24 Haziran 2014 Salı 08:23

TASARIM

Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi Studio-X Istanbul’da

Sezgisel tasarımlar 3D yazıcılarla özgürlüğe kavuştuğu Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi 13 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Studio-X Istanbul’da ziyaret edilebilir

Intuitive-
Intuitive-
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Intuitive"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi Studio-X Istanbul’da

Tasarımda sezgileri bir kenara itip sadece sistematik mantıkla ilerlemek endüstrileşmenin yarattığı kötü alışkanlıklardan biri. 3D yazıcıların yarattığı sınırsız imkanlar sayesinde artık bu kısır döngüyü kırmak mümkün.

Mimar Salih Küçüktuna ve Heykeltraş Emre Başoğlu liderliğinde üniversite öğrencilerinin Studio-X Istanbul'da gerçekleştirdiği Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" atölyeleri, bu bakış açısıyla deneyerek öğrenmenin ve üretmenin önemini hatırlamamıza yardımcı oluyor. Atölye çalışmalarının yanı sıra Mimar Salih Küçüktuna, Mimar Deniz Manisalı Leba ve Mimar Can Çinici’nin eserlerinin de yer aldığı sergideki tüm üretimler 3D yazıcıda basılarak üretilmiş.

Sergide yer alan 3D yazıcıyı kullanmak serbest

Sezgisel tasarımın sürprizleriyle dolu atölye çalışmaları, heykel ve mimarlığın hangi ortak safhaları barındırdığını, hangi noktada birbirini beslediğini de gözleme imkanı veriyor. 3D yazıcıların tasarımda ve üretimde açtığı yeni ufukları gözler önüne seren sergide, kendi tasarımınızı da hayata geçirebilirsiniz… Sergi mekanında yer alan 3D yazıcıyı kullanmak için önceden randevu almak yeterli.

Mimar Salih Küçüktuna workshop sürecinden şöyle bahsediyor: “Workshop süreçlerinin en etkileyici yanı yoğun tempo ile çalışılmasına rağmen grupların enerjisinin başlangıçtan itibaren sürekli artması, bu beni hep şaşırtıyor. Biz sanıyorum dışarıda kocaman ve acımasız bir dünya var düşüncesinden biraz uzaklaştırıp kendilerine daha yakından bakmaları için bir fırsat yaratıyoruz. Öğrencilerin kendi tasarımlarını 3 boyutlu yazıcılarda ürettikleri andaki heyecanlarına şahit olmak çok güzel bir deneyim.”

Studio-X Istanbul hakkında

Columbia Üniversitesi’nin bir girişimi olarak dünyanın sayılı kentlerinin ardından İstanbul’da kurulan Studio-X Istanbul, kentin bugün ve gelecekte karşılaşacağı sorunları tanımlamayı ve çözümleri için yeni düşünce biçimleri üretmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Studio-X Istanbul uzmanlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasında bilgi alışverişini sağlayacak yeni bir platform oluşturuyor. Borusan Holding ve Enka Vakfı’nın öncü sponsorluğunu üstlendiği Studio-X Istanbul, Columbia Üniversitesi'nin tüm fakülteleriyle projeler sürdüren, Columbia Global Centers | Turkey ile koordineli çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

İlaç Sektörüne Yön Verecek Üç İş Modeli

KPMG’nin ilaç sektörünün 2030 yolculuğunu mercek altına aldığı ‘Pharma 2030’ raporunda, sektörde yakın gelecekte üç yeni iş modelinin ön plana çıkacağı öngörüsü yer alıyor. Rapora göre aktif portföy şirketleri, sanal değer zincir düzenleyicileri ve niş uzmanları, ilaç sektörünün geleceği için büyük önem taşıyor


Vakıfbank Businesscard İle Bp Taşıtmatik’Te Yüzde 5 İndirim

VakıfBank BusinessCard ile BP Taşıtmatik’te yüzde 5 indirim


Penti İle Yaza Geri Sayım!

Penti, İlkbahar/Yaz Active Giyim Koleksiyonu'yla yaza geri sayımı başlatıyor. Dinamik, enerjik ve cool tasarımlarla sporu ve sağlıklı yaşamı hayat tarzı haline getirenlerin tercihi olan Penti, rahatlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Doğadan ilham koleksiyonda büyük çiçek motifleri ve zebra detaylar ilk göze çarpan detaylardan oluyor. Penti sloganları da unutmuyor, enerjinizi yansıtacak onlarca mesajla spora eğlence katıyor.


Under Armour’Dan Özel Tasarım Koleksiyon “Arena”!

Rahat ve konforlu ürünleriyle spor tutkunlarının beğenisini kazanan Under Armour, performans ve tasarımı birleştiren yeni koleksiyonu “Arena” ile göz kamaştıran parçaları bir araya getiriyor.


Phyto’Dan Saç Dökülmesi Karşıtı Yeni Uzman Bakım Serisi Phytonovathrıx!

“Saçın ve saç derisinin ekosistemi canlıdır ve çok değerlidir. Phyto’nun misyonu onlara saygılı ve itinayla bakmaktır.”


Etiketler: salih küçüktuna, emre başaoğlu, deniz manisalı leba, 3d yazıcı, studio-x istanbul, can çinici

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.