24 Haziran 2014 Salı 08:23

TASARIM

Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi Studio-X Istanbul’da

Sezgisel tasarımlar 3D yazıcılarla özgürlüğe kavuştuğu Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi 13 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Studio-X Istanbul’da ziyaret edilebilir

Intuitive-
Intuitive-
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Intuitive"Sen Gene Bildiğini Yap" sergisi Studio-X Istanbul’da

Tasarımda sezgileri bir kenara itip sadece sistematik mantıkla ilerlemek endüstrileşmenin yarattığı kötü alışkanlıklardan biri. 3D yazıcıların yarattığı sınırsız imkanlar sayesinde artık bu kısır döngüyü kırmak mümkün.

Mimar Salih Küçüktuna ve Heykeltraş Emre Başoğlu liderliğinde üniversite öğrencilerinin Studio-X Istanbul'da gerçekleştirdiği Intuitive-"Sen Gene Bildiğini Yap" atölyeleri, bu bakış açısıyla deneyerek öğrenmenin ve üretmenin önemini hatırlamamıza yardımcı oluyor. Atölye çalışmalarının yanı sıra Mimar Salih Küçüktuna, Mimar Deniz Manisalı Leba ve Mimar Can Çinici’nin eserlerinin de yer aldığı sergideki tüm üretimler 3D yazıcıda basılarak üretilmiş.

Sergide yer alan 3D yazıcıyı kullanmak serbest

Sezgisel tasarımın sürprizleriyle dolu atölye çalışmaları, heykel ve mimarlığın hangi ortak safhaları barındırdığını, hangi noktada birbirini beslediğini de gözleme imkanı veriyor. 3D yazıcıların tasarımda ve üretimde açtığı yeni ufukları gözler önüne seren sergide, kendi tasarımınızı da hayata geçirebilirsiniz… Sergi mekanında yer alan 3D yazıcıyı kullanmak için önceden randevu almak yeterli.

Mimar Salih Küçüktuna workshop sürecinden şöyle bahsediyor: “Workshop süreçlerinin en etkileyici yanı yoğun tempo ile çalışılmasına rağmen grupların enerjisinin başlangıçtan itibaren sürekli artması, bu beni hep şaşırtıyor. Biz sanıyorum dışarıda kocaman ve acımasız bir dünya var düşüncesinden biraz uzaklaştırıp kendilerine daha yakından bakmaları için bir fırsat yaratıyoruz. Öğrencilerin kendi tasarımlarını 3 boyutlu yazıcılarda ürettikleri andaki heyecanlarına şahit olmak çok güzel bir deneyim.”

Studio-X Istanbul hakkında

Columbia Üniversitesi’nin bir girişimi olarak dünyanın sayılı kentlerinin ardından İstanbul’da kurulan Studio-X Istanbul, kentin bugün ve gelecekte karşılaşacağı sorunları tanımlamayı ve çözümleri için yeni düşünce biçimleri üretmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Studio-X Istanbul uzmanlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasında bilgi alışverişini sağlayacak yeni bir platform oluşturuyor. Borusan Holding ve Enka Vakfı’nın öncü sponsorluğunu üstlendiği Studio-X Istanbul, Columbia Üniversitesi'nin tüm fakülteleriyle projeler sürdüren, Columbia Global Centers | Turkey ile koordineli çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Lcw Home İle Evleriniz Bayrama Hazır

LCW Home, Türk kültürüne ait İznik çini motiflerini ve renklerini Ramazan Bayramı için hazırladığı özel koleksiyon ile evlerinize taşıyor. LCW Home, alternatifli seçeneklerin yer aldığı ürünleriyle sevdiklerine hediye seçmek ve evlerini güzelleştirmek isteyenleri bekliyor.


Bırakın Tüm Yaz Size L’Occitane’In “Badem Özleri” Baksın

Cilde “badem özleriyle” son dakika hacklemesi!


Machka 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu İle Yeni Mevsime Romantik Bir Karşılama

MACHKA 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, yeni mevsimin romantik silüetlerini yumuşak geçişli tavrıyla yeniden yorumluyor. Machka kadınına atıfta bulunan koleksiyon parçaları, bu kez naif olduğu kadar güçlü tarafını ortaya çıkararak abartıdan uzak bir seçki sunuyor.


Gizia, Canlı Ve Çarpıcı Tasarımlarıyla Özel Günlerinize Eşlik Ediyor

Türk modasının dünya çapında güçlü markası Gizia, mezuniyet, düğün gibi özel günlerde ve davetlerde stilini ortaya koymak isteyen kadınlara sezonun en hit tasarım parçalarını sunuyor.


“Türkiye’Nin Enerji Sistemi Masaya Yatırıldı”

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu tarafından 2010'dan bu yana her yıl sürekli güncellenen “Türkiye Enerji Görünümü” başlıklı çalışmanın detayları, 16 Mayıs Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde ele alındı.


Etiketler: salih küçüktuna, emre başaoğlu, deniz manisalı leba, 3d yazıcı, studio-x istanbul, can çinici

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.