20 Mart 2019 Çarşamba 10:32

GÜNDEM

İhü Mezunu Stratejistler Bölgenin Geleceğine Yön Verecek

İbn Haldun Üniversitesi’nde (İHÜ) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Lisansüstü Programlarına “Strateji Alt Dalı” eklendi. Strateji Alt Dalı ile güvenlik, ekonomi, kamusal yönetim ve siyasi planlama alanlarında tecrübeli sivil uzmanlar yetiştirilmesi amaçlanıyor.

İhü Mezunu Stratejistler Bölgenin Geleceğine Yön Verecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sosyal bilimler alanında uluslararası araştırma odaklı eğitim anlayışıyla ön plana çıkan İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) toplum ve siyaset ekseninde her geçen gün ağırlık kazanan strateji alanında da uzman araştırmacılar yetiştirmek için harekete geçiyor.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler altında açılacak olan Strateji Alt Dalı’nda, farklı mesleki disiplinlerde gelecekte özgün fikirler üretecek gençlere eğitim verilecek. Nitelikli müfredatı ve güçlü akademisyen kadrosunun da desteğiyle başlatılacak olan lisansüstü alt dal programına, Türk öğrencilerin yanı sıra ağırlıklı olarak yakın coğrafyadan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika kökenli öğrencilerden başvurular kabul edilecek.

Büyük ölçüde Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümü müfredatı çerçevesinde şekillenecek programın sonunda; güvenlik, ekonomi, kamusal yönetim ve siyasi planlama alanlarında tecrübeli sivil uzmanlar mezun edilecek. Toplamda 8 ders, 1 seminer dersinden oluşacak programda 4 zorunlu dersin yanı sıra, program katılımcıları İşletme, İktisat ve Tarih gibi bölümlerden dersler de alabilecek.

‘Küresel rekabette doğru stratejiler belirleyici olacak’

İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, sosyal bilimlerde sahip oldukları uzmanlaşmanın bir gereği olarak, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü altında açılacak olan “Strateji Alt Dalı”na büyük bir önem verdiklerini söyledi: “Dünyada rekabet ortamının mahalli değil küresel koşullarda belirlendiği bir çağda yaşıyoruz. Eğitim sistemimiz de bu çağın gereklerine göre yeni nesillerimizi küresel rekabete hazırlayacak şekilde yeniden tasarlanmalı. Tam da bu noktada stratejik yönetim ve planlamanın önemi karşımıza çıkıyor. Bizler İbn Haldun Üniversitesi’nde mezunlarımıza kendi çalışma sahalarında stratejik düşünebilme yeteneği kazandırabilmek istiyoruz. Yakın coğrafyamızın geleceğine strateji alanında iyi yetişmiş kadroların yön vereceğine inanıyoruz. Bu anlamda İbn Haldun Üniversitesi’nde Strateji Alt Dalı’na da heyecanla yaklaşıyoruz. Öyle inanıyorum ki, bu alanda uzmanlaşmak isteyen tüm öğrencilerimiz, farklı meslek sahalarında stratejik kararlara imza atacak donanıma sahip olacaklardır.”

Çok dilli ve çok yönlü mezunlar yetiştiriliyor

‘Açık Medeniyet’ felsefesi ve yaklaşımıyla pek çok alanda akademik uzmanlık imkanı sunan İbn Haldun Üniversitesi’nde lisansüstü programlarda öğrenim gören adayların farklı dilleri kullanarak düşünebilme, düşündüklerini ifade edebilme ve birincil kaynaklara daha kolay ulaşabilme becerilerini kazanması temel amaçlar arasında. Bu nedenle, İbn Haldun Üniversitesi tezli yüksek lisans programlarından mezun olacak öğrencilerin İngilizce, Türkçe ve Arapça (ya da program tarafından öngörülen başka bir dil) dillerine belirli bir seviyede hâkim olmaları gerekiyor. Ayrıca, öğrencilerin çalışma alanlarının gerekliliklerine göre bu üç dile ek olarak farklı dillerde de kendilerini geliştirme imkânı tanınıyor. İbn Haldun Üniversitesi; Türkiye Çalışmaları, Uluslararası ve Mukayeseli Hukuk, İşletme, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi spesifik alanlarda yüksek lisans yapmak isteyenlere erken kayıtta önemli avantajlar sunuyor. Kabul ve başarı durumlarına göre sunulan asistanlık ve farklı düzeylerde bursluluk imkanları da, İbn Haldun Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmak isteyen adayları bekliyor.

İbn Haldun Üniversitesi’nin Yüksek Lisans Programları hakkında daha fazla bilgi almak ve erken kayıt başvurusunda bulunmak için http://apply.ibnhaldun.edu.tr/basvur/adresi ziyaret edilebilir.

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

İlginizi Çekebilir

Sinema Ve Televizyon Yüksek Lisans Tanıtım Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans tanıtım toplantısı için geri sayım başladı


Zyxel 30 Yaşında

| Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ağaoğlu My World Andromeda Residence C4 Blok No: 12 Ataşehir 34746 | İstanbul, Türkiye | Tel +90 0216 688 69 98 /| GSM +90 543 320 31 13 firuze.kaymaz@alyailetisim.com


Türkiye’De 4 Milyon 157 Bin İşsiz Var

BASIN HABERİ


Mıchael Mıchael Kors “Mercer Gallery Bucket” Çanta Yenilenen Tasarımı İle Karşınızda

MICHAEL MICHAEL KORS “MERCER GALLERY BUCKET” ÇANTA İLE ŞIKLIĞI VE KONFORU BİR ARADA YAŞAYIN!


Sağlıklı Yaşama Gönüllü Adım At!

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ADIM AT, CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLAR İÇİN BAĞIŞ TOPLA!


Etiketler: Haldun, Üniversitesi, Uluslararası, İlişkiler, farklı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.