2 Mayıs 2019 Perşembe 11:36

GÜNDEM

İelev Maker Faire Yarışması Cumartesi Günü Çekmeköy'de Gerçekleşiyor

İELEV Maker Faire Yarışması Cumartesi günü Çekmeköy’de gerçekleşiyor

  İelev Maker Faire Yarışması Cumartesi Günü Çekmeköy'de Gerçekleşiyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İELEV Makers Kulübü tarafından düzenlenen İELEV School Maker Faire, 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü İELEV Okulları 125. Yıl Yerleşkesi/ Çekmeköy’de yoğun katılımlı bir programla gerçekleşecek. Etkinlikte merak eden, öğrenmeyi seven, soru soran ve paylaşmaktan keyif alan öğrenciler bir araya gelecek.

Cumartesi günü yapılacak olan İELEV Maker Faire, öğrenmekten ve paylaşmaktan keyif alan meraklı öğrencilerin bir araya gelmesine ve “maker”ların yaptığı ürün ve projeleri paylaşmalarına olanak tanıyor.

İELEV Maker Faire sabah saatlerinde, İnovasyon İçin Eğitim Vakfı kurucularından Doç. Dr. Gamze Sart, Üretken Akademi kurucusu, genç girişimci Kadircan Kırkkoyun’un konuşmacı olarak konuk olduğu panel ile başlayacak. Gün boyu devam edecek etkinlikte, atölye çalışmaları ve stantlarda proje sunumları gerçekleşecek.

Dünyanın saygın yarışmalarından olan RoboRave Yarışması da bu yıl ilk kez İELEV Maker Faire’de gerçekleşecek. Öğrencilere, çeşitli görevleri gerçekleştirecek robotları nasıl tasarlayacaklarını, inşa edeceklerini, programlayacaklarını ve test edeceklerini öğreten robotik yarışmasında amaç öğrencilerin, öğrenirken eğlenmelerini sağlamak, paylaşımı ve takım çalışmasını desteklemek.

İELEV ve İELEV Okulları Hakkında:

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, İstanbul Erkek Lisesinde okumuş¸, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış¸ ve Sarı Siyahlı camiaya toplumsal veya sportif alanlarda katkıda bulunmuş¸ kişiler tarafından 20 Aralık 1982’de kurulmuş¸ olan, ülkemize eğitim alanında katkı sağlamayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

2014-2015 egˆitim- ögˆretim yılında açılan I·ELEV Özel Lisesi’nde Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat (GIB) Diploma Programı uygulanmaktadır. I·ELEV Özel Lisesi, Almanca, I·ngilizce ve Türkçe egˆitim vermektedir.

İlginizi Çekebilir

Süper Star Ajda Pekkan, Tebessüm Kahvesi’Nin Yıldızı Down Sendromlu Gençlerle Buluştu

SÜPER STAR AJDA PEKKAN, TEBESSÜM KAHVESİ’NİN YILDIZI DOWN SENDROMLU GENÇLERLE BULUŞTU


Marka Konferansı 20’Nci Yılında İstanbul’A Şarkısını Hediye Etti

Ünlü müzisyen Yalın’ın 20. Yılında İstanbul’u merkezine alan MARKA Konferansı için şehre özel sözlerini yazıp bestelediği ‘İyi Geliyorsun İstanbul’ şarkısı, Ulus 29 Club’da verilen davette konuklara ilk kez dinletildi.


Yeni Yılda Daha Sağlıklı Bir Ev İçin Dyson’Dan İpuçları

Yeni yıl kapımızı çalarken, evlerde bu keyifli dönem için hazırlıklar başladı bile. Süslenen çam ağaçları, yanan şömineler ve rengarenk mumlar, olmazsa olmaz mis gibi kokan yemeklerle kurulan yılbaşı sofraları…


Plastik Sektörü İkmib Alım Heyeti’Nde Bir Araya Geldi

PLASTİK SEKTÖRÜ İKMİB ALIM HEYETİ’NDE BİR ARAYA GELDİ


Nıkkı Beach Resort & Spa Bodrum’A, Internatıonal Hotel Awards’Dan 4 Ödül Birden

NIKKI BEACH RESORT & SPA BODRUM’A,


Etiketler: İELEV, Maker, Faire, gerçekleşecek, olan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.