10 Aralık 2019 Salı 10:51

GÜNDEM

İstanbul Blockchain Okulu'ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor

İstanbul Blockchain Okulu’ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor

İstanbul Blockchain Okulu'ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor
İstanbul Blockchain Okulu'ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor
İstanbul Blockchain Okulu'ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında yürütülen, İstanbul Blockchain Okulu Projesi’nde blockchain eğitimleri devam ediyor. Türkiye'de blockchain konusundaki ilk uzmanlık eğitimlerinin verildiği İstanbul Blockchain Okulu'nda eğitimler, Bahçeşehir Üniversitesi'nde (BAU), alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Türkiye’de katma değeri yüksek blockchain pazarının büyümesine katkı sağlamayı ve blockchain konusunda farkındalığın artırılmasını hedefleyen İstanbul Blockchain Okulu Projesi kapsamında, uzmanlık eğitimleri 1 Ekim 2019’da başlayarak aralıksız devam ediyor.

Habitat Derneği ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığında; İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul Blockhain Okulu ile Türkiye’de bu alanda uzman yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Eğitim desteği Bahçeşehir Üniversite’nden…

Blockchain Uzmanlık Eğitimleri, Bahçeşehir Üniversitesi’nde, dört farklı grup ile haftanın beş günü devam ediyor. Eğitimler; Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) BlockchainIST Center Direktörü Öğretim Üyesi Bora Erdamar, BAU BlockchainIST Center Direktör Yardımcısı Ceyhun Çoban, BAU Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü Öğretim Üyesi Serkan Yeşilyurt, BAU BlockchainIST Center Kriptoekonomi Araştırma Grubu Koordinatörü Alp Işık, Yazılım Ekibi Koordinatörü Çağın Dönmez ile asistanlar Aybars Dorman ve Murat Çeliktepe tarafından veriliyor.

Türkiye’nin veri çağına ayak uydurabilmesi ve teknoloji ihracatını artırmasını desteklemek amacıyla hayata geçirilen İstanbul Blockchain Okulu Projesi ile blockchain okuryazarlığının artırılmasının yanı sıra blockchain uzmanlığının artırılması da hedefleniyor. Eğitimlerin yanı sıra mentorluk desteği de sağlayan Proje kapsamında “Zincirleme Sohbetler” ile katılımcılar, blockchain teknolojisiyle ilgili farklı alanlarda çalışma yapan birçok isimle bir araya geliyor. Proje kapsamında ayrıca Türkiye’de blockchain teknolojisi alanında bilgi bankası oluşturulması da amaçlanıyor.

Blockchain teknolojisi toplumsal hayatı bütünüyle etkileyecek”

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisinin güvenli ve şeffaf bilgiye ulaşmayı mümkün kıldığına dikkat çekerek, blockchain teknolojisinin yaygın bir biçimde kullanılmasıyla toplumsal hayatı bütünüyle etkileyeceğini söyledi. Hazır, “Günümüzde ekonomiden tıbba, bilimden akademik alanlara, endüstriden ulaşıma kadar tüm sektörler bilgiyle yönetiliyor ve tüm bu alanlarda bilginin saklanması, işlenmesi, aktarılması kaçınılmaz bir ihtiyaç. Tüm bu alanlarda kullanılabilir bir yapıda olan blockchain teknolojisinin, yaygın bir biçimde kullanılmasıyla toplumsal hayatı da bütünüyle etkileyeceği açıktır” dedi.

Türkiye’nin küresel dijital dönüşüm sürecinde etkin rol alabilmesinin, blockchain ve ilgili teknolojilerde dünya genelinde ihtiyaç duyulan kalifiye insan gücü yetiştirmesine dayalı olduğunu vurgulayan Hazır, “Bu sebeple Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı ile birlikte Habitat Derneği olarak blockchain okuryazarlığını yaygınlaştırarak, geniş kitlelerin bu teknolojiden haberdar olmasını sağlamak ve blockchain uzmanlık eğitimlerimizle beraber ülkemizin ve özellikle kentlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak projeleri hayata geçirebilecek bireylerin yetişmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

