4 Ekim 2017 Çarşamba 10:16

KÜLTÜR SANAT

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti

İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
İhsan Bahri Bellek Lefkoşa Türk Belediyesi'ni Ziyaret Etti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl “Yeryüzünde bir yer. İnsanca yaşamak için” teması ile sanatseverlerle buluşturduğu 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde  Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sunduğu “Gülünç Karanlık” isimli oyun sahnelendi.

 

Yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı

Çağdaş Alman tiyatrosunun genç yazarlarından Wolfram Lotz 2014 yılında kaleme aldığı oyunda yeni dünya düzenine dair keskin bir bakış açısı getiriyor. Somalili bir korsanın savunması ile başlayan oyun gizli bir görev için Afganistan’da bulunan iki alman askerin izini sürüyor. Onların nehir boyunca süren yolculuğu ve bu yolculukta yaşadıkları karşılaşmalar geçmişten bugüne batının sömürge tarihini hatırlatıyor.

YDÜ AKKM’de sahnelenen oyunu Nurkan Erpulat yönetti. Başrollerinde Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Erol Ozan Ayhan, Elif Ürse ve Yelda Baskın’ın rol aldığı oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile işbirliğinin devam edeceğini belirtti

 

Oyun sonrasında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel Festival’e ilk kez katılan Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nu ağırlamaktan mutlu olduklarını ve iki tiyatro arasındaki sanatsal işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Ummanel, LBT adına oyuncuları tebrik ederek, festival plaketini takdim etti. Bakırköy Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve oyuncu Alican Yücesoy ise festivalde bulunmaktan memnun olduklarını ve kardeş tiyatro olma yolunda ilerlediklerini vurguladı.


Başkan Harmancı, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek ile görüştü

Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sahnelendiği Gülünç Karanlık oyunu için adada bulunan Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, bu kapsamda  oyun öncesinde Lefkoşa Türk Belediyesi’ni ziyaret ederek LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile görüştü. Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve başkent Lefkoşa'da olmaktan memnun olduğunu belirterek, İstanbul'un aydınlık yüzü ve sanatın başkenti Bakırköy'den Kıbrıs'taki festivale destek olmak amacıyla burada bulunduklarını belirtti. 

Kabulde konuşan Başkan Mehmet Harmancı, iki belediye arasındaki işbirliğinin geliştirilerek ileriye daha iyi nasıl taşınabileceğini konuştuklarını ifade ederken, Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek’te LTB ile her türlü işbirliği ve paylaşıma açık olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

2. Nesil Amd Ryzen İşlemciler Satışa Sunuldu!

AMD Hakkında


İlhan Şeşen Tüm Dinleyicilerini “Ciddi Eğlence”Ye Davet Ediyor!

İLHAN ŞEŞEN TÜM DİNLEYİCİLERİNİ “CİDDİ EĞLENCE”YE DAVET EDİYOR!


Gyoder Başkanı Feyzullah Yetgin'den Erken Seçim Değerlendirmesi

Doç. Dr. Feyzullah Yetgin


Huawei Akıllı Bir Dünyanın Temelini Attı

Üstün bir kullanıcı deneyimi


Head&Shoulders, Eurocup Şampiyonu Darüşşafaka’Nın Büyük Başarısını Kutladı!

“Kazanmak Kafada Başlar” dediler Şampiyon Oldular!


Etiketler: Belediye, Bakırköy, Tiyatrosu, Lefkoşa, Başkan

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.