22 Ekim 2019 Salı 10:52

GÜNDEM

İlaç Lojistiğinde Artırılmış Gerçeklik Dönemi

Tedarik zinciri çözümlerinde bir dünya lideri olan GEFCO, yeni bir artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirmek için ArtiShock ile anlaştı. Bu uygulama özellikle kritik ilaçların paketlenme sürecinde kalite kontrolünü artırmak ve soğuk zincir paketleme sürecindeki verimliliği desteklemek için tasarlandı.

İlaç Lojistiğinde Artırılmış Gerçeklik Dönemi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

''GEFCO Enterprise AR (GEFCO Girişim Artırılmış Gerçeklik'' olarak adlandırılan bu yeni çözüm, verimlilik ve kesinliğin önemli olduğu GEFCO'nun Freight Forwarding bölümünde kalite kontrolü artırmak ve soğuk zincir paketleme sürecindeki verimliliği desteklemek için kullanılacak.

GEFCO Enterprise AR Microsoft HoloLens kulaklık takımıyla birlikte kullanılıyor ve GEFCO depo çalışanlarının kullanıcı kılavuzları ve çalışma protokolleri gibi mekânsal dijital bilgilerle etkileşime geçmesini sağlıyor. Bu uygulama, özellikle kritik ilaçların paketlenme sürecindeki kalite kontrolü artırmak ve zaman tasarrufu sağlamak için özel olarak tasarlandı.

Uygulama 1 yıldan kısa sürede, GEFCO'nun uzun süreli ortağı olan Hollanda merkezli artırılmış gerçeklik şirketi ArtiShock ile birlikte geliştirildi. Proje GEFCO tarafında Lojistik Gelişim Direktörü Omar van Geest tarafından yürütüldü. Uygulama fikri ise GEFCO'nun büyümesini desteklemek için kendi bünyesinde kurduğu yenilikçi fikirler üreten İnovasyon Fabrikası'nda geliştirildi.

GEFCO Enterprise AR projesi, GEFCO'nun Schiphol deposunda başarılı bir pilot dönemi geçirdi. Bu pilot döneminde yüzde 50 verimlilik artışı ve çalışanların eğitim sürelerinin azalması gibi birçok katma değer sağlandı.

“Kavram Kanıtı” aşamasını takiben GEFCO, otomotiv müşterileri başta olmak üzere çeşitli endüstrilerde faaliyet gösteren müşterileri için kaliteyi artırmak amacıyla çözümü küresel ağına ve iş kollarına yaymayı amaçlıyor.

GEFCO Global Lider Yaşam Bilimleri ve Sağlık Merkezi'nden Karin van den Brekel, “Paketleme işlemi, özellikle dünyanın dört bir yanına hava yoluyla dağıttığımız kritik ilaçlar başta olmak üzere, GEFCO’nun Nakliye Hizmetleri departmanı için kesinlikle çok önemli. Bu tip ürünler taşınırken, ürün bütünlüğünün korunması için özel paketleme yapmak gerekiyor. Bu paketleme için de özel talimatlar yer alıyor. GEFCO Enterprise AR, taşıma süreçlerinde verimliliği artırmak, hataları en aza indirgemek ve taşıma yöntemiyle ilgili eğitimimizi geliştirmede etkili olacak. Ürünün kullanımına bağlı olarak gelecekte elde edeceğimiz öğrenimleri keşfetmeyi ve Artishock ile güçlü ilişkilerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diyor.

ArtiShock CEO'su Cristian Vorstius Kruijff, “Artırılmış gerçeklik hem çevremizi hem de profesyonel yaşamımızı şekillendirme konusunda devrim yaratacak nitelikte. Artırılmış gerçekliğe bağlı uzamsal hesaplamanın hayatımızdaki önemi ve gelişimi akıllı telefonun yükselişi ile karşılaştırılabilir. Yavaşça popülaritesi yükselen artırılmış gerçeklik de herkesin hayatına girecek ve 5-10 yıl içinde bir emtia olacak. O zamana kadar, potansiyelini ortaya çıkarabilen kuruluşlar, oyunda öne geçecek. Ortağımız GEFCO ile yürüttüğümüz bu proje, artırılmış gerçekliğe yatırım yapmanın ne kadar gerçekçi olacağını ve aslında olumlu bir yatırım geliri elde etmeyi sağlayacağını gösteriyor. Verimliliğin ve kalitenin artırılması gibi konularda finansal faydalar doğrudan ve kolayca hesaplanabiliyor. Çalışan memnuniyetini artırmak ve yeni işe alım becerilerini hızlandırmak gibi dolaylı birtakım avantajlar sağlıyor” dedi.

