19 Şubat 2020 Çarşamba 10:40

GÜNDEM

Ironkey D300 Serisi Nato Standartlarında Şifreleme Kalitesine Sahip Olduğunu Kanıtladı!

Kingston Technology Company Inc’in Flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital, Inc., IronKey D300 serisi harici belleklerinin NATO Sınırlı Seviye Sertifikası almaya hak kazandığını açıkladı. Bu gelişmeyle Kingston’ın IronKey D300, IronKey D300S ve IronKey D300SM bellekleri; detaylı bir incelemenin ardından NATO ülkelerindeki sivil ve askeri kuruluşların operasyonel durumlar için güvenle kullanabileceği ürünleri içeren NATO Bilgi Güvencesi Ürün Kataloğunda (NIAPC) yer aldı.

Ironkey D300 Serisi Nato Standartlarında Şifreleme Kalitesine Sahip Olduğunu Kanıtladı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

INFOSEC yönetimi altında oluşturulan NATO Bilgi Güvencesi Ürün Kataloğu NATO üyesi bir ülke tarafından tasarlanan kriptografik cihazın değerlendirme, geliştirme süreçlerini yürüterek ürünün NATO standartları ile uyumlu hale getirilmesini amaçlıyor. Kingston, IronKey D300 bellekleri ile bu katalogda yer alarak NATO standartlarında şifreleme kalitesine sahip olduğunu ve siber saldırılara karşı koruma yeteneğine sahip olduğunu kanıtlıyor.

“D300 serisi belleklerimizin, daha önce tasarladığımız D100 ve D200 serisi belleklerimiz gibi NATO sertifikası almasından çok memnun olduk.” diyen Kingston İş ve Teknoloji Müdürü Richard Kanadjian sözlerini şöyle sürdürüyor:” Bu sertifika IronKey belleklerinin bilgi güvenliği konusunda NATO ve üye ülkelerin hükümetleri tarafından en çok bilinen ve güvenilen marka olduğunu kanıtlıyor. Kingston, ordu ve hükümetler seviyesinde kullanılan ürünler üretiyor. Kullanıcılarımızın hassas veri transferinde talep ettiği güvenlik ve bilgi gizliliğini sağlamayı taahhüd ediyoruz.”

IronKey USB ayrıca hükümetlerin en çok ihtiyaç duyduğu; fiziksel temaslara karşı koruma, güçlü kriptografik şifreleme, gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerine sahip olduğunu kanıtlayan “FIPS 140-2 Seviye 3” onayına da sahip olarak geliyor. “FIPS 140-2” bir modülün kriptografik ve güvenli olmak için taşıması gereken özellikler anlamına gelirken seviye 3 ise kriptolanmış modüle fiziksel olarak ulaşmak isteyen kötü niyetli kişilere karşı da koruma sağlayabildiğini gösteriyor. Kingston Ironkey, sağlam çinko muhafazası ve askeri sınıf 256-bit AES-XTS altyapılı koruma yazılımı ile her türlü dış tehdide karşı yüksek seviye koruma becerileriyle ön plana çıkıyor.

Sürücü dijital olarak imzalanmış ürün yazılımı kullanıyor böylece kötü amaçlı yazılımlara maruz kalmanın ve yetkisiz erişimlerin önüne geçiliyor. IronKey D300S eşsiz bir seri numarası ve kolay dağıtım için güvenlik yöneticileri tarafından taranabilen barkodlar içeriyor. Üstelik D300S, klavye kaydedicileri ve ekran kaydedicileri riskine karşı sanal klavye tercihini de barındırıyor.

4GB ve 128GB’a kadar ürün yelpazesine sahip olan IronKey bellek şık tasarımı ile NATO üyesi ülkeler için son derece güvenli ve kullanışlı bir araç olma özelliğini taşıyor.

Kingston’a ulaşmak için:

Kingston Digital, Inc. hakkında

Kingston Digital, Inc. (“KDI”) bellek depolama ürünleri ve teknoloji çözümleri alanlarında dünya lideri Kingston Technology Company Inc.'in Flash bellek iştirakidir. KDI, Fountain Valley, California, ABD merkezli olup 2008 yılında kurulmuştur. Daha fazla bilgi için www.kingston.com/tr adresini ziyaret edin.

###

Kingston ve Kingston logosu Kingston Technology Corporation'ın tescilli ticari markalarıdır. IronKey, Kingston Digital Inc.'in tescilli ticari markasıdır. Tüm hakları saklıdır. Tüm ticari markalar ilgili sahiplere aittir.

İlginizi Çekebilir

Bülten Garanti Bbva, Türkiye Bankalar Birliği’Nin Kredi Protokolüne Katılıyor

Ticaret Sicil No: 521008


Moov By Garenta İstanbul’Daki Hizmet Bölgesini Genişletti

Paylaşımlı araç sektöründe Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren MOOV by Garenta, COVID-19 salgını sebebiyle İstanbul’daki hizmet bölgesini genişletti.


Saran Group Türk Milli Sporculardan S Sport’Un Çağrısına Destek

Dünyanın en değerli genç futbolcuları arasında yer alan, Bundesliga’daki temsilcilerimizden milli futbolcumuz Ozan Kabak, Covid-19 salgınına ilişkin ilk mesajını S Sport üzerinden verdi.


Akkuyu Nükleer A.Ş. Koronavirüsle Mücadele Önlemlerini Artırıyor

Tel : 0312 438 48 45


Kendi Yaptığı 3 Boyutlu Yazıcıda Siperli Maske Üretti

Önce 3 Boyutlu Yazıcı, Ardından Siperli Maske Üretti


Etiketler: Kingston, NATO, IronKey, sahip, karşı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.