3 Aralık 2018 Pazartesi 11:46

SİYASET

İhsan Bahri BELLEK CHP için Önemli Bir Kazanımdır

Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri BELLEK, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi'nden yerel seçimlerde aday olmak üzere istifa etti. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU yerel seçimler için istifa eden İhsan Bahri BELLEK için övgü dolu sözler söyledi.

İhsan Bahri BELLEK CHP için Önemli Bir Kazanımdır
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İhsan Bahri BELLEK CHP için Önemli Bir Kazanımdır

 

Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri BELLEK, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi'nden yerel seçimlerde aday olmak üzere istifa etti. Maliye Bakanlığı üst bürokrasisinden gelen ve Bakırköylüler tarafından sevilen BELLEK, Maliye Bakanlığı'nda FETÖ'cüler tarafından pasifize edilmiş. Hatta FETÖ'cü kaçak köşe yazarı Eyüp Can tarafından Referans gazetesinde hedef alınmıştı. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. KERİMOĞLU istifa eden o bürokratı için ulusal bir televizyon kanalında canlı yayında övgü dolu sözler söyledi.

 

Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri BELLEK, Cumhuriyet Halk Partisi'nden yerel seçimlerde Bakırköy dışında bir yerden aday olmak üzere istifa etti. BELLEK'in istifa gerekçesi kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Oda TV BELLEK'in istifasını "CHP'li belediyeyi karıştıran haber" şeklinde duyurdu. Bakırköy'de dürüstlüğü, çalışkanlığı, nezaketi ve başarısı ile tanınan bir başkan yardımcısının istifası kamuoyunda yanlış anlaşılınca bizzat Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU bir televizyon kanlındaki canlı yayında açıklamalar yapıp, eski bürokratı İhsan Bahri BELLEK için övgü dolu sözler söyledi: işte o canlı yayındaki açıklamalar:

 

"Biliyorsunuz Yüksek Seçim Kurulu yerel ve genel seçimlerde bir seçim takvimi açıklar. Bu takvime göre de kamuda çalışan devlet memurların istifası içinde bir son gün belirler. Bu yerel seçimlerle ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'nun istifa için belirlediği son gün 1 Aralık günü. Tabi, kamuda görev yapan üniversitelerde görev yapan bazı arkadaşlarımız istifa etmek için bu son günü bekler ya da bazıları daha erken karar verir. Bizim de çok kıymetli, çok değerli benim de liseden sınıf arkadaşım, birlikte uzun yıllardır çalıştığımız, Bakırköy Belediyesi Mali Hizmetlerden sorumlu başkan yardımcımız Bahri Bey, istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyaset yapma arzusunu, iradesini ortaya koydu. Türkiye'nin en önemli, en saygın bürokratlarından birisinin Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adalığı başvurusu yapması bence değerli. Niye diyeceksiniz? Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi uzun yıllardan beri devlet kadrolarında yeterince kendi partilisi bulunduramıyor. Bakın üniversitelerde yok, emniyette yok, adliyede yok, devlet kadrolarında ne yazık ki cumhuriyetçi, Atatürkçü kadrolarda yetişmiş bürokratımız yok. Bahri Bey yetişmiş, çok donanımlı ve değerli bir bürokrattır. Kendisi uzun yıllardır Ankara'dan siyasal bilgiler mezunudur. Vergi Baş Kontrolörlüğü yapmıştır. Maliye Bakanlığı'nda çok önemli hizmetleri olmuştur. Son 4.5 yıldan bu yana Bakırköy Belediyesi'nde bizimle çalışıyordu. Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapma iradesini ortaya koyması bizim açımızdan, partimiz açısından çok değerlidir..."

