27 Şubat 2020 Perşembe 12:18

GÜNDEM

İş Havacılığında 1 Milyon Uçuş Saati

ROLLS-ROYCE BR725 MOTORU BİR MİLYON UÇUŞ SAATİNE ULAŞTI

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Rolls-Royce BR725 motoru, kısa süre önce bir milyon uçuş saatine ulaşarak etkileyici bir dönüm noktasına geldi. Gulfstream'in son derece başarılı ve uzun menzilli G650™ iş jeti ailesine güç veren bu motoru, mükemmel çevresel performansına ek olarak kusursuz güvenilirliği, verimliliği ve hızıyla tanınıyor.

BR725'in performansı, Gulfstream G650ER™ ve kardeş uçağı G650'nin bugüne kadarki diğer tüm uzun menzilli iş uçaklarından daha hızlı ve daha uzağa uçarak iş havacılığı pazarında bir devrime imza atmasını sağladı. Uçak, 2012’de hizmete girdiği tarihten bu yana 100'den fazla şehre uçuş gerçekleştirdi. Bu uçuşlar arasında en önemlisi ise Singapur'dan başlayan ve Arizona'nın Tucson şehrine gerçekleştirilen, iş havacılığı tarihinin en uzun mesafeli ve en hızlı uçuşu oldu. Günümüzde 800'den fazla BR725 motoru aktif olarak hizmet veriyor. Bu motorların çoğu, Rolls-Royce'un pazar lideri programları olan CorporateCare® ve CorporateCare® Enhanced programlarıyla destekleniyor.

Gücünü BR725 motorlardan alan G650 ailesi, Mach 0.85 hızında 7.500 nm/13.890 km menzile ve Mach 0.90 hızında 6.400 nm/11.853 km menzile kadar uçuş gerçekleştirebiliyor. G650 ve G650ER, süpersonik seviyesine yakın maksimum çalışma hızı olan Mach 0.925'e kadar çıkabiliyor ve 51.000 feet/15.545 metre maksimum seyir irtifasına sahip.

Rolls-Royce İş Havacılığı Program Direktörü Nuno Taborda konuyla ilgili olarak “BR725'in bir milyon uçuş saatine ulaşması, etkileyici bir dönüm noktasına ulaştığı anlamına geliyor. Bu başarıdan dolayı BR725 ile gurur duyuyoruz. G650 ise art arda hız rekorları kırmaya devam ediyor. BR725 iş havacılığında performans standardını belirleyen bir konumda. Bugün bundan daha hızlı ve daha uzağa uçmak mümkün değil. Tüm bunlara ek olarak mükemmel ulaşılabilirlik ve güvenilirlik seviyeleri, BR725'i yalnızca kendisinin bulunduğu benzersiz bir kategoriye sokuyor.” dedi.

Motor bakım yönetim planlarıyla Rolls-Royce iş havacılığı piyasasının tercihi

Bugün dünyada 3.200'den fazla iş jeti Rolls-Royce motorlarını kullanıyor. Firma, iş havacılığı piyasasında lider motor tedarikçisi konumunda. Günümüzde CorporateCare® ve CorporateCare® Enhanced programları bünyesinde 2.000'den fazla uçak yer alıyor. Gücünü Rolls-Royce motorlardan alan, yeni teslim edilmiş uçakların yaklaşık %70'i bu programa kayıtlı.

Kapsamlı ve sabit maliyetli bir motor bakım yönetim planı olan CorporateCare® Enhanced, müşterilere küresel bir destek altyapısı sağlıyor. Bu altyapı içerisinde 7/24 hizmet veren, İş Uçağı Ulaşılabilirlik Merkezi tarafından yönetilen ve dünya çapındaki Yetkili Servis Merkezlerini içinde barındıran Engine Health Monitoring (Motor Sağlığı İzleme) yer alıyor. Engine Health Monitoring ayrıca yedek parça ve motor ağına da sahip.

CorporateCare® Enhanced bakım maliyet riskini azaltarak hem öngörülmeyen olaylara hem de beklenmeyen maliyetlere karşı koruma sağlıyor. CorporateCare® Enhanced ayrıca, dünyanın her yerinde müşterilerine yüksek varlık değeri, likidite gibi ciddi mali ve operasyonel faydalar sunuyor. Uçak ulaşılabilirliğinin artması, yönetim yükünün azalması, tam risk devri, Rolls-Royce hizmet altyapısına doğrudan öncelikli erişim ve uzaktan saha desteği ise müşterilere sunulan diğer olanaklar arasında yer alıyor.

Fotoğraf Yazısı: Gulfstream Aerospace Corp. Yönetim Kurulu Başkanı Mark Burns (ortada), BR725 filosunun bir milyon motor uçuş saatine ulaşması anısına Rolls-Royce Sivil Havacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Chris Cholerton (solda) ve Rolls-Royce İş Havacılığı Direktörü Dr. Dirk Geisinger'den (sağda) hediye olarak bir BR725 fan palesi alıyor.

Rolls-Royce Holdings plc hakkında

Mikael Öznigolyan

Weber Shandwick Türkiye

İlginizi Çekebilir

Ticaret Normal Akışına Dönüyor İhracatın Önündeki Engeller Aşılıyor

Koronavirüs tanısında kullanılan ve 1-3 saat arasında hızlı sonuç veren PCR testi artık Kapıkule Gümrük Kapısı’nda da kullanılacak.


Ücretsiz Maske Dağıtımı Başlıyor

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Türkiye’nin Milli Pazar Yeri ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske sağlanacak, kargo gönderimleri de PTT Kargo ile ücretsiz gerçekleştirilecektir.


İşkur Ödemelerinde Yeni Önlemler

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bazı illerimize giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerimizin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alınmıştır.


Egd İle Evdekal Sohbetleri’Ne Yoğun İlgi

EGD ekonomi gündemini Instagram’a taşıdı


Doğa Koleji Mucitleri Abd’De Yarışacak

Doğa Koleji Ankara İncek Kampüsü ortaokul öğrencilerinden oluşan FLL takımı Teach Lab, ortak kullanım alanlarındaki spor aletlerini özel gereksinimli bireylerin de kullanabileceği şekilde yeniden tasarladı. Türkiye finallerine kalan 42 robotik takımı arasından seçilen ekip, Türkiye’yi ABD’de temsil edecek.


Etiketler: Rolls-Royce, BR725, CorporateCare®, uçuş, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.