16 Eylül 2019 Pazartesi 10:17

GÜNDEM

İlk Veri Gizliliği Yeteneklerine Sahip Sistem Z15

ISTANBUL – 13 Eylül 2019: IBM (NYSE: IBM), hibrit çoklu bulut ortamlarında müşteri verilerinin gizliliğini yönetme yeteneği sağlayan ve yeni bir kurumsal platform olan IBM z15™ sistemini duyurdu. İşletmeler, sektörde ilk olan hibrit bulutta bulunan verilere erişimi iptal etme yeteneğine sahip z15 sayesinde, verilere kimin erişeceğini yönetebiliyorlar.

İlk Veri Gizliliği Yeteneklerine Sahip Sistem  Z15
İlk Veri Gizliliği Yeteneklerine Sahip Sistem  Z15
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Verilerin taşınması, genelde veri ihlallerinin temel nedenini oluşturuyor. İşletmelerin yüzde 60'ı, 2018 yılında bir tedarikçinin veya bir üçüncü kişinin neden olduğu bir veri ihlalini yaşadığını bildiriyor.[1]. Hibrit çoklu-bulut ortamlarının gittikçe daha fazla benimsenmesi, veri güvenliğinin ve gizliliğinin sürdürülmesi zorunluluğunu daha da kritik bir hale getiriyor.

IBM z15 sistemi, yayınlanan veya işlenmekte olan 3 binden fazla IBM Z patentiyle dört yıllık bir gelişimin sonucunu ve yüzden fazla şirketten elde edilen girdiyle yapılan iş birliğini temsil ediyor. z15 inovasyonları aşağıda belirtilenleri içeriyor:

IBM Türkiye Systems HW Ülke Lideri Kadir Yılmaz : "Kuruluşlar, hibrit çoklu bulut stratejilerini hızla kullanmaya devam ederken, biz de bir ortamdan diğerine veri taşımanın sonucunda gizlilik ve veri güvenliği konusunda artan bir endişe olduğunu görüyoruz. IBM Z, IBM'in hibrit bulut stratejisinin kalbinde yer alıyor. z15'in lansmanıyla, müşterilerimiz artık istedikleri bulutu ihtiyaç duydukları gizlilik ve güvenlikle kullanmaya başlama esnekliğine sahip olacaklar. "

Dijital Dönüşümün Bir Sonraki Aşaması - Kritik İşin Buluta Taşınması

Günümüzde işletmeler, bulut yolculuklarının ilk yüzde 20'lik kısmını şimdiden tamamladığını bildiriyor. z15, son derece güvenli, çevik ve sürekli kullanılabilir bir platform sunarak, şirketlerin, kritik iş yüklerini (diğer yüzde 80'lik kısım) buluta taşımaları için kendi dijital dönüşüm çalışmalarında bu sonraki adımı atmalarına yardımcı olmak üzere benzersiz bir konuma sahip bulunuyor. [2]

Günümüzde, Fortune 100 şirketlerinin üçte ikisi, IBM Z'yi, güvenli hibrit bulut stratejilerinin merkezi olarak kullanıyor. z15 sayesinde müşteriler, aşağıda belirtilenleri gerçekleştirebilirler:

Bulut Tabanlı Uygulama Geliştirmesinin IBM Z'ye Taşınması

IBM, geçtiğimiz ay Red Hat OpenShift olanağını, IBM Z ve LinuxONE üzerinde sağlama planını duyurdu. Bu olanak, Linux on IBM Z ve LinuxONE olanakları üzerinde bulut tabanlı geliştirme için bütünleşik araç oluşturma ve özellik açısından zengin ekosistem aracılığıyla, daha yüksek düzeyde taşınabilirliğe ve çevikliğe dönüşümü hızlandıracak. Bulut geliştiricileri, z/OS uygulamalarını, herhangi bir özel Z becerisi gerekmeden OpenShift üzerinde devreye alabilirler.

Weber Shandwick Türkiye

Murat Karakoç

Burak Sarıca

[1] Ponemon ve Opus 2018 Üçüncü Kişi Ekosisteminde Veri Riski: Üçüncü Yıllık Araştırma

[3] Sorumluluğun Reddi: Performans sonucu, 36 veya 39 adet özel olarak ayrılmış IFL modülüne ve 256 GB belleğe sahip bir z15 LPAR'ında, SLES 12 SP4'ü çalıştıran 4 konuk içeren SMT modunda bir z/VM 7.1 eşgörünümünde çalıştırılan dahili IBM testlerinden elde edilmiştir. 36 adet IFL modülünde, her konuk 18 vCPU ile yapılandırılmıştır. 39 adet IFL modülünde, 3 konuk 20 vCPU ile, 1 konuk ise 18 vCPU ile yapılandırılmıştır. Her konuk, 64 GB bellek ile yapılandırılmıştır, doğrudan bağlı OSA-Express6S bağdaştırıcısına sahiptir ve Docker konteyneri için dönüştürülmüş (dockerized) bir NGINX 1.15.9 web sunucusu çalıştırmıştır. Konuk görüntüleri, FICON'a bağlı bir DS8886 üzerinde yer almıştır. Her NGINX sunucusu, 48 adet paralel iş parçacığına ve 1024 adet açık HTTPS bağlantısına sahip wrk2 4.0.0.0 karşılaştırmalı aracı (https://github.com/giltene/wrk2) çalıştırılarak, 256 GB belleğe ve 2,7GHz çekirdeklerinde 24 Intel Xeon E5-2697'ye sahip ayrı bir x86 blade sunucusu tarafından uzaktan yönlendirilmiştir. Aktarılan web sayfalarının boyutu 644 bayttır.

