13 Kasım 2019 Çarşamba 11:01

GÜNDEM

İdea Teknoloji Çözümleri’Nden Yeni Tebliğ Semineri

İdea Teknoloji Çözümleri, 19 Ekim 2019’da resmi gazetede yayımlanan yeni tebliğler kapsamında e-Fatura, e- Arşiv Fatura, e- İrsaliye ve e-Defter uygulamalarını açıklayan bir seminer düzenledi.

İdea Teknoloji Çözümleri’Nden Yeni Tebliğ Semineri
İdea Teknoloji Çözümleri’Nden Yeni Tebliğ Semineri
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İdea Teknoloji Çözümleri, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 1 Ocak 2020 itibarıyla e-Fatura mükelleflerine e-Arşiv Fatura’ya geçme zorunluluğunun duyurulması üzerine, 19 Ekim 2019’da Resmi Gazete’de yayımlanan 3 Sıra no.lu e-Defter Genel Tebliği İle e-Defter uygulamasında, 509 Sıra no.lu VUK Genel Tebliği ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve diğer belgelere ilişkin düzenlemelerle ilgili kapsam ve detayları farklı sektörlerden firma yetkilileriyle paylaştı.

Tekfen Tower’da düzenlenen seminerde, yeni tebliğin 220 bin yeni mükellefin e-Fatura’ya geçmesini zorunlu kıldığını anlatan İdea Teknoloji Çözümleri yetkilileri, firmaların elektronik uygulamaların getirdiği yeni düzenlemeler doğrultusunda geçiş sürecine hazırlanmaları gerektiğinin altını çizdi.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren İdea Teknoloji Çözümleri AR-GE Direktörü Yalçın Tercan, e-Defter ve e-Fatura’nın dünya standartlarındauygulandığını, birçok global firmanın mali yıl değerlendirmelerini e-Defter standardı olan XBRL üzerinden gerçekleştirdiğini anlattı. İdea Teknoloji Çözümleri olarak e-belgeler üzerinden yapay zeka, doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanarak ürettikleri katma değerli çözümlerin firmalara yarattığı avantajlardan bahsetti.

İdea Teknoloji Çözümleri Ar-Ge Yöneticisi İlknur Gür Nalçacı e-Fatura ve e-Arşiv Fatura‘daki değişiklikleri aktarırken, İdea Teknoloji Çözümleri Ürün Yöneticisi Mukadder Akpınar,VisionPlus ile e-Arşiv Fatura çözümlerinin kullanım kolaylığından bahsetti. Katılımcılara, VisionPlus’ın kullanıcı dostu bir portal üzerinden tüm faturaların kontrol edilebileceği, ortak ödeme noktası özelliği, faturaların üç farklı formatta portal yüklenmesinden çok bayili firmalarda yetkilendirme kolaylığına kadar Vision Plus’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlar hakkında bilgi aktardı.

Seminerin son konuşmacısı Ar-Ge Proje Yöneticisi Taner Toraman ise e-Defter ve diğer GİB uygulamalarıyla ilgili yeni zorunluluklar ve kapsamları hakkında bilgiler verdi. Seminer konuşmalarının ardından katılımcıların soruları İdea Teknoloji Çözümleri yetkilileri tarafından cevaplandı.

İdea Teknoloji Çözümleri hakkında:

İdea Teknoloji Çözümleri, 2005'te, şirket süreçlerinin daha etkin yönetimini sağlayacak, yazılım teknolojilerine dayalı çözümler geliştirmek amacıyla kuruldu. Bugün Türkiye ve dünyada, geniş satış-dağıtım ağına sahip kuruluşların uzun vadeli iş ortağıdır. Vergi teknolojileri alanında elektronik finansal uygulamaların ülkemizdeki tesis ve yaygınlaşma sürecinde öncü rol üstlenmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanan ilk e-Fatura özel entegratörüdür. İdea Teknoloji Çözümleri Ar-Ge Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2016 Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksine göre IT sektöründe faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezleri içinde üçüncü sıradadır. Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı arasında yer almaktadır. Bilişim 500 Listesi CRM Yazılımı kategorisinde en büyük yerli şirkettir.

Ülkü Nwayibe, MSL Group

İlginizi Çekebilir

Bu Çadır Denizlilileri Ev Sahibi Yapacak Aquacity’De %40 İndirimle Çadır Fırsatı

AquaCity Denizli’de 13 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek Çadır Günleri başlıyor. Denizlileri ev sahibi yapacak kampanaya da %40 indirimle yılın son ama en büyük fırsatı sunuluyor.


Sporcularda Görülen Ayak Bileği Sakatlanmasına Dikkat

SPORCULARDA GÖRÜLEN AYAK BİLEĞİ SAKATLANMASINA DİKKAT!


Türkiye’Nin İlk Kadın Mitingi 100 Yaşında!

TÜRKİYE’NİN İLK KADIN MİTİNGİ 100 YAŞINDA!


Trendyol, Inditex’İn Türkiye’Deki Online Partneri Oldu

Pull&Bear online satış için Trendyol ile anlaştı. Modaseverlerin yakından takip ettiği Pull&Bear, yeni sezon ürünleriyle Trendyol’da satışa sunuldu.


Eset İndirimli Hamburger Vaadiyle Kandırmaya Çalışan Bankacılık Truva Atı

Aralık 2019


Etiketler: Teknoloji, İdea, Çözümleri, e-Fatura, e-Defter

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.