12 Aralık 2019 Perşembe 11:27

GÜNDEM

İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği Hareketi Büyüyor

PWN I·stanbul’un is¸ yaşamında cinsiyet dengesini sağlamak amacıyla başlattığı ‘Es¸itlik Elc¸isi CEO’lar Hareketi’ne Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu da katıldı. Zeytinoğlu, iş yaşamında cinsiyet eşitliği için “elçi” oldu.

İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği Hareketi Büyüyor
İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği Hareketi Büyüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de 27 yıldır yaşam kalitesi hizmetleri alanında faaliyet gösteren Sodexo, iş dünyasında cinsiyet eşitliğini destekleyen insan kaynakları uygulamalarını geliştirmeye ve kadın çalışan oranını yükseltmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda kadınların is¸ hayatında kalmalarını ve etkili liderler olarak yükselmelerini hedefleyen PWN I·stanbul ile iş birliği gerçekleştiren Sodexo, iş yaşamında cinsiyet es¸itligˆi konusunda bir adım daha attı. Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, PWN I·stanbul’un projesi Es¸itlik Elc¸isi CEO’lar Hareketi’ne destek verdi.

Cinsiyet eşitliğini destekleyen elçi sözleşmesi kapsamında CEO’lar cinsiyet eşitliğini savunan bir birey olarak, cinsiyet dengeli bir iş ve toplumsal hayatın oluşmasına destek olmaya yönelik davranışları sergileyeceğini ve bilincin artması için cinsiyet eşitliği elçisi olmayı kabul ediyor. CEO’lar ayrıca gönüllü eşitlik elçisi olarak çevresindeki kişileri de bu yönde bilinçlenmesini teşvik edeceğini taahhüt ediyor.

Sodexo yönetim kurulunda cinsiyet eşitliğini yakaladı

Sodexo Türkiye Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “İş dünyası kadınlardan çok şey öğreniyor. Kadın istihdamını desteklemek Sodexo’nun DNA’sında yer alıyor. 67 ülkede hizmet veren Sodexo, yönetim kurulunda cinsiyet eşitliğini yakalamış durumda. 2025 yılına kadar diğer alanlarda ideal noktaya ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Sodexo’nun 2016 yılında başlattığı ‘Gelecek atölyesi’ projesiyle 1000’den fazla kız öğrencinin yaşamına dokunduğuna dikkat çeken Ahmet Zeytinoğlu, “Türkiye’deki beş okulda açtığımız aşçılık atölyeleri ile öğrencilerin gelişimine destek veriyoruz. Ayrıca bu sınıflara malzeme desteği veriyor, öğrencilere de staj imkânı sunuyoruz. Stajdan sonra da çalışmak isteyen öğrencilerimizi Sodexo’da istihdam ediyoruz” ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Şekerbank, Afetzede Müşterilerinin Yanında

Şekerbank, Elazığ depreminden etkilenen bireysel, esnaf, işletme, tarım, KOBİ ve ticari tüm müşterilerinin kredi taksitlerini ve kredi kartı ödemelerini faizsiz olarak 3 ay erteliyor.


Öho Seferleri Elazığ İçin Yapılacak

İstanbul’da faaliyet gösteren Özel Halk Otobüsü işletmecileri, ortak bir karar alarak Çarşamba günü elde edecekleri gelirin bir bölümünü Elazığ Valiliği’ne gönderme kararı aldı.


Sevgililer Günü Gibi Özel Günlerde Akşam Yemeğinde Nereleri Tercih Ediyoruz

Dünyanın önde gelen perakende şirketlerinden Metro tarafından Türkiye dâhil 10 ülkede yapılan araştırma, Sevgililer Günü gibi özel günlerde akşam yemekleri söz konusu olduğunda, tüketicilerin tercih kriterlerini ortaya çıkarıyor. Buna göre Türkiye’de ankete katılanların yüzde 39’u önemli günlerde akşam yemeği tercihlerinde, zincir restoranlar yerine kendi işini yapan kişilerin restoranını tercih ettiğini belirtti. Ayrıca Türkiye’deki tüketiciler için restoranın web sayfası olması ve çevrimiçi rezervasyon yapabiliyor olması da seçimlerinde önemli bir kriter olarak öne çıkıyor.


Izıpızı İle Kayak Pistlerinin En Renkli Yıldızı Olun

IZIPIZI, kış sezonda sadece yetişkinler için değil, çocuklar içinde birbirinden renkli kayak gözlüğü modelleri ile hem şık hem de fonksiyonel seçenekler sunmaya devam ediyor.


Ptt Aş’Den “Millî Egemenliğin 100. Yılı” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ’DEN “MİLLÎ EGEMENLİĞİN 100. YILI” KONULU ANMA PULU


Etiketler: Sodexo, cinsiyet, eşitliğini, Türkiye, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.