1 Kasım 2014 Cumartesi 13:47

TASARIM

İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı

İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Mustafa ÖZDABAK


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

 İKSV 2’inci İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” teması ile açıldı.
1 Kasım-14 Aralık'ta ücretsiz olarak gezilebilecek bienalin ortak alanı, Tophane’deki Galata Özel Rum İlköğretim Okulu. İstanbul Tasarım Bienalı kapsamında, 20 ülkeden 200’ün üzerinde tasarımcının katılımı ile 53 proje yer alıyor. Panel, film gösterimleri, atölye çalışmaları, üniversitelerin hazırladığı projeler gerçekleşecek.

İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova şunları söyledi:
“Burada sizi kureatörlerimizin hazırladığı sergi bekliyor. Bu sene sergi temamız, ‘Gelecek artık eskisi gibi değil’. Tema altında tasarıcılarımızın manifestolarına bakıyoruz ve geleceğe dair bir hayal kurmaya çalışıyoruz. Daha doğrusu bir öngörü yapmaya çalışıyoruz. Hep beraber sergide geleceğimizin nasıl olabileceğine dair bir izlenim kazanabileceğiz. Bunun dışında tasarım bienalinin birçok programları olacak. Her hafta panel konuşmalarımız, film gösterimlerimiz, çeşitli atölyelerimiz olacak. Bunun için web sayfamızı takip etmenizi isteriz.

Protein kaynağı olarak çekirge


Burada bir projeden bahsetmek gerekirse Mansur Urasana’nın projesini söyleyebiliriz. Gelecekte çekirgelerle ilgili ilişkimizi sorguluyor. Protein kaynaklarımız dünyada tükeniyor. Ve yenilerinin oluşturulması, keşfedilmesi gerekiyor üzerinden düşünürsek, halihazırda dünyanın farklı bölgelerinde yenen çekirgeleri bizim mutfaklarımıza nasıl girebileceği üzerine bir tasarım gerçekleşiyor.

Akademilerle, üniversitelerle birlikte oluşturduğumuz temanın altında başka bir bakış açısı var diyebiliriz. Burada üniversitelerin hazırladığı projeleri gezebilirsiniz. Farkı paralel etkinliklerimiz, şehrin farklı noktalarında yer alacak.

Kent mobilyaları tasarımı


Tasarım Atölyesi Kadıköy ekibiyle de işbirliğimiz oldu. Kent mobilyaları üzerine bir çalışma gerçekleştirdik İstanbul’dan genç tasarımcıların 5 tane tasarımı seçildi. Yarın Kadıköylüler ile kent mobilyalarımızı kuruyor olacağız. Kadıköy Boğa’ya, Moda sahil, Moda çay bahçesinden geçerseniz bu kurulumları kaçırmayın. 1 ve 2 Kasım’da yer alıyor.”

İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçin Kuzey Afrika’Nın Gözde Ülkesi Fas Kidzmondo’Ya Taşınıyor! 25 26 Mayıs

Çocuklar KidzMondo’da dünya kültürleriyle tanışıyor, masalsı bir yolculuğa çıkıyor!


Team Visa’Ya Katılan İlk Türk Kadın Futbolcu Didem Karagenç

İstanbul - 23 Mayıs 2019 - Fransa 2019 FIFA Kadınlar Dünya KupasıTM’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa (NYSE: V), kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Avrupa’da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Kadın A Milli Takım Kaptanı Didem Karagenç’in sponsorluğunu üstlendi.


Bülten Huile Prodigieuse® İle Yepyeni Bir As¸k Hikayesi

Cesur bir adımla, NUXE ikonik yagˆının yeni bir versiyonunu c¸ıkarıyor. Feminenligˆe gerc¸ek bir o¨vgu¨ olan Huile Prodigieuse® Florale, tatlı ve temiz kokusuyla duyulara hitap ediyor.


Emaar Akvaryum’Dan Türkiye’De Bir İlk Bebeklere Özel ‘Sualtı Duyu Gelişim’ Eğitimi

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Baby Sensory Türkiye iş birliği ile Türkiye’nin ilk ve tek ‘Sualtı Duyu Gelişim’ eğitimine ev sahipliği yaptı. ‘Deniz’ temasından hareketle pedagoglar tarafından özel olarak hazırlanan eğitim, 0 – 13 ay arası bebek ve ebeveynlerin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.


Mehmet Koç Vatandaşın Cebine 1 Milyar Tl Tasarruf Sağlandı

video linki


Etiketler: iksv, istanbul tasarım bienali, Mansur Urasana

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.