22 Temmuz 2018 Pazar 13:14

GÜNDEM

İki Başkan Çocuklar İçin Kulaç Attı

İKİ BAŞKAN ÇOCUKLAR İÇİN KULAÇ ATTI

  İki Başkan Çocuklar İçin Kulaç Attı
  İki Başkan Çocuklar İçin Kulaç Attı
  İki Başkan Çocuklar İçin Kulaç Attı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sosyal belediyecilik anlayışlarıyla dikkat çeken ve pek çok başarılı çalışmaya imza atan Şişli ve Kadıköy Belediyelerinin başkanları H. Hayri İnönü ve Aykurt Nuhoğlu, Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda çocukların geleceği için yüzdü.

Avrupa ve Anadolu yakalarının öne çıkan belediyeleri Şişli ve Kadıköy’ün belediye başkanları H. Hayri İnönü ve Aykurt Nuhoğlu, Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Koruncuk Vakfı yararına kulaç attılar. Çocukların geleceğine katkı sağlamak için “İki Başkan Yüzüyor, Çocuklar Sevgiyle Büyüyor” isimli bir kampanya başlattı. Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü yarışı 1 saat 18 dakika 11 saniyede tamamlarken, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da yarışı 1 saat 16 dakika 55 saniyede tamamladı.

Kampanya kapsamında bağışlar 5 Ağustos Pazar gününe kadar Adım Adım Platformu üzerinden gerçekleştirilebilecek. Adım Adım Platformu’nda Hayri İnönü ve Aykurt Nuhoğlu için açılan kampanya sayfaları üzerinden yapılan bağışlar korunma ihtiyacındaki çocukları sevgi ve güvenle büyüterek topluma kazandırmak için çalışmalar yapan Koruncuk Vakfı’na katkı sağlayacak.

Bugüne kadar pek çok kez katıldığı yüzme yarışında bu kez çocukları korumak için farkındalık yaratmak ve geleceklerine katkıda bulunma hedefiyle yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü şunları söyledi:

“Çocuklar için Şişli Belediyesi çatısı altında pek çok çalışma yürütüyoruz; onların da eşit haklara sahip bireyler olmaları ve her anlamda sağlıklı gelişmeleri için çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Sunduğumuz yaz okulları, kreşler, Çocuk Meclisi ve Bilim Evi gibi imkanların yanı sıra “Çocuk Anlatır, Sen Dinle! İstismarı Önle!” kampanyamızla da çocukların istismara karşı korunması için bir seferberlik yürütüyoruz. Ancak bu alanda atılan kurumsal adımların yanı sıra bireysel olarak verilecek her destek de büyük önem taşıyor. Bu kapsamda bu yıl yüzme yarışına katılarak bir aile geleneğini sürdürürken aynı zamanda çocukların geleceğine de katkı sağlamak istedim. Daha önce pek çok kez katıldığım Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Sayın Aykurt Nuhoğlu ile birlikte yüzerek, fiziksel, ruhsal ve zihinsel açıdan sağlıklı çocukların yetişmesine destek olmayı hedefledik. En ufak bir katkımız olduysa, bundan büyük mutluluk duyarız.”

Kadıköy Belediyesi’nin çocukların gelecekte mutlu ve üretken bireyler olması yönünde politikalar ürettiklerini belirten Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise şunları söyledi:

“Çocuklar bizim geleceğimiz. Biz eğer hayal kuran, düşünen, sorgulayan, geleceğe pozitif bir şekilde yürüyen yeni nesiller yetiştirebilirsek, o zaman dünyayla yarışabilen güçlü Türkiye’yi yaratabiliriz. Bizim yapmamız gereken şey çocuklarımızın çok iyi eğitim alabilmesini sağlamak. Çocuklar kendilerini geliştirebilirlerse güçlü, kendilerine güvenen bireyler haline gelebilirler. Kadıköy Belediyesi olarak çocukları öncelik alarak pek çok proje yürütüyoruz. Risk altındaki çocuklarımızı korumak ve onlara yönelik gerçekçi politikalar üretmek için ‘Risk Altındaki Çocuk Çalıştayı’nı düzenledik. Emniyetten Bakanlığa, sağlıktan milli eğitime kadar birçok kurumun paydaş olduğu çalıştayda çözüm yolları aradık. İlk kez sadece çocuklar için, çocuk bakış açısı ile tasarlanmış bir kültür merkezi olan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’ni açtık. Çocuk Sanat Merkezi’mizde her yıl üç binin üzerinde çocuk sanata dair eğitim alıyor. Ayrıca etüt merkezlerimizden yılda binlerce çocuğumuz faydalanıyor. Sadece çocuklara özel festivaller düzenliyoruz. Uzmanların özenle seçtiği oyunlardan oluşan Çocuk Tiyatro Festivali’ni düzenliyoruz. Sadece çocukların değil büyüklerin de yararlandığı ‘Karikatür Evi’ni açtık, çocuklarımız mizahla büyüsün, eleştirel bakış açısı kazansın diye. Kadınların akıllarının çocuklarında kalmamasını, özgürleşmesini sağlamak amacıyla çocuk yuvalarımızın sayısını iki kat arttırdık. Bu okulların arasında yer alan Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası en iyi tasarlanan okullar arasına girerek eğitim kurumları arasında dünyada ilk ona girdi. Aslında her şey çocuklarımızın güvenli ve mutlu bir ortamda büyümelerini sağlamak ve üretken, mutlu bireyler olmalarını sağlamak. Ben de Sayın Hayri İnönü ile birlikte yüzerek çocukların güvenle, sevgiyle ve eğitimle büyümesine katkı sağlamak ve farkındalık oluşturmak için Koruncuk Vakfı yararına yüzdüm.”

Rojda Yıldırım

İlginizi Çekebilir

Asus Wolfteam Ligi Sezon Şampiyonu, Fox Gaming’De Belli Olacak

Türkiye’nin en popüler FPS oyunu Wolfteam için düzenlenen ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Mavi Sezonun Finali, ligin en büyük iki takımı arasındaki büyük kapışmaya sahne olacak.


Güney Kore Cilt Bakım Markası Klavuu İlk Konsept Mağazasını İstanbul Emaar Square Mall’Da Açtı!

Kore kozmetiğinin üst segment markaları arasında hızla yerini alan KLAVUU, diğer uzak doğu ülkelerinde ve özellikle Amerika’da oldukça rağbet gören bir marka olarak biliniyor. Avrupa pazarına girmeyi hedefi alan KLAVUU, Türkiye pazarına Alerta Yaşam Teknolojileri A.Ş. ile giriş yaptı.


Yeni Thinkpad P1 Mobil İş İstasyonunda Stil Ve Güç Bir Araya Geliyor

Yeni ThinkPad P1 Mobil İş İstasyonunda Stil ve Güç Bir Araya Geliyor


Güneşin Zararlı Işınlarından "Door" İle Yüzde 100 Korunun

GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINDAN


Lux* Bodrum’Da Bayram Ayrıcalığı

Birbirinden özel hizmetleriyle konuklarını ağırlayan LUX* Bodrum Resort &Residences,


Etiketler: için, çocukların, sağlamak, Çocuk, Kadıköy

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.