18 Nisan 2019 Perşembe 14:05

GÜNDEM

İş Bankası, Rusya’Nın Ulusal Ödeme Sistemi Mir’İ, Kabule Başladı

Türkiye İş Bankası, MIR markalı kartları tüm Bankamatiklerinde ve üye işyerlerinde kabul eden Türkiye’deki ilk banka; bu işbirliği ile Türkiye de Rusça konuşulmayan ülkeler arasında MIR markalı kartların kullanılabildiği ilk ülke oldu. Böylece İş Bankası, turizm sezonu başlamadan 10 binden fazla e-ticaret noktasında, 400 bini aşkın fiziki işyerinde ve 6 bin 500’den fazla Bankamatikte 56 milyon MIR markalı kartı kabul edecek.

İş Bankası, Rusya’Nın Ulusal Ödeme Sistemi Mir’İ, Kabule Başladı
İş Bankası, Rusya’Nın Ulusal Ödeme Sistemi Mir’İ, Kabule Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Sezen: “MIR, Rusya - Türkiye arasındaki ticareti kolaylaştırıyor”

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “MIR kartlarının bankamız tarafından kabulüyle ulaşım, turizm ve perakende gibi birçok alanda hizmet veren üye işyerlerimizde ülkemize gelen Rus misafirlerimizden kredi kartı ile tahsilat kolaylaşıyor. Rus misafirlerimize uçak bileti alımı, otel rezervasyonu, alışveriş ve ülkemizdeyken yaygın Bankamatik ağımız ile 7/24 nakit ihtiyaçlarının karşılanması imkanı da sağlıyoruz.

İş Bankası olarak, fiziki ve elektronik ticarete bakışımızda sınır ötesi ödemelere özel bir önem atfediyoruz. Üye işyerlerimizi küresel sisteme entegre edebilmek için yurtdışına fiziki ve elektronik kanallar üzerinden gerek hizmet gerekse mal satışıyla ilgili olarak sunduğumuz ödeme çözümleriyle destekleme yönünde özel bir gayret sarf ediyoruz.

Üye işyerlerimiz ile Rus tüketicileri yakınlaştırdığımız Bankamız ile Mir arasındaki bu işbirliğinin ticareti geliştirmemize ve yerel ödeme sistemleri üzerinden yerel para birimleri kullanılarak, Rusya ile ülkemiz arasındaki e-ihracat hacmini artırmamıza katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Komlev: “Rus kart sahipleri Türkiye’de tüm işlemlerini yapabilecek”

MIR Ödeme Sistemi operatörü NSPK (National Payment Card System) Genel Müdürü Vladimir Komlev, “Uzun yıllar boyunca, Türkiye, Ruslar için en popüler turistik yerlerden biri oldu. Yalnızca 2018'de 5,8 milyondan fazla Rus vatandaşı Türkiye’yi ziyaret etti. Türkiye İş Bankası, bu tatil sezonu başladığında tüm ağı ile MIR kartlarını kabul etmeye hazır olacak ve böylece Rus kart sahiplerinin tüm işlemleri yapabilmelerini sağlayacak” dedi.

Mir Ödeme Sistemi Nedir?

Aralık 2015'teki ilk lansmanından bu yana, 56 milyondan fazla MIR kartı çıkartılmıştır. Sistem 312 katılımcı bankadan oluşur ve bunlardan 160'ı kart basmaktadır.

Mir Rusya genelinde kabul edilmektedir.

MIR temassız kartlar çıkarmanın yanı sıra, çok sayıda banka, mobil servis Mir Pay'e MIR kart ekleme seçeneği sunmaktadır. Mir aynı zamanda finansal olmayan hizmetler yelpazesini hızla genişletiyor: sosyal kartlar, kampüs kartları vb.

MIR kartlarının uluslararası kabulünü artırmak için çalışmalar sürdürülmektedir:

Türkiye İş Bankası A.Ş Ödeme Çözümleri

İş Bankası fiziki ve sanal POS’ları işletmelere Visa, Mastercard, American Express, UnionPay ve JCB gibi dünyanın en büyük kartlı işlem kuruluşlarının yanı sıra 50’nin üzerinde ülkede geçerli 25 farklı ödeme yöntemiyle ödeme yapılmasına imkân sağlamaktadır. Böylece, İş Bankası fiziki ve sanal POS üye işyerleri, dünyada geçerli hemen hemen tüm uluslararası kartları ve özellikle Avrupa’da, Rusya’da ve Çin’de çok yaygın olarak kullanılan alternatif ödeme yöntemlerini de kabul edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge Yarışmasının 6 Finalistini Açıkladı

Tommy Hilfiger, 2019 Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışmasının 6 finalistini açıkladı. Jürinin seçeceği iki katılımcı, önerdikleri projelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla toplam 150.000 € ile ödüllendirilecek.


Ünlü Oyuncu Ceyda Düvenci Moderatörlüğünde "Atoderm Senin Şehrinde" Projesinin İkinci Durağı İzmir Oldu...

Ceyda Düvenci moderatörlüğünde ‘Atoderm Senin Şehrinde’ projesinin ikinci durağı İzmir oldu!


İzoder “Yaşanan Her Depremin Ardından Korkuya Kapılmak Yerine Hazırlıklı Olmalıyız”

İZODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI


Sosyal Medya Bağımlılığı Fakültelere Göre Farklılaşıyor

Sosyal medya bağımlılığı fakültelere göre farklılaşıyor


Bülten Dünyanın En Büyük Crème De La Mer Enstalasyonu İstanbul Havalimanı'nda!

Mükemmel La Mer Deneyimi:


Etiketler: Türkiye, Bankası, ödeme, Rusya, fiziki

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.