19 Mart 2018 Pazartesi 23:30

KİTAP

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı

Sarıyerli Yazar İbrahim Balcı, İpsiz Recep Reis'ten sonra İstanbul'da yaşanan Milli Mücadele çabalarını kaleme aldı. Kitap Puslu Yayıncılık tarafından basılmış. Yazar İbrahim Balcı adeta iğne ile kuyu kazmış. Blogger Bolat kitapla ilgili bir blog yazısı paylaştı.

İbrahim Balcı'dan Milis Binbaşı Kitabı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sarıyer'in Milli Mücadeleye katkıları

Kitap yoğun olarak Sarıyer'deki mücadeleyi öne almış burada İbrahim Balcı ağabeyin Sarıyerli oluşu etkili. Keşke diyorum İstanbul'un her ilçesi bir İbrahim Balcı'ya sahip olabilse. O Sarıyer için kıymet biçilemez, paha biçilemez bir hazine. O İstanbul'un yaşayan insan hazinesi içinde önemli bir yere sahip.

İstanbul'daki işgal yanlısı çeteleri dize getiren Milis Binbaşı

İşgal altındaki İstanbul'da İngilizi, İtalyanı, Fransızı, Yunanı cirit atarken bir grup vatansevere liderlik eden Rizeli Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey, Milli Mücadele yıllarında İstanbul'un karabasanı olmuş çetelere karşı mücadelede önemli bir yeri olan tarihi bir kişiliktir. Kocaeli Grubu Milis Müfreze Komutanı Binbaşı Mehmet Ragıp Efendi ve himayesindeki her vatanseveri saygı ve minnetle anıyoruz.

Blog yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kaynak: İstanbul İstanbul Olalı / Blogger

İlginizi Çekebilir

Ptt’Den ‘Türkiye Cumhuriyeti Ve Moğolistan Arasında Diplomatik İlişkilerin 50. Yıldönümü’ Konulu Anma Pulu Ve İlk Gün Zarfı

PTT AŞ tarafından 2019 yılında Türkiye ile Moğolistan arasında diplomatik ilişkilerin 50. yıldönümünün kutlanması anısına ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE MOĞOLİSTAN ARASINDA DİPLOMATİK İLİŞKİLERİN 50. YILDÖNÜMÜ’ konulu anma pulu ve ilk gün zarfı 24 Haziran 2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Psm’De Bu Hafta 28 Haziran 5 Temmuz

Haziran ve temmuz ayları boyunca cuma akşamları %100 Music sponsorluğunda gerçekleşecek Zorlu PSM’nin yeni parti serisi “After Work Party”; 28 Haziran ve 5 Temmuz tarihlerinde tüm parti severleri ağırlıyor! Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz gerçekleşecek partinin menüsünde; serinletici melodiler, bolca dans, happy hour ve bir yaz klasiği olarak barbekü var!


Favori Diziniz Bitti. Sırada Ne Var

Game of Thrones’un son bölümü yayınlandıktan sonra dizinin tüm dünyadaki fanları için bir dönem sona erdi. Philips TV, izleyecek bir kült dizisi olmayanlara yeni dizi önerileri listesi hazırladı.


Jowae Nemlendirici Yüz Misti İle Ferah Bir Cilt Ferah Bir Yaz!

Güney Kore’nin mucizevi bitkileri ve Fransa’nın üstün dermokozmetik deneyimini eşsiz bir uyum ile bir araya getiren Jowaé, Nemlendirici Yüz Misti ile yaz boyunca cildinizi ferahlatırken nemlendiriyor, anında tazelik sunuyor!


“Bodrum’Da Eğitim Ve Gezi Bir Arada”

“KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ YELKENLİ OKUL GEMİSİ STS BODRUM’DA TASARIM ATÖLYESİ DÜZENLEYECEK”


Etiketler: ibrahim balcı, puslu yayıncılık, milis binbaşı, Hafız Mehmet Ragıp

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.