19 Şubat 2019 Salı 11:02

GÜNDEM

Iss Teknik, Dijital Devrim İle Enerji Maliyetlerini Düşürüyor

Binalarda ve sanayi tesislerinde en büyük gider kalemi olan enerji tüketiminde tasarruf imkânı ISS Türkiye Teknik Hizmetler ile geliyor. Şirket geliştirdiği özgün enerji verimliliği modeli ile elektrik, doğalgaz, petrol bazlı diğer yakıtlar gibi enerji girdilerinin meydana getirdiği yüksek maliyetleri düşürüyor.

  Iss Teknik, Dijital Devrim İle Enerji Maliyetlerini Düşürüyor
  Iss Teknik, Dijital Devrim İle Enerji Maliyetlerini Düşürüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Açılışı ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib ile ISS Türkiye Teknik Hizmetler Genel Müdürü Dağhan Yalçın tarafından yapılan “Teknik Tesis Yönetim Zirvesi”, binalar ve sanayi tesisleri için son derece önem taşıyan enerji tüketimini düşürmeye yönelik tasarruf modelinin duyurulmasıyla bütün dikkatleri üzerine çekti. Genel Müdür Dağhan Yalçın, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “Bina” ve “Sanayi” kategorilerinde Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) yetki belgesi almaya layık görüldüklerini açıklayarak “Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz özgün modelimizle hem konut hem de endüstriyel tesis sahiplerinin yüzünü güldürmeye hazırız” dedi.

OPTİMİZE ET, TASARRUF ET

Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve Makine Mühendisleri Odası temsilcilerinin yanı sıra ISS Türkiye üst yönetimi ile Teknik Hizmetler beyaz yakalı çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen zirvede ilk olarak ISS Teknik Hizmetlerin 2019’u “Teknik Mükemmellik Yılı” ilan ettiği bildirildi. Genel Müdür Yalçın, şehir hastaneleri çalışmalarında elde edilen başarılar, mobil ekiplerin sonuca yönelik hızlı müdahaleleri, dijitalleşme devrimine giriş gibi çok önemli başlıkların yanı sıra aldıkları EVD belgesinin 2019’u şimdiden mükemmel bir yıl haline getirdiğini kaydetti.

Dağhan Yalçın, enerji verimliliği modeliyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Enerji verimliliği modelimiz ile elektrik, doğalgaz, petrol bazlı diğer yakıtlar başta olmak üzere enerji tüketimine konu olan ve fiyatları sürekli yükselen ana girdilerde tasarruf sağlamayı hedefliyoruz. Bu modeli, bir binanın ya da tesisin enerjiyi daha etkin ve verimli kullanabilmesinin, ancak zamanında sağlanacak işletme şartlarının optimizasyonu ve doğru yatırıma yönlendirmeyle mümkün olabileceğinden yola çıkarak hazırladık. Dolayısıyla binalar ve endüstriyel tesislerde olası kayıpları tespit ederek enerji verimliliği ve tasarruf yöntemleri konusundaki engin deneyimlerimizi müşterilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.”

ŞEHİR HASTANELERİ KAPSAMA ALANINDA

Genel Müdür Yalçın, 2018 yılında Manisa Şehir Hastanesi’nin teknik süreçlerini tamamladıklarını da kaydetti ve Adana ile Elâzığ şehir hastanelerindeki başarılı operasyonların ardından Manisa’da da aynı başarıyı sürdürmelerinden gurur duyduklarını belirtti. Dağhan Yalçın kamu-özel sektör ortaklığıyla inşa edilen tüm şehir hastanelerine laboratuvar kurulumunda destek verdiklerini özellikle vurgulayarak “Böylece hem profesyonel kişiler tarafından planlanan yerinde eğitim içerikleri hem de yüksek teknolojili cihazlar ile yine yerinde uygulama imkânı yaratılmasını sağlayacağız” dedi.

