20 Eylül 2019 Cuma 16:14

GÜNDEM

İbb’Den “Dünya Temizlik Günü”Ne Özel Deniz Temizliği

İBB, 21 Eylül Cumartesi günü kutlanacak “Dünya Temizlik Günü” kapsamında Kadıköy’de su altı temizliği yapacak. Etkinliğe Kadıköy Belediyesi, STK’lar ve öğrenciler de destek verecek.

İbb’Den “Dünya Temizlik Günü”Ne Özel Deniz Temizliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünya Temizlik Günü, 2018’de Estonya’da “Let’s Do It” adlı örgütün ulusal çapta plajlarda, piknik alanlarında ve ormanlarda başlattığı temizlik etkinliğiyle başladı. Kampanya daha sonra sivil toplum örgütlerinin katılımıyla çığ gibi büyüdü. Eylül 2018’de dünya genelinde157 ülkede 18 milyon gönüllü bir araya gelerek yaşadıkları bölgede temizlik çalışmaları yaptı.

Türkiye’de Sivil Yaşam Derneği koordinatörlüğünde başlatılan Dünya Temizlik Günü, bu yıl 170 ülkeye yayıldı. Etkinlikle, doğaya atılmış çöplerin temizlemesi ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve İBB iştiraki İSTAÇ, bu sene 21 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek Dünya Temizlik Günü kapsamında Kadıköy iskelesinde dalgıçlarla su altı temizliği yapacak. Denizden çıkarılacak çöpler sahilde sergilenecek. Ressamların çizgileriyle şekillenecek çevre resimleriyle renklenecek etkinlikte, çocuklara yönelik resim atölyesi de olacak. Katılımcılara çam fidanı ve sürpriz hediyeler takdim edilecek. Programın sonunda İBB Bando Takımı müzik ziyafeti sunacak.

Organizasyona Kadıköy Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve çevre gönüllüsü vatandaşlar da destek verecek. İBB Sürdürülebilir çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğe bütün İstanbullular davetli.

PROGRAM: Tarih: 21 Eylül Cumartesi Saat: 11:00 Yer: Kadıköy İskelesi yanı

İlginizi Çekebilir

Lg Instaview Buzdolabı Alanlara 3.000 Tl’Ye Varan Hediye Çeki

LG Electronics Hakkında:


Akbank’Tan Babalar Günü’Ne Özel Kampanyalar!

Axess ve Wings, babalarına unutulmaz bir hediye almak isteyenlere uygun birçok ayrıcalık sunmaya devam ediyor.


Tıp Yükselen Değer Mi

KONU: TIP YÜKSELEN DEĞER Mİ?


Artık Yenı· Bı·r Do¨nem Bas¸ladı!

Gu¨venli gıdanın hayatımızda daha o¨nem kazandıgˆı, mesafenin hayati önemde oldugˆu, dogˆal beslenmenin bagˆıs¸ıklık sistemimizi yüksek tuttuğunun daha iyi anlas¸ıldıgˆı, hijyen ve tazeligˆin vazgec¸ilmez oldugˆu yeni dönemle de BAY BREAD olarak yanınızdayız.


Paramı Yönetebiliyorum Eğitimleri, Nesilden Nesile İnternet Projesiyle 65 Yaş Ve Üzeri Bireylerle Buluşuyor

Pandemi kısıtlamalarından en çok etkilenen kitlelerden biri olan 65 yaş üstü nüfusa, finansal ve dijital okuryazarlık kazandırmak için hayata geçen proje sayesinde, gençler birlikte yaşadıkları 65 yaş üzeri aile büyüklerini “online” hayata hazırlıyor.


Etiketler: çevre, Dünya, Temizlik, Günü, Eylül

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.