20 Eylül 2019 Cuma 16:14

GÜNDEM

İbb’Den “Dünya Temizlik Günü”Ne Özel Deniz Temizliği

İBB, 21 Eylül Cumartesi günü kutlanacak “Dünya Temizlik Günü” kapsamında Kadıköy’de su altı temizliği yapacak. Etkinliğe Kadıköy Belediyesi, STK’lar ve öğrenciler de destek verecek.

İbb’Den “Dünya Temizlik Günü”Ne Özel Deniz Temizliği
İbb’Den “Dünya Temizlik Günü”Ne Özel Deniz Temizliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünya Temizlik Günü, 2018’de Estonya’da “Let’s Do It” adlı örgütün ulusal çapta plajlarda, piknik alanlarında ve ormanlarda başlattığı temizlik etkinliğiyle başladı. Kampanya daha sonra sivil toplum örgütlerinin katılımıyla çığ gibi büyüdü. Eylül 2018’de dünya genelinde157 ülkede 18 milyon gönüllü bir araya gelerek yaşadıkları bölgede temizlik çalışmaları yaptı.

Türkiye’de Sivil Yaşam Derneği koordinatörlüğünde başlatılan Dünya Temizlik Günü, bu yıl 170 ülkeye yayıldı. Etkinlikle, doğaya atılmış çöplerin temizlemesi ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve İBB iştiraki İSTAÇ, bu sene 21 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek Dünya Temizlik Günü kapsamında Kadıköy iskelesinde dalgıçlarla su altı temizliği yapacak. Denizden çıkarılacak çöpler sahilde sergilenecek. Ressamların çizgileriyle şekillenecek çevre resimleriyle renklenecek etkinlikte, çocuklara yönelik resim atölyesi de olacak. Katılımcılara çam fidanı ve sürpriz hediyeler takdim edilecek. Programın sonunda İBB Bando Takımı müzik ziyafeti sunacak.

Organizasyona Kadıköy Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve çevre gönüllüsü vatandaşlar da destek verecek. İBB Sürdürülebilir çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğe bütün İstanbullular davetli.

PROGRAM: Tarih: 21 Eylül Cumartesi Saat: 11:00 Yer: Kadıköy İskelesi yanı

İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk Konut Finansmanında Kâr Oranını 0.98’E Düşürdü

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk ev sahibi olmak isteyen bireylere, konut sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla konut finansman oranlarında değişikliğe gitti.


Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan İslam Dünyasının En Prestijli Bilim Ödülü Olan Mustafa Ödülü’Nün Sahibi Oldu

İslam dünyasında bilimin gelişimine katkıda bulunmak, akademisyenler ve araştırmacılar arasındaki bilimsel ilişkileri geliştirmek amacıyla iki yılda bir verilen Mustafa Ödülleri’ne, bu yıl İyonosferik ve Atmosferik Fizik alanındaki çalışmaları nedeniyle Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan layık görüldü.


Plaza Şıklığı Rahatlık Kazandı

Plaza Şıklığı Rahatlık Kazandı


Enerji Çalışanları Haftası Başladı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in 7 Ekim’de Antalya’da müjdesini verdiği ve bundan sonra her yıl kasım ayının ikinci haftası kutlanacak olan ‘Enerji Çalışanları Haftası’ başladı. Riskli ve uzmanlık isteyen bir alan olan enerjide, akaryakıt sektöründe 250 bin, elektrik üretim, dağıtım ve perakendede 80 bin, doğalgazda 10 bin, LPG’de 50 bin ve kamuda 80 bin olmak üzere 470 binin üzerinde çalışan bulunuyor. Böylesine büyük bir kitleyi kapsayan ‘Enerji Çalışanları Haftası’ ile çalışanların emeklerinin ve başarılarının yanı sıra sanayiden turizme, hizmet sektöründen hane halkına kadar tüm alanlarda vazgeçilmez olan enerji sektörünün önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.


Ham Madde Geri Kazanımını %30'A Kadar Yükselten Lenzing Refıbra™ Teknolojisi Sürdürülebilirliği Artırarak Çevre Dostu Giyim Ve Ev Tekstili Uygulamalarını Teşvik Ediyor

Lenzing Grubu, öncü REFIBRA™ teknolojisinde yüzde 30'a varan oranda geri kazanılmış hammadde kullanımıyla tekstil sanayinde döngüsel ekonomiyi teşvik edecek yeni bir kilometre taşını duyurdu. Düşük fibrilasyon özellikli bu yeni ürün, TENCEL™ Lyocell elyaflar serisinden piyasaya sürüldü.


Etiketler: çevre, Dünya, Temizlik, Günü, Eylül

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.