GEFCO Hakkında

GEFCO, otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri ve çoklu biçimli tedarik zinciri çözümlerinde dünyadaki en büyük 10 oyuncudan biridir. 70 yıllık uzmanlık birikimi ve 11,000 çalışanıyla endüstriyel sektörde akıllı ve esnek tedarik zinciri çözümleri tasarlıyor ve uyguluyor. 47 ülkede güçlü küresel ortaklıklarla varlık gösteren firma; 300 destinasyona hizmet ediyor. GEFCO 2017 yılında 4,4 milyar Avro ciro bildirdi. GEFCO Türkiye 2002 yılında faaliyete geçti. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Türkiye’de de Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Trenyolu gibi nakliye hizmetleri ile beraber gümrük, depo, vergi temsilciliği gibi konularda da katma değerli hizmetler veriyor. www.gefco.net

About ArtiShock:

ArtiShock, Rotterdam bölgesindeki yer alan ve Hollanda’nın ilk Artırılmış Gerçeklik şirketlerinden biri.Hem yerel hem de uluslararası müşterilerle çalışıyor. ArtiShock, anahtar teslimi XR deneyimleri ve özel uygulamalı AR çözümleri sunuyor. Yenilikçi bir kurum olan ArtiShock, yalnızca kanıtlanmış kavramlar, bilgi, yaratıcılık ve AR konusunda derinlemesine uzun bir bilgi birikimi sahibi olmakla kalmıyor, aynı zamanda yakın gelecek hakkında net bir vizyon sunuyor. NL: www.artishock.com EN: artishock.com/English | LinkedIn - FaceBook - Vimeo

İlginizi Çekebilir

Yılbaşı Ve Black Friday Dönemlerinde, İşletmelerin Verimini Artıracak Tavsiyeler

Veeam Software Hakkında


Continental’Den Maximum Kart İle Peşin Fiyatına 8 Taksit Fırsatı

Mevsimine uygun lastik kullanımının hem bireysel hem genel trafik güvenliğinin sağlanması için önemini vurgulayan dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, yazın yaz kışın ise kış lastiği kullanılmasını öneriyor.


Veri İhlalleri, Şirketlerin Hisse Fiyatlarını Ne Kadar Etkiliyor

Veri ihlali haberlerinin şirketlerin hisse fiyatını ne kadar kötü etkilediğini inceleyen bir araştırma şaşırtıcı bulgular ortaya koydu. Siber güvenlik kuruluşu ESET’in duyurduğu ve New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki bazı şirketlerin incelendiği araştırmada ortaya çıkan büyük resim, beklenenden daha karışık.


Canon Uvgel 460 Mürekkebine Dünya Otoritesinden Onay

Canon UVgel 460 mürekkebi, dünya çapında lider güvenlik ve sertifikasyon şirketi olan UL Environment tarafından verilen “UL GREENGUARD Gold” sertifikası almaya hak kazandı. Bu akreditasyon ile UVgel 460 mürekkebinin okul, hastane gibi yerlerin iç alanlarında kullanımının güvenli olduğu kanıtlanmış oldu.


Akfen Holding'den 200 Milyon Tl'lik Tahvil İhracı Bb

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından Akfen Holding, yurtiçindeki nitelikli yatırımcılara yönelik çıktığı 200 milyon TL’lik tahvil ihracını başarıyla tamamladı. 2010’dan bu yana dokuzuncu tahvil ihracına çıkan Akfen Holding bu işlemlerin sonunda toplam 1,43 milyar TL’lik ihraca imza atarken, elde edilen kaynağın Akfen’in gelecek yıllardaki yatırımları için kullanılması planlanıyor.


Etiketler: GEFCO, için, gibi, artırmak, ArtiShock

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.