10 Aralık 2019 Salı 12:01

GÜNDEM

İbb’Den Doğada Kahve Atölyesi

İBB’DEN DOĞADA KAHVE ATÖLYESİ

İbb’Den Doğada Kahve Atölyesi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB iştiraklerinden BOĞAZİÇİ YÖNETİM AŞ tarafından Kemerburgaz Şehir Ormanı’nda Barista Sam Çeviköz’ün anlatımı ile Kahve Atölyesi düzenlenecek. 14 Aralık’taki etkinlikte doğada yaşamanın incelikleri de paylaşılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ülkemizde bir yaşam kültürü olan kahve ile doğayı birleştirecek bir etkinliğe imza atıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Ekim ayında açılan Kemerburgaz Şehir Ormanı bu ilgi çekici organizasyona ev sahipliği yapacak.

İBB iştiraki BOĞAZİÇİ YÖNETİM AŞ tarafından Big Boyz Festival etkinlikleri kapsamında 14 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek Kahve Atölyesi’nde, Federal Coffee kurucusu ünlü Barista Sam Çeviköz’ün anlatımıyla workshop yapılacak.

Etkinlikte; kahve hakkında genel bilgiler ile iklim ve toprak koşullarının kahve çekirdeğine etkilerinin yanı sıra kavurma, öğütme ve harmanlamanın kahve çekirdeğine etkileri konuşulacak. 3. nesil kahve hakkında bilgilerin de paylaşılacağı workshopta 3. nesil demleme metotlarının uygulanması (syphon, pour over, aeropress, chemex, soğuk demleme) ve aromalarla ilgili bilgiler aktarılacak, yapılan kahvelerin tadına bakılacak.

Kahve Atölyesinin ardından Egeav Ticaret yetkilileri tarafından ise “Doğada Yaşam” anlatımı ile ormanda yürüyüş gerçekleştirilecek. Harita kullanımı ile birlikte dijital, analog doğada yön bulma konularının işleneceği anlatımda, trekking ve hiking arasındaki fark, kamp ve kampçılıkla ilgili süreçler de aktarılacak.

PROGRAM:

Tarih: 14 Aralık Cumartesi

Saat: 11:00 – 16:00

Yer: Kemerburgaz Şehir Ormanı

İlginizi Çekebilir

Protez Tırnak Ve Kalıcı Ojedeki Tırnak Mantarı Tehlikesine Dikkat!

Tırnak hastalıkları içinde önemli bir paya sahip olan tırnak mantarının zamanında tedavi edilmemesi, tırnak çekimine varan önemli sorunlara neden olabiliyor. Tırnak mantarı toprak, ıslak zemin, hayvanlar ve ortak kullanılan eşyalar gibi birçok yolla bulaşabiliyor.Son dönemlerde ise sentetik ve sıkı kıyafetler giyilmesi, kalıcı oje ve tırnak protezi uygulamaları gibi nedenlerle gençler arasında da sık görülmeye başlayan tırnak mantarı, farklı yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Tedavi sürecinin zor ve uzun soluklu olduğunu belirten Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Nilgün Solak, tırnak mantarı enfeksiyonunun tedavisi ve korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi:


Ap Türkiye Daimi Raportörü Amor'dan İmamoğlu'na Tebrik Ziyareti

AP TÜRKİYE DAİMİ RAPORTÖRÜ AMOR'DAN İMAMOĞLU'NA TEBRİK ZİYARETİ


Türkiye'nin En Çok Beklediği Oyunlar Belli Oldu

Türkiye 2018’de 853 milyon dolar oyun harcaması yaparken, 2020’de Cyberpunk 2077, Death Stranding, Avatar, Wastelands 3, Doom Eternal başta olmak üzere yüzlerce yeni oyun piyasaya çıkacak. Dijital oyun mağazası Oyunfor.com, 2020’de çıkacak ve ön siparişe açılan oyunlar arasında Türkiye’de en çok tercih edilenleri açıkladı.


“İstismara Karşı Çocuk Gücü” Projesinin İlk Eğitimleri Başladı

“İSTİSMARA KARŞI ÇOCUK GÜCÜ”


Yandex Navigasyon, Kış Dönemi İçin En Keyifli Tatil Rotalarını Oluşturdu

Yandex Navigasyon’dan farklı deneyimler sunan kış tatili rotaları


Etiketler: kahve, tarafından, Kemerburgaz, Şehir, Ormanı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.