30 Mayıs 2019 Perşembe 13:13

GÜNDEM

İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti

Türkiye İş Bankası, Rusya’nın en büyük online ödeme altyapısı sağlayıcılarından Yandex.Checkout ile ödeme kabulü anlaşması imzaladı. Yakın zamanda Rusya’nın milli kartı MIR’i fiziki ve sanal üye işyerlerinde ve Bankamatiklerinde kabul etmeye başlayan İş Bankası, Türk işletmelerin elektronik ticaret üzerinden Rus tüketicilere ulaşarak mal ve hizmet satışlarını kolaylaştırabilmek amacıyla Yandex.Checkout ile işbirliğine giderek , Türkiye’nin Rusya ile olan ticaretinin gelişmesine önemli bir katkı daha sağlamış oldu.

İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti
İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Elektronik ticarette gerek yurt içi gerekse yurt dışı işlemlerde sektör lideri olan İş Bankası’nın sanal POS hizmeti, yurt dışı müşterilere yapılan satışlar için Visa, Mastercard, Amex, UnionPay, JCB gibi uluslararası kart şemaları ile 50’den fazla ülkede geçerli, 34 farklı yerel ödeme yöntemini kabul ediyor. Yapılan bu işbirliği, Türk firmalarının Rusya’dan Sberbank Online, Alfabank ve Yandex.Money gibi yöntemlerle Yandex Checkout platformu üzerinden ödeme alınabilmesini sağlıyor. Bu sayede Türk işletmelerince, Yandex Checkout platformu üzerinden 92 milyon Sberbank Online, 16.1 milyon Alfabank ve 46 milyon Yandex.Money kullanıcısına erişilmiş oluyor.

Sezen: “Türk işletmelerin elektronik ticaret üzerinden Rus tüketicilere erişimini ve satışlarını kolaylaştırıyoruz.”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen; konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İş Bankası olarak fiziki ve elektronik ticarete bakışımızda sınır ötesi ödemelere ayrı bir önem atfediyor ve her geçen gün sunduğumuz ödeme çözümlerimizi zenginleştiriyoruz. Türkiye-Rusya arasında gerçekleştirilen ticaretin geliştirilmesi amacıyla İş Bankası olarak üzerimize düşen görevi yapmak adına Yandex.Checkout ile işbirliğine giderek, sanal POS uygulamamızdaki yurtdışı ödeme hizmetimizi geliştirdik. Böylece, havayolları, turizm firmaları ve e-ihracat ile uğraşan işletmelerimizin Rusya’dan yapacakları tahsilatları kolaylaştırmış olduk.Üye işyerlerimize sunduğumuz hizmet ve ürün çeşitliliğini arttırmaya, bu sayede yurtdışına satış yapan işletmelerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Yandex.Money Genel Müdürü Ivan Glaz?chev ise şöyle konuştu: “İş Bankası ile olan işbirliğimiz Yandex.Checkout için büyük bir adım. Rus tüketicilere, Türk e-ticaret platformlarında ve online mağazalarda kolay ve güvenli işlem yapabilme fırsatını sunmamız bizim için önemlidir. Bu ortaklık, çok sayıda Türk üye işyerinin yabancı ürün ve hizmetlere talebi yüksek olan milyonlarca yerel tüketiciye ulaşmasını sağlayacak.”

Yandex.Checkout Hakkında

Yandex.Checkout, MARC Global Araştırma Merkezi’nin anketine gore 2018 yılında Rusya’nın en büyük ödeme altyapısı sağlayıcılarından biri seçilmiştir. Bu ödeme altyapısıyla dünyanın her yerindeki üye işyerleri Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu tüketicilere kart, cüzdan, mobil ödeme veya mobil parekendeciler veya kiosklar aracılığıyla (Bağımsız Devletler Topluluğu’nda 250 binden fazla nakit ödeme noktası bulunmaktadır) ulaşabilmektedir.

Yandex.Checkout 2019 yılında “En İyi Ödeme Servis Sağlayıcı” ve 2017 yılında “En İyi Çıkış Yapan Ödeme Yöntemi” ödülünü Üye İşyerleri Ekosistem Konferansı’nda almıştır.106.000 online mağazası bulunmaktadır. Yandex.Checkout, Yandex.Money tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Yandex. Money, Yandex arama motoru (NASDAQ: YNDX) ve Sberbank’ın (Rusya’nın en büyük Bankası) ortak girişimidir.

İlginizi Çekebilir

Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Büyük Bir Devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavram haline geldi.


İnşaat Malzemeleri Sanayisi 2019’U Güven Ve Beklentilerdeki Artış İle Geride Bıraktı

‘TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ’


Özel Yetenekler Sanatını Konuşturuyor

ÖZEL YETENEKLER SANATINI KONUŞTURUYOR


Axess Mobil İle İstanbulkart’Ta Yetersiz Bakiye Dönemi Sona Eriyor!

Akbank müşterileri artık Axess Mobil ile ek ücret ödemeden, kolay ve hızlı bir şekilde İstanbulkartlarına bakiye yükleyebiliyor. Üstelik otomatik yükleme talimatı veren Axessliler 90 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.


Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Etiketler: ödeme, Bankası, YandexCheckout, Türk, Rusya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.