1 Kasım 2014 Cumartesi 13:47

TASARIM

İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı

İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
İksv İstanbul Tasarım Bienali Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Mustafa ÖZDABAK


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

 İKSV 2’inci İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” teması ile açıldı.
1 Kasım-14 Aralık'ta ücretsiz olarak gezilebilecek bienalin ortak alanı, Tophane’deki Galata Özel Rum İlköğretim Okulu. İstanbul Tasarım Bienalı kapsamında, 20 ülkeden 200’ün üzerinde tasarımcının katılımı ile 53 proje yer alıyor. Panel, film gösterimleri, atölye çalışmaları, üniversitelerin hazırladığı projeler gerçekleşecek.

İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova şunları söyledi:
“Burada sizi kureatörlerimizin hazırladığı sergi bekliyor. Bu sene sergi temamız, ‘Gelecek artık eskisi gibi değil’. Tema altında tasarıcılarımızın manifestolarına bakıyoruz ve geleceğe dair bir hayal kurmaya çalışıyoruz. Daha doğrusu bir öngörü yapmaya çalışıyoruz. Hep beraber sergide geleceğimizin nasıl olabileceğine dair bir izlenim kazanabileceğiz. Bunun dışında tasarım bienalinin birçok programları olacak. Her hafta panel konuşmalarımız, film gösterimlerimiz, çeşitli atölyelerimiz olacak. Bunun için web sayfamızı takip etmenizi isteriz.

Protein kaynağı olarak çekirge


Burada bir projeden bahsetmek gerekirse Mansur Urasana’nın projesini söyleyebiliriz. Gelecekte çekirgelerle ilgili ilişkimizi sorguluyor. Protein kaynaklarımız dünyada tükeniyor. Ve yenilerinin oluşturulması, keşfedilmesi gerekiyor üzerinden düşünürsek, halihazırda dünyanın farklı bölgelerinde yenen çekirgeleri bizim mutfaklarımıza nasıl girebileceği üzerine bir tasarım gerçekleşiyor.

Akademilerle, üniversitelerle birlikte oluşturduğumuz temanın altında başka bir bakış açısı var diyebiliriz. Burada üniversitelerin hazırladığı projeleri gezebilirsiniz. Farkı paralel etkinliklerimiz, şehrin farklı noktalarında yer alacak.

Kent mobilyaları tasarımı


Tasarım Atölyesi Kadıköy ekibiyle de işbirliğimiz oldu. Kent mobilyaları üzerine bir çalışma gerçekleştirdik İstanbul’dan genç tasarımcıların 5 tane tasarımı seçildi. Yarın Kadıköylüler ile kent mobilyalarımızı kuruyor olacağız. Kadıköy Boğa’ya, Moda sahil, Moda çay bahçesinden geçerseniz bu kurulumları kaçırmayın. 1 ve 2 Kasım’da yer alıyor.”

İlginizi Çekebilir

Cemaat Ve Cemiyet’İ Türkiye’De İlk Kez Vbky Yayımlıyor

Alman düşünür Ferdinand Tönnies “Cemaat ve Cemiyet”te, topluluk ile toplum kavramlarını karşılaştırmalı olarak anlatıyor. Türkiye’de ilk kez VakıfBank Kültür Yayınları’nın okura sunduğu eserde Tönnies, bu iki kolektif yaşam düzeninden ilkinin temel iradeyle şekillenip inanç ve örf tarafından geliştirildiğini, ikincisinin ise akılcı irade vasıtasıyla uzlaşmaya dayalı olduğunu, yasalarla da koruma altına alındığını söylüyor.


Alışverişe Nevruz Tatili Dopingi

Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi alışverişe can suyu olan özel günlere bir yenisi daha eklendi… 21 Mart’ta kutlanan Nevruz Bayramı, tatillerini Türkiye’de geçiren baştaİran olmak üzere Ortadoğulu turistler için biralışveriş şenliğine dönüştü. 21 Mart ile başlayıp bir aydan fazla devam eden Nevruz Bayramı döneminde yapılan perakende alışverişinde önemli bir ticaret hacmi yaratarak perakendeye doping etkisi yarattı.


Bath & Body Works’Ün Bugüne Kadarki En Lüks Ve Şaşalı Kokusuyla Tanışın!

Bath & Body Works’ün kırmızıdan aldığı güçle yarattığı ve lüks içeriklerle zenginleştirdiği koleksiyonu size her zaman feminen, özgüvenli ve sürprizlerle dolu olmanın anahtarını veriyor.


Merck, Avrupa’Daki İlk M Lab İşbirliği Merkezi’Ni Açtı

Fransa Molsheim’da bulunan merkez, ilaç ve biyoteknoloji sektörü müşterilerine klinik öncesi aşamadan tam ölçekli üretime kadar geniş bir yelpazede destek sunuyor.


Renault Nıssan Mıtsubıshı Yeni Akıllı Bulut Platformunu Tanıtıyor

Dünyanın lider otomotiv ittifakı Renault-Nissan-Mitsubishi, yaklaşık 200 pazarda satılan modellerinde internet bağlantılı hizmetler sunma imkanını sağlayacak Alliance Intelligent Cloud “İttifak Akıllı Bulut” platformunun lansmanını gerçekleştiriyor. Renault-Nissan-Mitsubishi ve Microsoft'un ortak çalışmasıyla ortaya çıkan otomotiv sektörünün ilk global internet bağlantılı araç programı, Microsoft Azure tarafından bulut, yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti teknolojileri kullanılarak hayata geçirilecek. Azure, kendi ekosistemi çerçevesinde araç verilerinin güvenli bir şekilde alınması, yönetilmesi ve analiz edilmesi için İttifak’a global bir veri platformu sunacak.


Etiketler: iksv, istanbul tasarım bienali, Mansur Urasana

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.