30 Mayıs 2019 Perşembe 13:13

GÜNDEM

İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti

Türkiye İş Bankası, Rusya’nın en büyük online ödeme altyapısı sağlayıcılarından Yandex.Checkout ile ödeme kabulü anlaşması imzaladı. Yakın zamanda Rusya’nın milli kartı MIR’i fiziki ve sanal üye işyerlerinde ve Bankamatiklerinde kabul etmeye başlayan İş Bankası, Türk işletmelerin elektronik ticaret üzerinden Rus tüketicilere ulaşarak mal ve hizmet satışlarını kolaylaştırabilmek amacıyla Yandex.Checkout ile işbirliğine giderek , Türkiye’nin Rusya ile olan ticaretinin gelişmesine önemli bir katkı daha sağlamış oldu.

İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti
İş Bankası İle Yandex.Checkout Elektronik Ticarette İşbirliğine Gitti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Elektronik ticarette gerek yurt içi gerekse yurt dışı işlemlerde sektör lideri olan İş Bankası’nın sanal POS hizmeti, yurt dışı müşterilere yapılan satışlar için Visa, Mastercard, Amex, UnionPay, JCB gibi uluslararası kart şemaları ile 50’den fazla ülkede geçerli, 34 farklı yerel ödeme yöntemini kabul ediyor. Yapılan bu işbirliği, Türk firmalarının Rusya’dan Sberbank Online, Alfabank ve Yandex.Money gibi yöntemlerle Yandex Checkout platformu üzerinden ödeme alınabilmesini sağlıyor. Bu sayede Türk işletmelerince, Yandex Checkout platformu üzerinden 92 milyon Sberbank Online, 16.1 milyon Alfabank ve 46 milyon Yandex.Money kullanıcısına erişilmiş oluyor.

Sezen: “Türk işletmelerin elektronik ticaret üzerinden Rus tüketicilere erişimini ve satışlarını kolaylaştırıyoruz.”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen; konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İş Bankası olarak fiziki ve elektronik ticarete bakışımızda sınır ötesi ödemelere ayrı bir önem atfediyor ve her geçen gün sunduğumuz ödeme çözümlerimizi zenginleştiriyoruz. Türkiye-Rusya arasında gerçekleştirilen ticaretin geliştirilmesi amacıyla İş Bankası olarak üzerimize düşen görevi yapmak adına Yandex.Checkout ile işbirliğine giderek, sanal POS uygulamamızdaki yurtdışı ödeme hizmetimizi geliştirdik. Böylece, havayolları, turizm firmaları ve e-ihracat ile uğraşan işletmelerimizin Rusya’dan yapacakları tahsilatları kolaylaştırmış olduk.Üye işyerlerimize sunduğumuz hizmet ve ürün çeşitliliğini arttırmaya, bu sayede yurtdışına satış yapan işletmelerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Yandex.Money Genel Müdürü Ivan Glaz?chev ise şöyle konuştu: “İş Bankası ile olan işbirliğimiz Yandex.Checkout için büyük bir adım. Rus tüketicilere, Türk e-ticaret platformlarında ve online mağazalarda kolay ve güvenli işlem yapabilme fırsatını sunmamız bizim için önemlidir. Bu ortaklık, çok sayıda Türk üye işyerinin yabancı ürün ve hizmetlere talebi yüksek olan milyonlarca yerel tüketiciye ulaşmasını sağlayacak.”

Yandex.Checkout Hakkında

Yandex.Checkout, MARC Global Araştırma Merkezi’nin anketine gore 2018 yılında Rusya’nın en büyük ödeme altyapısı sağlayıcılarından biri seçilmiştir. Bu ödeme altyapısıyla dünyanın her yerindeki üye işyerleri Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu tüketicilere kart, cüzdan, mobil ödeme veya mobil parekendeciler veya kiosklar aracılığıyla (Bağımsız Devletler Topluluğu’nda 250 binden fazla nakit ödeme noktası bulunmaktadır) ulaşabilmektedir.

