1 Ekim 2019 Salı 11:20

GÜNDEM

İş Bankası’Ndan Katkı Sermaye Niteliğinde Yeni Borçlanma Aracı İhracı

Türkiye İş Bankası, yurt içinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki üçüncü borçlanma aracı ihracını gerçekleştirdi.

İş Bankası’Ndan Katkı Sermaye Niteliğinde Yeni Borçlanma Aracı İhracı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3 ayda bir değişken kupon ödemeli ihracın yıllık getirisi 5 yıl vadeli Devlet Tahvilinin üzerine 350 baz puan ek getiri ile belirlendi.

İş Yatırım’ın aracılık ettiği ve emeklilik fonları ile yatırım fonları başta olmak üzere 70’e yakın nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcının ilgi gösterdiği ihraçta, 300 milyon TL olarak duyurulan satış tutarı, gelen talep sonrasında 350 milyon TL olarak gerçekleşti.

Katkı sermaye niteliğindeki Türk Lirası cinsinden borçlanma aracı büyüklüğü 2,25 milyar TL

İş Bankası Sermaye Piyasaları Müdürü Işıl Dadaylı, Türk Lirası cinsinden, 10 yıl vadeli ve beşinci yılın sonunda erken itfa opsiyonuna sahip, katkı sermaye hesaplamasına dâhil edilecek borçlanma aracının, yurt içinde yalnızca nitelikli yatırımcılara yönelik olarak ihraç edildiğini ifade etti.

2017 yılında 1,1 milyar TL büyüklüğündeki katkı sermaye niteliğindeki ihraçla Türkiye sermaye piyasalarında bir ilki gerçekleştirdiklerini, 2019 yılı Haziran ayında da 800 milyon TL ile devam ettiklerini belirten Dadaylı, 350 milyon TL’lik yeni ihraçla birlikte bu kapsamdaki borçlanma aracı büyüklüğünün toplamda 2,25 milyar TL‘ye ulaştığını vurguladı.Dadaylı, “2019 yılında üst üste gerçekleştirdiğimiz iki ihraçla bankacılık sektörünün sermaye yapısının güçlendirilmesi, piyasaların gelişmesi ve derinleşmesi için katkılarımız devam etti” dedi.

İlginizi Çekebilir

Bu Çadır Denizlilileri Ev Sahibi Yapacak Aquacity’De %40 İndirimle Çadır Fırsatı

AquaCity Denizli’de 13 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek Çadır Günleri başlıyor. Denizlileri ev sahibi yapacak kampanaya da %40 indirimle yılın son ama en büyük fırsatı sunuluyor.


Beyin Tümörünün En Yaygın Belirtisi Baş Ağrısı!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Öğrenci, beyin tümörlerinin tanı ve tedavisi hakkında bilgilendirdi.


L’Occitane, Spf Rutinini Tüm Yıl Korumaya Hazır!

Tüm yıl güneş korumalı ürün kullanmak için nedeniniz var!


Yandex Türkiye'de Üst Düzey Atama Onur Karahayıt, Yandex Türkiye Genel Müdürü Oldu

Yandex Türkiye'de üst düzey atama


İett Kışa Hazır

İETT KIŞA HAZIR


Etiketler: sermaye, milyon, olarak, borçlanma, milyar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.