19 Mart 2018 Pazartesi 23:30

KİTAP

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı

Sarıyerli Yazar İbrahim Balcı, İpsiz Recep Reis'ten sonra İstanbul'da yaşanan Milli Mücadele çabalarını kaleme aldı. Kitap Puslu Yayıncılık tarafından basılmış. Yazar İbrahim Balcı adeta iğne ile kuyu kazmış. Blogger Bolat kitapla ilgili bir blog yazısı paylaştı.

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sarıyer'in Milli Mücadeleye katkıları

Kitap yoğun olarak Sarıyer'deki mücadeleyi öne almış burada İbrahim Balcı ağabeyin Sarıyerli oluşu etkili. Keşke diyorum İstanbul'un her ilçesi bir İbrahim Balcı'ya sahip olabilse. O Sarıyer için kıymet biçilemez, paha biçilemez bir hazine. O İstanbul'un yaşayan insan hazinesi içinde önemli bir yere sahip.

İstanbul'daki işgal yanlısı çeteleri dize getiren Milis Binbaşı

İşgal altındaki İstanbul'da İngilizi, İtalyanı, Fransızı, Yunanı cirit atarken bir grup vatansevere liderlik eden Rizeli Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey, Milli Mücadele yıllarında İstanbul'un karabasanı olmuş çetelere karşı mücadelede önemli bir yeri olan tarihi bir kişiliktir. Kocaeli Grubu Milis Müfreze Komutanı Binbaşı Mehmet Ragıp Efendi ve himayesindeki her vatanseveri saygı ve minnetle anıyoruz.

Blog yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kaynak: İstanbul İstanbul Olalı / Blogger

İlginizi Çekebilir

Grip Tedavisini Hızlandıran 6 Öneri

Ani hava değişimleriyle birlikte grip ve soğuk algınlığında da artış görülüyor. Gribin seyrinin tahmin edilemeyen bir hastalık olduğunu ve ciddiyetinin yıldan yıla değişiklik gösterebildiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “Grip virüsü 7 güne kadar bulaşıcı olabiliyor. Gripten korunmak için kapalı ve kalabalık alanlardan uzak durulmalı, sık sık el yıkanmalı ve kronik hastalığı olanlar ve 6 yaşından büyük çocuklar mutlaka grip aşısı yaptırmalı”açıklamasında bulundu.


Mondelez International Türkiye’De Pazarlama Birimine Yeni İsim

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlayan Bahadır Demir, profesyonel iş yaşamına 2000 yılında Kraft Foods Türkiye’de Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak başladı. Kariyerine Nestle Türkiye’de devam eden Demir, iki sene boyunca Kahve Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 2007 yılında ise Mey İçki Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. 2010’da Diageo Türkiye’de Viski Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak iş hayatına devam eden Bahadır Demir, ardından Diageo Amsterdam’a Viski Kategorisi Global Lideri olarak atandı.


Moda İle Müziği Birleştirip Dünyaya Açıldı

Dünyanın en önemli moda etkinliklerinden Paris Moda Haftası’nda 10 defilenin müziklerini BİLGİ öğrencisi DJ Serhat Erdem çalacak. Paris Moda Haftası’na geçtiğimiz yılın ardından bir kez daha davet edilen genç DJ, 23 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın başkentinde Türkiye’yi temsil edecek


Louis Vuitton Ve Riot Games’Ten Dünya Şampiyonası İş Birliği!

Bu yıl Berlin’de gerçekleşecek League of Legends Dünya Şampiyonası (Worlds) 2 Ekim tarihinde başlıyor. League of Legends 2019 Türkiye Büyük Finali Şampiyonu unvanıyla Worlds etkinliğinde ülkemizi Royal Youth ekibi temsil edecek. Dünya Kupası’nda bu sene şampiyon, büyük kupayı Louis Vuitton tasarım imzalı kutuyla kaldıracak! Hayata geçirilen yeni iş birliğiyle Louis Vuitton, 2019 Dünya Şampiyonası'nda şampiyon takıma verilecek olan Sihirdar Kupası için özel bir Kupa Taşıma Kutusu tasarlıyor.


Lg G8s Thinq’Nun Hediyesi Lg Projektör

LG Electronics Hakkında:


Etiketler: ibrahim balcı, puslu yayıncılık, milis binbaşı, Hafız Mehmet Ragıp

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.