4 Kasım 2019 Pazartesi 11:47

GÜNDEM

İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda

Salih Güler’in küratörlüğünde ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ nin işbirliği ile hazırlanan “12” Fotoğraf Sergisi, bir balenin sahne arkasını ve dansçılarının her anının ilk kez konu alınması ile öne çıkıyor. Banu Tanverdi, Beril Baytan, Canan Çalışkan, Canan Erenmemişoğlu, Figen Ongun, Harika Yücel, İlkem Özar, Murathan Yıldız, Neşe Karaarslan, Nurhayat Baysal, Seda Welsh ve Şemsi Spencer’ dan oluşan 12 fotoğrafçının estetik bir dille hazırladığı “12” Fotoğraf Sergisi 30 Kasım Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi Fuayesi’nde kapılarını tüm sanatseverlere açıyor.

İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
İdob İşbirliği İle “12” Fotoğraf Sergisi Süreyya Operası’Nda
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sergi ile ilgili projenin küratörü Salih Güler ;

“Bilindiği gibi bale her şeyi belli bir disiplin altında vücut diliyle anlatmaya çalışan, dans eden sanatçıların süreç içerisinde büyük zorluklar yaşadıkları sahne sanatlarından birisi. Kısa süreli bir gösterinin geri planında neler olduğu çoğu zaman sadece sanatçılar ve yakın çevreleri tarafından bilinir. Ancak kimsenin bilmediği “insan olgusu” sahne önünde değil aslında sahne gerisindedir. Biz de işte bu yüzden 2 saatlik bir gösterinin arkasında yatan koskoca bir zaman dilimi içinde yaşananları anlatabilmek için “12” fotoğraf projesini yapmaya karar verdik.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görev alan 12 bale sanatçısı ile fotoğrafa büyük bir tutkuyla bağlı, sanatsever 12 fotoğrafçı bire bir eşleşerek bu projede bir araya geldiler. Tam bir sene sahne sanatlarında çoğu kimse tarafından görülmeyen arka planda sanatçıların süreç içerisinde neler yaşadığı, kurum, aile ve şehir yaşantıları ile provalardaki yorgunluklar, acılar, sakatlıklar, performans ve duygu durumlarını bazen anlık bazen de kurgusal olarak siyah beyaz fotoğrafladılar. Ayrıca her fotoğrafçı sanatçısının portresini kendi dilinden yorumlamaya çalıştı.

Amacımız, çok değerli bale sanatçılarımızın, sahne önünden ziyade ‘önce insan’ olmanın ipuçlarını yansıtan arka plan fotoğraflarını çekerek izleyicilere ulaştırmak. Umarım yaptığımız “12” Fotoğraf Projesi ile el üstünde tutmamız gereken az sayıdaki bale sanatçılarımıza gereken değeri vermiş oluruz. Onlar çok daha fazlasını hak ediyorlar.”

Başta İstanbul Devlet Opera ve Balesi olmak üzere Mastercard, Marufane, Le Meridien ve Adil Varlık Yönetim’in desteği ile gerçekleşen sergi 30 Aralık Pazartesi gününe kadar ziyarete açık olacak. “12” Fotoğraf Sergisi 30 Kasım – 30 Aralık 2019 Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi İstanbul

İlginizi Çekebilir

İkinci El Araç Pazarı Rekora Koşuyor İkinciyeni.Com Bülten Ve Görseller

İkinci el araç sektöründe kılavuz niteliğinde olan ikinciyeni.com, yıl sonunda ikinci el otomobil ve hafif ticari araç satışında rekor beklediğini açıkladı.


Nıkkı Beach Resort & Spa Bodrum’A, Internatıonal Hotel Awards’Dan 4 Ödül Birden

NIKKI BEACH RESORT & SPA BODRUM’A,


Zubizu Yılbaşı Alışveriş Günlerine Yoğun İlgi

Türkiye’nin en iyi markalarının katıldığı ‘ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri’ bu yıl 4 - 5 Aralık’ta Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda Volkswagen Arena’da gerçekleşti. Her yıl on binlerce ziyaretçinin katıldığı ve yılın en önemli alışveriş etkinliği haline gelen ‘ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri’ bu yıl da yoğun ilgi gördü.


Ramsey, Ezratuba İşbirliğiyle Erkekleri Kendi Mükemmeline Ulaştıracak

Teknoloji ve modayı buluşturan yenilikçi tasarımlarıyla erkek modasında ilkleri hayata geçiren RAMSEY, kişiye özel dikimde yeni nesil bir deneyim sunuyor. RAMSEY, detaycı ve kusursuzu arayan, el işçiliğini teknoloji dinamikleri ile harmanladığı “Made to Measure” kişiselleştirilmiş stil deneyimi için dünyaca ünlü tasarımcılar Ezra ve Tuba ile işbirliği yaptı.


Singer’Den Mini El Dikiş Makinası

Singer, yeni ürünü taşınabilir mini el dikiş makinası ile dikişi herkes için kolay hale getiriyor. Kolay ve pratik kullanımıyla ihtiyaç duyulan her an dikiş imkanı sunan el dikiş makinesi, hafifliği ile de dikkat çekiyor. Ürün ilk olarak sadece Singer web sitesi ve aplikasyonunda satışa başladı.


Etiketler: sahne, bale, İstanbul, Opera, sanatçıların

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.