Yandex.Checkout 2019 yılında “En İyi Ödeme Servis Sağlayıcı” ve 2017 yılında “En İyi Çıkış Yapan Ödeme Yöntemi” ödülünü Üye İşyerleri Ekosistem Konferansı’nda almıştır.106.000 online mağazası bulunmaktadır. Yandex.Checkout, Yandex.Money tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Yandex. Money, Yandex arama motoru (NASDAQ: YNDX) ve Sberbank’ın (Rusya’nın en büyük Bankası) ortak girişimidir.

İlginizi Çekebilir

Izıpızı Ekran Gözlükleri İle Rengarenk Bir Stil

Son yıllarda televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet olmak üzere çok fazla mavi ışıklı ekrana bakıyoruz. Her geçen gün daha fazla zaman geçirdiğimiz ekranlar gözlerimizi gün geçtikçe yoruyor. Izipizi, ekran koruma gözlükleri gözlerinizi göz kuruluğu, gözlerde yanma, baş ağrısı ve kataraktgibi birçok etkenden korurken renkli koleksiyonuyla da stilinizde dikkat çekici parça olmayı başarıyor.


Mess 60’Incı Yılında Türk Sanayisini Geleceğe Taşıyacak Projesi Mext’İ Duyurdu

Bu yıl kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türkiye sanayisine katkısını, sosyal projelerini ve dijitalleşmeyle yenilenen vizyonunu anlattığı basın toplantısında, işvereni ve çalışanıyla Türk sanayisini geleceğe taşıyacak teknoloji merkezini duyurdu. MEXT adıyla geliştirilen teknoloji merkezi, kapsamı açısından Türkiye’de bir ilk olacak. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, projeyle ilgili olarak “Teknoloji bize ne getirecek diye beklemek yerine, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümde sektörümüzü söz sahibi yapacak dünya standartlarında bir teknoloji merkezi açmaya hazırlanıyoruz” dedi.


Beslenme Alışkanlığı İş Hayatındaki Başarıyı Büyük Ölçüde Etkiliyor

Beslenme alışkanlıkları, iş hayatındaki yüksek konsantrasyon ve verimlilik için büyük önem taşıyor. Çoğu zaman iş yoğunluğundan dolayı geçiştirdiğimiz öğünler, başarımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Diyetisyen Melda Demiröz, bu bağlamda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birinin doğru kalori alımı, kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme alışkanlığı olduğu açıklamasında bulundu.


Tohum Otizm Vakfı 23 Ödül İle 14. Felis Ödülleri'ne Damgasını Vurdu.

14. Felis Ödülleri’nde Tohum Otizm Vakfı, destekçi ajansı 4129Grey ile birlikte, 7 faklı dalda aldığı toplam 23 ödül ile sahneye en çok çıkan kurum oldu. Tohum Otizm Vakfı, otizme farkındalık yaratmak ve otizmli çocukların eğitimi için ihtiyaç duydukları farklı yaklaşımı sağlamak üzere hayata geçirdiği 3 farklı projesi ile 2 Büyük Ödül, 13 Felis Ödülü, 8 Başarı Ödülü aldı.


Swatch Louvre Müzesi İle İş Birliğini Sunar

Swatch, 2018'de Amsterdam Rijksmuseum ve Madrid Thyssen-Bornemisza Müzesi ile iş birliklerinin ardından yaratıcı yolculuğunun üçüncü durağında Paris’in ünlü Louvre Müzesi'ne uğruyor. Spot ışıklarını Mona Lisa ve Louvre koleksiyonlarından diğer başyapıtlara tutan dört yeni saat modeli, Swatchy dokunuşlarla sanatı saatseverlerin bileklerine taşıyor.


Etiketler: ödeme, Bankası, YandexCheckout, Türk, Rusya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.