3 Mayıs 2015 Pazar 02:44

ŞEHİR

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkın yoğun olarak bulunduğu mekanlarda ihtiyaçlarını gidermek için modern tuvaletleri hizmete alıyor. Gelişmiş ve nüfusu yoğun şehirlerde önemli sorun olan tuvalet ihtiyacı için modern, hijyenik ve turizm açısından çok önemli yer tutan şehir tuvaletleri kullanılmaya başlandı.

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'daki Tuvaletlere Standart Geliyor

Yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’da, tuvaletlere belli standart getirmek, tuvalet tasarımının engelli ve hamile vatandaşların kullanımına göre oluşturulması amacıyla mevcut tuvaletlerin modernizasyonu için İstanbul’da kira sözleşmesi biten işletmecilerin, kira sözleşmeleri yenilenmiyor. Bu kapsamda, neredeyse yüzde 80’i İBB’nin mülkiyetinde olan 110 umumi tuvalet Sağlık AŞ tarafından tek tek elden geçiriliyor. Bu kapsamda her gün binlerce turistin uğrak yeri olan ve Galata Köprüsü’nün Karaköy ve Eminönü tarafında bulunan tuvaletler de yenilendi. Seyyar satıcıların ve dilencilerin mesken tuttuğu alt geçit de restore ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Sağlık A.Ş. tarafından işletilen Şehir Tuvaletleri Projesi kapsamında ilk etapta 110 tuvalet halkın hizmetine sunuldu. Öncelikle turistik bölgelerde başlayan proje vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alıyor. Çalışmalar şehrin diğer meydan ve halkın toplu olarak bulunduğu bölgelere yaygınlaştırılacak.

Geçmiş dönemlerde özel şahıslar tarafından işletilen ve hijyenik olmayan, suları akmayan, temizliğe riayet edilmeyen tuvaletler yıkılarak yerine modern tuvaletler inşa ediliyor. Fiziki koşulları müsait olmayan meydan ve caddelere ise modüler veya prefabrik tuvaletler yerleştiriliyor.

Şehir Tuvaletleri projesi ile hedeflenen modern, hijyenik, engelli erişimine uygun, çocuk lavabosu, çocuk bakım odası, sıcak-soğuk klima, alaturka-alafranga tuvaletler hizmet verecek. Yaklaşık 300 kişiden oluşan denetim, teknik servis, mobil temizlik ekibi görev yapıyor. Bu proje ile bu sektördeki istihdam ve ekonomi de kayıt altına alınıyor.

Başta Mecidiyeköy Meydanı olmak üzere; 110 noktada modern tuvaletler halka hizmet veriyor. Kısa vadede 40 ayrı noktada da yeni umumi tuvaletin hizmete alınması planlanmaktadır. Yoğun noktalarda bulunan camiler ile ilgili çalışmalar devam ediyor, 5 camide ise hizmet veriyor.

İBB Tuvaletleri Yeniliyor


Mecidiyeköy, Küçükköy Meydanı, Süleymaniye Cami, Gülhane Parkı, Yeni Camii Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Beylikdüzü Metrobüs, Kapalıçarşı, Maçka Demokrasi Parkı, Kartal Çeçenistan Parkı, Göztepe Parkı, Eyüp Tekke Parkı, Moda Parkı, Yıldız Korusu, Dolmabahçe Valide Sultan Camii gibi...

Şehir Tuvaletlerinin Ücreti Kaç Lira?

Yeni uygulamaya göre, göre yeni oluşturulacak tuvaletlerin işletmeciliği,, 10 yıl süreyle Sağlık AŞ tarafından yapılacak. Tuvalet ücretleri 1 TL.

İlginizi Çekebilir

Göz Altına Özel Dolgu İle Bakışlarınızı Yenileyin

Teoxane Laboratuvarlarında geliştirilen dolgularla ile en son estetik ve uygulama teknik trendlerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Alman Dr. Stefan Lipp, mükemmel göz altına sahip olmanın yollarını anlatırken komplikasyonlarla karşılamamak için göz altına özellikle bu bölge için geliştirilmiş ürünün kullanılması gerektiğini vurguladı.


Garanti Bbva’Dan Feriye Konserleri

Uzun yıllardır müziğe verdiği destekle müzikseverleri sevdikleri sanatçılarla bir araya getiren Garanti BBVA, şimdi de eşsiz Boğaz manzarası eşliğindeki Feriye Konserlerine imza atıyor.


Teoxane'dan Etkili Temizleme Solüsyonu

Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen, Teosyal Işık Dolgusu ile aynı içeriğe sahip Teoxane RHA Micellar Solution, Micellar teknolojisi sayesinde ciltteki kalıntıları ve yağ fazlasını mıknatıs gibi çekiyor, ovalamaya gerek kalmadan cildi ölü hücrelerden ve makyajdan arındırıyor.


Conrad İstanbul Bosphorus Yeni Sushi Menüsü İle Konuklarına Farklı Bir Lezzet Deneyimi Yaşatıyor

Kusursuz hizmet anlayışı ile konuklarına unutulmaz deneyimler yaşatan Conrad İstanbul Bosphorus, ağustos ayından itibaren enfes Boğaz manzaralı mekanı Summit Bar&Terrace’ta sushi servisine başlıyor. Sushi şefi Erdal Özdemir’in kendine ait reçetelerinin yanı sıra, bilindik tatlara kendi yorumunu ekleyerek oluşturduğu yeni menünün bir diğer özelliği de, misafirlerin verdikleri sushi siparişini hazırlık aşamasından sonuna kadar izleyebilecek olmaları...


Kadına Şiddetin Nedeni; “Erkeklik Krizi”

Günümüzde kadınların eğitim seviyesinin ve ekonomik gücünün artmasıyla birlikte, evlilikte klasik kadın ve erkek rollerinin değişmeye başladığına işaret eden Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Erdoğan, evliliklerde rollerin yeniden müzakere edilmeye başladığını söyledi. Kadınların güçlenmesiyle birlikte, kadına yönelik fiziksel şiddetin bir süre daha artma trendinde olacağını kaydeden Erdoğan, bu sorunun çatışma ve müzakere yoluyla fiziksel şiddete varmadan çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.


Etiketler: şehir tuvaleti, sağlık aş, ibb, istanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.