23 Mayıs 2020 Cumartesi 12:57

GÜNDEM

İmecelab Ve Yenibirlider Derneği, Covid 19’Un Getirdiği Sıkıntılara ‘Sağlıklı Bireyler Ve Topluluklar’ Temalı Mesele Süreci İle Cevap Arayacak

İmecelab Ve Yenibirlider Derneği,  Covid 19’Un Getirdiği Sıkıntılara ‘Sağlıklı Bireyler Ve Topluluklar’ Temalı Mesele Süreci İle Cevap Arayacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zorlu Holding ana partnerliğinde, imeceLAB ve Yenibirlider Derneği’nin yürütücülüğünde 30 Mayıs’ta başlayacak ‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele sürecinde, Türkiye genelinden liseli ve üniversiteli gençler, Covid-19 sonrası çok daha acil ve önemli hale gelen ‘Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam’ meselesini gündeme alacak. Program kapsamında düzenlenecek hackathon ve fikir geliştirme atölyelerinin ardından yapılacak değerlendirme sonrası seçilecek takımlar, 10 Haziran tarihinde Prototip ve Test Etme aşamalarıyla projelerini şekillendirmeye başlayacak. 14 Haziran’da gerçekleştirilecek finalin ardından seçilecek 3 takım, sosyal fayda odaklı fikirleri ile Covid-19 çözüm sürecinin bir parçası olurken aynı zamanda birbirinden değerli birçok ödül kazanma fırsatını yakalayacak.

Zorlu Holding’in de kurucu ortakları arasında yer aldığı sosyal inovasyon platformu imece, sosyal, kültürel ve çevresel meselelere kolektif bir şekilde çözüm üretilmesini sağlayan açık sosyal inovasyon laboratuvarı imeceLAB ile yeni bir mesele sürecini daha başlattı.

Zorlu Holding ana partnerliğinde, imeceLAB ve Yenibirlider Derneği’nin yürütücülüğünde 30 Mayıs’ta başlayacak ‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele süreci için başvurular, imece web sitesinden duyuruldu. Başvurmak isteyen adaylar, ilgili yönlendirme sayfaları aracılığıyla program partnerlerinden ebursum'un web sitesi üzerinden başvuru süreçlerini tamamlıyor.

Dayanışma için çözüm sürecinin parçası olmak

‘Sağlıklı Bireyler ve Topluluklar’ temalı mesele sürecinde; ‘Bireylerin Dayanıklı ve İyi Olma Hali’ ve ‘Toplumsal Dayanışma ve Komünite Bilinci’ gibi alt başlıklarda yer alan sorunlar için Türkiye genelinden gençlerin bir araya gelerek dayanışma içinde çözüm sürecinin bir parçası olmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Gençler mesele sürecinde; sosyal inovasyonun temel prensipleri olan sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, eşitlik gibi kavramları içselleştirirken, insan odaklı tasarım metodolojisini takip ederek atölyelere katılacak ve uzman mentor ağı desteği ile sosyal fayda odaklı çözüm fikirleri geliştirecekler.

Mesele sürecine katılım için başvuruların imece web sitesi üzerinden alındığı program kapsamında, 31 Mayıs’ta imeceLAB Araştırma Hackathon’u, 3 Haziran’da imeceLAB Tanımlama Atölyesi, 7 Haziran’da imeceLAB Fikir Geliştirme Atölyesi gerçekleştirilecek.

9 Haziran’da yapılacak değerlendirmenin ardından seçilecek takımlar 10 Haziran’da Prototip ve Test Etme aşamasıyla projelerini şekillendirmeye başlayacak. 13 Haziran’da ana partnerlerin de katıldığı bir online proje pazarı gerçekleştirilecek ve mentorlar farklı grupların projelerini değerlendirecek.

14 Haziran’da gerçekleştirilecek finalin ardından seçilecek 3 takım birbirinden değerli birçok ödül kazanma fırsatı yakalayacak.

İlginizi Çekebilir

Yeni 800 Serisi Philips Oled Tv Modelleri Temmuz Ayında Satışa Sunulacak

Raflara çıkmaya hazırlanan 800 Serisi Philips OLED TV’ler, 4.nesil P5 görüntü işleme motorunu yapay zekayla birleştiriyor.


Elon Musk’In Başarısı Satürn Ve Jüpiter’De Saklı!

Geçtiğimiz Pazar Günü SpaceX şirketi ilk defa uzaya iki astronot gönderdi. Uzaya ilk kez özel bir şirketin insan göndermesi ise tarihi bir an olarak kayıtlara geçti. Şirketin başında ise uzaya en yakın isimlerden Elon Musk bulunuyor. Deneysel Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, bu tarihi anlara şahit olduğumuz dönemde, Elon Musk’ın doğum haritasını detaylı olarak inceleyerek önemli tespitlerde bulundu.


Avon’Dan Aile İçi Şiddete Maruz Kalan 250 Bin Kadına Yardım

Covid-19 kaynaklı sosyal izolasyon nedeniyle aile içi şiddete maruz kalan 250 bin kadına yardım:


Bülten Bella Maison’Dan Ev Giyimine Özen Gösterenlere...

Ticaret Sicil No: 521008


Dijital Dönüşümün Önündeki En Büyük Engeller Eski Teknolojiler Ve Yetenek Eksikliği

Veeam Software Hakkında


Etiketler: Haziran, imeceLAB, sosyal, mesele, çözüm

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.