“Amaç, blockchain alt yapısını geliştirmek”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreteri İlkay Arıkan, karşılıklı şifreleme teknolojisiyle bilişim alanındaki her şeyi, güvenli bir hale getiren blockchain teknolojisinin bilişimin seyrini değiştirecek bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Türkiye'nin küresel dijital dönüşüm sürecinde etkin rol alabilmesini blockchain ve ilgili teknolojileri bilen kalifiye insan gücünün oluşturulması gerekliliğine dikkat çeken Arıkan, “Bu proje ile Türkiye’de blockchain teknolojileri alanında farkındalık yaratmak, Türkçe bilgi kaynağı ve eğitim modülleri geliştirmek, gençlerin yetkiliğini arttırmak ve ortaya çıkabilecek yenilikçi fikirleri desteklemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Arıkan, projeye ilişkin şunları söyledi: “Böyle değerli bir projenin ortağı olarak Birlik ve üyelerimizin sermaye piyasası ve teknoloji alanındaki uzmanlıkları çerçevesinde destek vermeyi sürdüreceğiz. Ayrıca bu proje ile önceliğimiz olan ve çeşitli çalışmalarla destek olduğumuz İstanbul Finans Merkezi hedefimize blockchain alt yapısını geliştirme yoluyla da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

“Hedef uluslararası projeler üretmek”

Türkiye’de ve dünyada, blockckchain teknolojilerine ilginin giderek artığını ifade eden Bahçeşehir Üniversitesi BlockchainİST Center Direktörü Öğretim Üyesi Dr. Bora Erdamar, “Blockchain Teknolojisi’nin gelişebilmesi ve yaygınlaşabilmesi için şu dönemdeki en önemli ihtiyaçlar, uzman ekipler, danışmanlığına güvenilecek kurumlar, yazılım ekipleri ve kullanıma geçebilecek uluslararası projelerdir. İstanbul Blockchain Okulu projesi kapsamında hem dünyada hem Türkiye’de blokchain teknolojisinin gelişmesindeki en önemli faktör olan uzman insan kaynağının yetiştirilmesini ve bu kadro ile uluslararası projeler üretmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İstanbul Blockchain Okulu Blockchain Uzmanlık Eğitimi’ne başvuru yapmak isteyenler Habitat Derneği web sayfası üzerinden başvurularını gönderebilirler.

Habitat Hakkında;

Habitat Derneği, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen program & projeler geliştiren, bu doğrultuda“Sürdürülebilir Küresel Amaçlar”ı destekleyen kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Hakkında

TSPB hakkında:

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının üye olduğu özdüzenleyici bir meslek kuruluşudur.

İlginizi Çekebilir

“İstismara Karşı Çocuk Gücü” Projesinin İlk Eğitimleri Başladı

“İSTİSMARA KARŞI ÇOCUK GÜCÜ”


Kaspersky’Den Hizmet Sağlayıcı Ve Satıcılara Esnek Lisans Yönetimi Sunan Lisans Yönetim Portalı

20 Ocak 2020


Hareket’E Jüri Özel Ödülü

Teknolojisi, uzman kadrosu ve üstün hizmet standartlarıyla sektörün lider markası Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, lojistik sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan 10. Atlas Lojistik Ödülleri’nde “Özbekistan Turakurgan Kombine Çevrim Elektrik Santrali ve Navoi-2 Doğal Gaz Çevrim ve Isı Santrali” projesi taşımalarıyla Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.


Koç Üniversitesi Karma Gerçeklik Laboratuvarı 2019 Kapanış Sergisi Ve Etkinlikleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteği ile Koç Üniversitesi bünyesinde kurulan KARMA Gerçeklik Laboratuvarı, Türkiye’deki “artırılmış ve sanal gerçeklik (genişletilmiş gerçeklik) ekosistemine” dair edindiği deneyimi 17-18-19 Ocak 2020 tarihlerinde, Şişhane’deki İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nda düzenlediği sergi ve etkinlikler dizisi kapsamında ziyaretçiler ile paylaştı.


6 Bin Kışlık Mont Çocuklarla Buluştu

Ülkemizde, zor kış şartlarında eğitimlerine devam eden binlerce çocuğumuz var. Bu anlamda Baumit Türkiye, çocukların minik elleri de kalpleri kadar sıcak olsun diye “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlattı. Proje kapsamında Baumit, yıl içerisinde 6 bin çocuğu kışlık montlarla buluşturmak için bayileriyle el ele verdi. Projenin ilk adımı Bartın’da gerçekleşti. Bartın’a bağlı köy okullarındaki çocuklara 600 adet mont hediye edildi. gelecegimizimantoluyoruz.com adresinden alınan başvurularla 12 saat içerisinde kalan 2 bin mont da tükendi. Başlattıkları kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile tertemiz yüreklerin sevincine ortak oldular.


Etiketler: blockchain, Türkiye, İstanbul, Blockchain, Habitat

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.