıca, bulut hizmeti sanal makinelerinin (VM'ler) dinamik geçişi, veri merkezi yükünü sürekli olarak değiştiriyor. Ağ trafiği dinamik ve tahmin edilemez hale geliyor ve bu da servislerin çok sık şekilde tekrar kurulumuna sebep oluyor.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için HUAWEI'in yeni nesil DCI iletim çözümü üç yenilikçi teknolojiyi birleştiriyor: 600G/dalga boyu, tamamen optik OXC anahtarlama ve NCE, DCI ağlarını ultra geniş bantlı, basitleştirilmiş ve akıllı bir AI çağına yönlendiriyor:

Ultra geniş bant: 600G/dalga boyu ve 48T/fiber ultra yüksek kapasite. HUAWEI tarafından geliştirilen optik dijital sinyal işlemcisi (oDSP) çiplerin algoritma birikimine dayanarak, HUAWEI’in kanal eşliğinde şekillendirme (CMS) ve 600G ticari yeteneklerini geliştirmek için optik katman AI nöron teknolojilerini birleştirir. Tek dalga boylu 600G, ultra yüksek hızlı bulut bağlantılarını imkanlı hale getiriyor ve böylece ultra geniş bant bağlantısını değerli hale getiriyor.

Basitleştirme: Tamamen optik OXC anahtarlama teknolojisi, basitleştirilmiş bir optik katman oluşturuyor. Tamamen optik arka panel 32 derece dalga boyu anahtarlamayı ve yüksek entegrasyonu destekliyor. “Bir Yön Bir Birim” (One Direction One Unit- 1D1U) uygulanmasıyla, bir kart çoklayıcı/demultipleksleyici, OA ve optik denetleyici kartlar gibi çoklu kartların işlevlerini bütünleştiriyor. Bu birleşim, gerekli olan kart sayısını büyük ölçüde azaltıyor ve iç fiber bağlantılarını kolaylaştırıyor.

Zeka: NCE, ağ çapında kaynakları düzenli bir şekilde yönetiyor ve tek tıklamayla hizmet sağlama ile otomatik hitless bant genişliği ayarlaması sağlayarak ağı bulut hizmetlerinde hızlı değişikliklere uyum sağlamak için daha esnek ve akıllı hale getiriyor. Bu şekilde pazara çıkma süresi (TTM, Time to Market) yüzde 95 oranında azalıyor.

İlginizi Çekebilir

Vodafone 15. İstanbul Yarı Maratonu Kayıtları Başladı

VODAFONE 15. İSTANBUL YARI MARATONU KAYITLARI BAŞLADI


Veeam, Yeni Aws İçin Yedekleme Ve Kurtarmayı Aws Pazarına Sundu

Veeam Software Hakkında


Akkuyu Nükleer İle Teiaş Arasında Elektrik İletim Sistemi Bağlantı Anlaşması İmzalandı

Akkuyu Nükleer A.Ş. ile Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) arasında Elektrik İletim Sistemine Bağlantı Anlaşması imzalandı. Anlaşmayla, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (Akkuyu NGS) sisteme bağlanmasını sağlayacak 6 yüksek gerilim hattına sahip elektrik iletim sisteminin kurulmasına ilişkin kapsamlı çalışmalara başlanacak.


‘Kotunda İyilik Var’ Geleceğe Nefes, Çocuklara Sevinç Oldu

Forum Çamlık öncülük etti, tüm Denizli sahiplendi


Sezen Aksu, Meral Okay Adını Hatıra Ormanı İle Yaşatacak

Türkiye'nin önde gelen ve değerli sanatçılarından Sezen Aksu, 2012 yılında hayatını kaybeden senarist, oyuncu ve yazar Meral Okay anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Tekirdağ Kızılcaterzi sahasında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu. Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı işbirliği ile tesis edilen sahaya Kızılçam türü fidan dikimleri yapılacak.


Etiketler: optik, veri, bulut, için, ultra

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.