[4] Sorumluluğun Reddi: Performans sonucu, 1 adet özel olarak ayrılmış IFL modülüne ve 16 GB belleğe sahip 980 NGINX Docker konteynerlerine sahip bir z15 LPAR'da çalıştırılan dahili IBM testlerinden elde edilmiştir. Sonuçlar farklılık gösterebilir. İşletim sistemi SLES12 SP4'tür (SMT modu). Docker 18.09.6 ve NGINX 1.15.9 kullanılmıştır.

[5] Sorumluluğun Reddi: Performans sonuçları, karşılaştırmalı bir x86 platformunda yalın donanım olarak çalıştırılmaya kıyasla, z15 tabanlı bir LPAR'da Docker konteyneri için dönüştürülmüş (dockerized) NGINX web sunucusunun çalıştırıldığı IBM dahili testlerine dayalıdır. Sonuçlar farklılık gösterebilir. z15 yapılandırması: 2 adet özel olarak ayrılmış IFL modülü, 32 GB bellek, 40 GB Doğrudan Erişim Depolama Aygıtı (DASD) depolaması, Docker 18.09.6 and NGINX 1.15.9'un çalıştırıldığı SLES 12 SP4 (SMT modu) içeren LPAR. x86 yapılandırması: Hyper-threading özelliği açık, 32 GB bellek, 40 GB RAID5 yerel SSD depolama, Docker 18.09.6 ve NGINX 1.15.9'un çalıştırıldığı SLES12 SP4 içeren 2.30 GHz'de 2 Intel® Xeon® Gold 6140 CPU.

[6] Sorumluluğun Reddi: Performans sonuçları, zlib-1 yazılım sıkıştırmasına karşı şifrelemeden önce işlem verilerini sıkıştırmak için zlib'i (https://github.com/madler/zlib/pull/410) kullanan bir NGINX 1.15.9 web sunucusuna karşı bir düzeltme işlem oranına sahip wrk2 4.0.0.0 karşılaştırmalı aracının (https://github.com/giltene/wrk2) çalıştırıldığı IBM dahili testlerine dayalıdır. NGINX web sunucusu aracılığıyla iletilen veriler, Silesia sıkıştırma derlemidir (http://sun.aei.polsl.pl/~sdeor/index.php?page=silesia). Sonuçlar farklılık gösterebilir. z15 yapılandırması: 4 adet özel olarak ayrılmış IFL modülü, 32 GB bellek, 40 GB Doğrudan Erişim Depolama Aygıtı (DASD) depolaması, 200 GB FlashSystem 900 depolaması, SLES 900 SP4 (SMT modu), https://github.com/nginx/nginx/commit/cfa1316368dc... adresinde bulunan yamayla NGINX 1.15.9'un çalıştırıldığı LPAR.

İlginizi Çekebilir

Naim 22 Kasım’Da Tüm Türkiye’De Sinemalarda

22 Kasım’da Tüm Türkiye’de Sinemalarda


Kadıköy Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutlamaya Hazır

Kadıköy Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümünü “Coşkuyla, Umutla, Hep Birlikte” kutluyor. 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde düzenlenecek geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşüne kadar sürecek etkinliklerde, bayram coşkusu Kadıköy’ün sokaklarına Cumhuriyet Bandosu ile ulaşacak.


İmamoğlu Haydarpaşa Gerekçesi Komik!..

İMAMOĞLU: "HAYDARPAŞA GEREKÇESİ KOMİK!.."


Scaleup Summit’Te Girişim Dünyasının Fikir Önderleri Buluşuyor

Endeavor Türkiye’nin düzenlediği, girişimciler ve global iş dünyası liderlerini buluşturan ScaleUp Summit etkinliğine sayılı gün kaldı. Farklı ülkelerden üst düzey yöneticiler ve büyüme odaklı girişimcileri bir araya getirecek olan ScaleUp Summit, 21 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıdaki katılım için başvurular www.endeavorscaleupsummit.com sitesinden yapılabiliyor.


Özdemir Altan Sergisi ; Ressam Özdemir Altan Özdemir Altan, İlk Kez Sanatseverlerle Buluşacak Olan Kolajlarını 7 Kasım – 3 Aralık 2019 Tarihleri Arasında Galeri Ark’Da İzleyicilere Sunuyor.

RESSAM ÖZDEMİR ALTAN


Etiketler: NGINX, sahip, adet, olarak, Docker

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.