3 Mayıs 2015 Pazar 02:44

ŞEHİR

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkın yoğun olarak bulunduğu mekanlarda ihtiyaçlarını gidermek için modern tuvaletleri hizmete alıyor. Gelişmiş ve nüfusu yoğun şehirlerde önemli sorun olan tuvalet ihtiyacı için modern, hijyenik ve turizm açısından çok önemli yer tutan şehir tuvaletleri kullanılmaya başlandı.

İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
İstanbul'da Tuvaletler Sağlık A.Ş'ye Emanet
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'daki Tuvaletlere Standart Geliyor

Yılda milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’da, tuvaletlere belli standart getirmek, tuvalet tasarımının engelli ve hamile vatandaşların kullanımına göre oluşturulması amacıyla mevcut tuvaletlerin modernizasyonu için İstanbul’da kira sözleşmesi biten işletmecilerin, kira sözleşmeleri yenilenmiyor. Bu kapsamda, neredeyse yüzde 80’i İBB’nin mülkiyetinde olan 110 umumi tuvalet Sağlık AŞ tarafından tek tek elden geçiriliyor. Bu kapsamda her gün binlerce turistin uğrak yeri olan ve Galata Köprüsü’nün Karaköy ve Eminönü tarafında bulunan tuvaletler de yenilendi. Seyyar satıcıların ve dilencilerin mesken tuttuğu alt geçit de restore ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Sağlık A.Ş. tarafından işletilen Şehir Tuvaletleri Projesi kapsamında ilk etapta 110 tuvalet halkın hizmetine sunuldu. Öncelikle turistik bölgelerde başlayan proje vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alıyor. Çalışmalar şehrin diğer meydan ve halkın toplu olarak bulunduğu bölgelere yaygınlaştırılacak.

Geçmiş dönemlerde özel şahıslar tarafından işletilen ve hijyenik olmayan, suları akmayan, temizliğe riayet edilmeyen tuvaletler yıkılarak yerine modern tuvaletler inşa ediliyor. Fiziki koşulları müsait olmayan meydan ve caddelere ise modüler veya prefabrik tuvaletler yerleştiriliyor.

Şehir Tuvaletleri projesi ile hedeflenen modern, hijyenik, engelli erişimine uygun, çocuk lavabosu, çocuk bakım odası, sıcak-soğuk klima, alaturka-alafranga tuvaletler hizmet verecek. Yaklaşık 300 kişiden oluşan denetim, teknik servis, mobil temizlik ekibi görev yapıyor. Bu proje ile bu sektördeki istihdam ve ekonomi de kayıt altına alınıyor.

Başta Mecidiyeköy Meydanı olmak üzere; 110 noktada modern tuvaletler halka hizmet veriyor. Kısa vadede 40 ayrı noktada da yeni umumi tuvaletin hizmete alınması planlanmaktadır. Yoğun noktalarda bulunan camiler ile ilgili çalışmalar devam ediyor, 5 camide ise hizmet veriyor.

İBB Tuvaletleri Yeniliyor


Mecidiyeköy, Küçükköy Meydanı, Süleymaniye Cami, Gülhane Parkı, Yeni Camii Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Beylikdüzü Metrobüs, Kapalıçarşı, Maçka Demokrasi Parkı, Kartal Çeçenistan Parkı, Göztepe Parkı, Eyüp Tekke Parkı, Moda Parkı, Yıldız Korusu, Dolmabahçe Valide Sultan Camii gibi...

Şehir Tuvaletlerinin Ücreti Kaç Lira?

Yeni uygulamaya göre, göre yeni oluşturulacak tuvaletlerin işletmeciliği,, 10 yıl süreyle Sağlık AŞ tarafından yapılacak. Tuvalet ücretleri 1 TL.

İlginizi Çekebilir

Cem Yılmaz İzmir’De

CEM YILMAZ İZMİR’DE


Kupa Töreni Mitinge Dönüştü

Kupa törenine niyet mini mitinge kısmet


Qnb Finansbank Tales Matematik Müzesi Tır’I Yaratıcı Çocuk Festivali’Nde Çocuklarla Buluştu

QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı içerisinde yer alan 17 matematik modülüyle 25-26 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde binlerce çocuğu ağırladı. Gezici TIR ayrıca 27-31 Mayıs tarihleri arasında da Maltepe’de Hasan Şadoğlu Ortaokulu’nda olacak.


Türkiye Kuru Meyvelerin İhraç Fiyatlarında Da Belirleyici Olacak

Türkiye üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı da, dünya genelinde fiyatların oluşmasında da belirleyici ülke olmak için harekete geçti.


Şampiyon Galatasaray’A Türk Telekom Sponsorluğunda Özel Kutlama

Galatasaray 22. şampiyonluğunu kazanıp büyük ses getirirken Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu Şampiyonluk Kupası’nı Türk Telekom Stadyumu’nda, Türk Telekom sponsorluğundaki özel etkinlikte taraftarlarıyla birlikte kaldırdı. Onbinlerce seyircinin katıldığı kutlamalar birbirinden renkli görüntülere sahne olurken adeta yer sarı gök kırmızı oldu.


Etiketler: şehir tuvaleti, sağlık aş, ibb, istanbul

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.