15 Nisan 2019 Pazartesi 10:01

GÜNDEM

İelev Maker Faire Yarışma Ve Atölye Başvuruları Başladı

İELEV Maker Faire’de, öğrenmekten ve paylaşmaktan keyif alan meraklı öğrencilerin bir araya gelmesine ve “maker”ların yaptığı ürün ve projeleri paylaşmalarına olanak tanınacak.

  İelev Maker Faire Yarışma Ve Atölye   Başvuruları Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İELEV Maker Faire, İnovasyon İçin Eğitim Vakfı kurucularından Doç. Dr. Gamze Sart, Üretken Akademi kurucusu, genç girişimci Kadircan Kırkkoyun’un konuşmacı olarak konuk olduğu panel ile başlayacak. Gün boyu devam edecek etkinlikte, atölye çalışmaları ve stantlarda proje sunumları gerçekleşecek.

Dünyanın saygın yarışmalarından olan RoboRave Yarışması da bu yıl ilk kez İELEV Maker Faire’de gerçekleşecek. Öğrencilere, çeşitli görevleri gerçekleştirecek robotları nasıl tasarlayacaklarını, inşa edeceklerini, programlayacaklarını ve test edeceklerini öğreten bir robotik yarışmasında amaç öğrencilerin, öğrenirken eğlenmelerini sağlamak, paylaşmak ve takım çalışmasını desteklemek.

Atölye sunumları ve RoboRave Yarışması katılım için 17 Nisan 2019’a kadar http://makerfaire.ielev.k12.tr/ adresindeki başvuru formlarını doldurabilir.

İELEV ve İELEV Okulları Hakkında:

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, İstanbul Erkek Lisesinde okumuş¸, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış¸ ve Sarı Siyahlı camiaya toplumsal veya sportif alanlarda katkıda bulunmuş¸ kişiler tarafından 20 Aralık 1982’de kurulmuş¸ olan, ülkemize eğitim alanında katkı sağlamayı hedefleyen bir sivil toplum kurulusudur.

İlginizi Çekebilir

Robot Refakatçiler Geliyor

Nüfus artış hızı ve yaşam süresinin uzaması, sağlık hizmetlerine talebi arttırıyor. KPMG’nin hazırladığı rapora göre hastanelerde sunulan hizmetlerin çoğunlukla acil durumlar için olduğunu dikkate alan küresel sağlık sektörü, hastane ziyaretlerini azaltacak formüller üretiyor. Telefon uygulamalarıyla hasta rehberliği, giyilebilir medikal teknolojiler, biyometrik veri akışı sağlayan çiplerin yanı sıra refakatçi robotlar da yakında hayatımıza girecek. Robot refakatçiler hastane sonrası bakımı üstlenecek


Vodafone Red Fırst Müşterilerine Özel “Rivayet Radyosu” Sahnelendi...

VODAFONE RED FIRST MÜŞTERİLERİNE ÖZEL “RİVAYET RADYOSU” SAHNELENDİ


Marsh Türkiye’Ye Yeni Transfer

Müşterilerinin sektörlerine özel risklerini etkili bir şekilde yönetmeleri için yaratıcı çözümler sunan Marsh’ın Türkiye ofisinde önemli bir transfer gerçekleştirildi. Marsh Türkiye’nin Finansal Sigortalar Bölümü Liderliği görevine Aykut Çakıroğlu getirildi.


Deprem Korkusu, Hayatınızı Etkiliyorsa Destek Şart!

Deprem korkusu, hayatınızı etkiliyorsa destek şart!


İlhamı Doğadan Gelen, Gerçek Hikayeleri Olan Yılbaşı Hediyeleri

#hikayeleriolanhediyeler


Etiketler: İELEV, Maker, Faire, Eğitim, Vakfı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.