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU'na haberlerin böyle verilmediğini soran spikere Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU şöyle cevap verdi:

"Bilemiyorum belki haber ilgi çeksin diye böyle bir yazılmış olabilir. İşin özü budur. Kendisi Cumhuriyet Halk Partisi'nden siyaset yapma arzusunu ifade etmiştir. Partiye olan bağlılığı ile de partinin takdir göstereceği bir yerde, partinin yetkili kurullarının teveccüh göstereceği, takdir göstereceği bir yerde görev üstlenme arzusundadır. Belki bu bir belediye meclis üyeliği olabilir, belki bir belediye başkan adaylığı olabilir...Cumhuriyet Halk Partisi'nin temsiliyet konusunda ihtiyaç duyabileceği nerede olursa olsun, görev yapma arzusu ile bir cumhuriyetçi, Atatürkçü, partililik bilinci ile istifa etmiştir. Dolayısı ile haber olmasının bizim açımızdan önemli yanı şu; Bahri Bey'i de bu vesile ile Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Kurulu da tanımış ve bu konu ile ilgili olarak da belki bir değerlendirme yapmış olması açısından da buradan bir haberi önemsemiş olabilir..."

 

Haber spikeri "CHP'li Belediyeyi Karıştıran Haber" başlığını okuyup, karıştı mı belediye? Diye sorunca Dr. Bülent KERİMOĞLU:

 

" Hayır aksine, Bahri Bey ile konuştuk, belki de inşallah biz konuştuk. İnşallah biz ümit ediyoruz ki İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ni biz kazanacağız. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nde birçok nitelikli bürokrata ihtiyacımız var. İstanbul'un 39 ilçesinde nitelikli, donanımlı belediye başkan adaylarına ihtiyacımız var. Böyle kendisini iyi yetiştirmiş bir bürokratın Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyaset yapma arzusunu ifade etmesi bence önemlidir. Çünkü Türkiye'nin içinde bulunduğu bu koşullarda bürokratların korktuğu, işadamlarının sesini çıkaramadığı, yandaşlardan başka hiç kimsenin siyasette talep ve arzusunu ifade edemediği böyle bir dönemde böyle düzgün, namuslu, nitelikli bürokratların, siyaset yapma konusunda Cumhuriyet Halk Partisi saflarında niyet ortaya koymaları bence takdire şayandır..." dedi.

İhsan Bahri Bellek Kimdir?

İhsan Bahri BELLEK 1968 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Mesleğe Maliye Bakanlığı’nda başladı. Gelirler Başkontrolörlüğü, Vergi Başmüfettişliği, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. Kariyerinde yeminli mali müşavirlik, kurumsallaştırma, bağımsız denetim, vergi hukuku konuların danışmanlık da bulunuyor. Vergi konusunda yayımlanmış kitabı ve çok sayıda makalesi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Cilde İyi Gelen Besinler

CİLDE İYİ GELEN BESİNLER


Siber Saldırganların İlgisini En Çok Çeken 3 Sektör

SİBER KORSANLAR EN ÇOK BU SEKTÖRLERE SALDIRIYOR!


Vodafone Karakartallılar Beşiktaş Efsanesi Süreyya Soner İle Buluştu

Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından Beşiktaşlı Vodafone aboneleri için geliştirilen Vodafone KaraKartal Hareketi kapsamında siyah-beyazlı ekibin emektar malzemecisi Süreyya Soner ile özel bir buluşmaya imza atıldı. Sosyal medyada düzenlenen yarışmada Süreyya Soner’in Beşiktaş JK ile çıktığı maç sayısı ile ilgili soruya en yakın cevabı veren 10 Vodafone KaraKartallı, “Güzel Adam Süreyya” belgeselini Vodafone Park Red Lounge’da


Şölen’Den Yepyeni Tuzlu Atıştırmalık Ranchos!

Şölen’in yepyeni tuzlu atıştırmalık markası Ranchos raflardaki yerini aldı. Enfes sos dolgulu Ranchos Dolu Dolu ve kendinden havalı bol baharatlı incecik Ranchos Çıtır Çıtır, eğlencenin ve heyecanın kısaca hayatın içinde olmayı sevenlerin vazgeçilmezi olacak.


Yeni Yılın En Dikkat Çeken Hediye Önerisi Lr Health & Beauty’Den!

Plummy Cream Dream Set ile Tatlı Kış Bakımı Sizi Bekliyor


Etiketler: bakırköy belediyesi, bülent kerimoğlu, chp, bakırköy

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.