DEV ŞİRKETLERE MOBİL HİZMET ve YATIRIM PROJELERİ DESTEĞİ

ISS Türkiye Teknik Mobil ekibi de 2018 yılında imza attığı başarılı projelerle şirketin adından söz ettiren bir diğer birim olarak öne çıktı. Kalifiye personelden oluşan Teknik Mobil ekibi, Vodafone binaları, L’Oréal fabrikası, Alstom GE fabrikası, Microsoft, Schneider fabrikası, Novartis tesisleri ve perakende mağazaları başta olmak üzere birçok müşteriye acil arıza müdahalesi ve periyodik bakım faaliyetleri kapsamında yıl boyunca hizmet verdi. Ekip, tesislerin fit-out ve taahhüt süreçlerinde birçok yatırım projesine de anahtar teslim destek sağladı. Senelik 18 milyon TL işlem hacmine ulaşan bu yatırım projeleri ile birçok müşterinin inşaat, elektrik ve mekanik renovasyon ve yeni kurulum süreçleri tamamlandı.

DİJİTAL DEVRİM ENTEGRASYONLA GELDİ

Şirket dijitalleşme devrimine attığı adımla da rakiplerinden birkaç adım birden öne çıktı. ISS Türkiye’nin Kağıthane’deki merkez binasında başlatılan FM4.0 uygulamaları kapsamında IoT (Internet of Things) ve çalışma yeri yönetimi entegre sistemler olarak hayata geçirildi. Bu entegre sistem ile sensörler aracılığıyla müşteri tesislerinden merkeze iletilen veriler yorumlanarak daha hızlı ve verimli müdahalelerde bulunulabilmesi hedefleniyor. Enerji verimliliği süreçleriyle entegre hale getirilen bu çalışmalarda müşterilere özel, benzersiz enerji performans modelleri üzerinde çalışılıyor. Geleceğin dijitalleşme ile şekillendiği dünyamızda, Genel Müdür Yalçın ve ekibi, 2018 yılında attıkları teknolojik adımlara, global projelerden aldıkları destekle heyecanla devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Ptt Aş’Den Anadolu Motifleri 2 Konulu Resmi Posta Pulları

PTT AŞ tarafından kuş, hayat ağacı, muska ve nazarlık, su yolu, akrep, çengel, göz ve pıtrak motiflerine yer verilerek hazırlanan sekiz değerli “Anadolu Motifleri-2 Konulu Resmi Posta Pulları” 17.07.2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Sıcak Havalara Siemens’Ten Wi Fi Özellikli Çözüm

Siemens Ev Aletleri’nin Wi-Fi bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebilen A++ enerji sınıfı klimaları, mevsim ne olursa olsun kısa sürede evlerde istenilen iklimi yaratılmasına imkan verirken, evdeki havayı daima temiz tutuyor.


Boehrınger Ingelheım Ve Dundee Üniversitesi’Nden Kanser Tedavisine Yönelik Önemli Gelişme

Ingelheim, Almanya, Temmuz 2019 – Boehringer Ingelheim ve Dundee Üniversitesi, kansere neden olan temel proteinleri hedefleyerek yok eden yeni ilaçlar geliştirmek amacıyla başlattığı iş birliğinin kapsamını genişletti. Bu ortak çalışma; Boehringer Ingelheim'in farmasötik uzmanlığını kullanarak kanser hastalarına yenilikçi ilaçlar sunma konusundaki taahhüdünü ve “Proteoliz Hedefleyici Kimeralar” (PROTAC'lar) isimli molekülleri tasarlama alanındaki öncülerden biri olan Dundee Üniversitesi Yaşam Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Profesör Dr. Alessio Ciulli’nin uzmanlığını bir araya getiriyor.


Kandilli'den Son Deprem Senaryosu

17 Temmuz 2019


Tommynow Yeniden Newyork'ta !

Tommy Hilfiger, Sonbahar 2019 TOMMYNOW deneyimsel defile etkinliğinin New York Moda Haftası kapsamında 8 Eylül 2019 Pazar günü Harlem’deki ikonik Apollo Theater’da düzenleneceğini duyurdu. Tommy Hilfiger’ın imzası olan “Gördüğünü Al” konseptli etkinlikte TOMMY HILFIGER kadın giyim küresel marka elçisi Zendaya ile birlikte tasarlanan ikinci TommyXZendaya koleksiyonunun prömiyeri de gerçekleşecek.


Etiketler: Teknik, Yalçın, Genel, Türkiye, enerji

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.