23 Ekim 2019 Çarşamba 12:07

GÜNDEM

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi, “Mançalı Adam” Man Of La Mancha Müzikali İle Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’Nde

İstanbul Devlet Opera ve Balesi,

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi,  “Mançalı Adam” Man Of La Mancha Müzikali İle  Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’Nde
İstanbul Devlet Opera Ve Balesi,  “Mançalı Adam” Man Of La Mancha Müzikali İle  Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’Nde
İstanbul Devlet Opera Ve Balesi,  “Mançalı Adam” Man Of La Mancha Müzikali İle  Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’Nde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“MANÇALI ADAM” (Man of La Mancha) Müzikali ile

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde

İstanbul Devlet Opera ve Balesi , geçtiğimiz sezon prömiyeri yapılan “Mançalı Adam” Müzikali ile bu sezon da seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mitch Leigh’in bestelediği,metin - şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni Murat Göksu.

Eserin müzik sorumluluğunu, orkestrayı da yönetecek olan Hüseyin Kaya yaparken , dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’ ait.

Dünya prömiyeri 1965 yılında Connecticut’da , Broadway prömiyeri ise yine aynı sene gerçekleşen eserin konusu kısaca şu şekilde;Hikaye 16. yüzyılınsonlarında geçer. Vergitoplayıcısı, asker veyazarMigueldeCervantesve yardımcısı Sancho, manastıra karşı geldikleri gerekçesiyle İspanyol Engizisyonutarafındanhapseatılırlar.Buradaki mahkumlar Cervantes’in tüm eşyalarına el koyar. Ancak Cervantes, el yazısımetinlerininkendisine geri verilmesikonusunda onları ikna eder ve Mançalı Don Kişot hikayesini yeniden canlandırarak dramatik bir savunma gerçekleştirir. Şövalyeliğin öldüğüneinanmak istemeyen vekendi çılgın dünyasında yaşayan onurluşövalye Don Kişot’un dokunaklı ve tutku dolu hikayesi başlar.

Don Kişot rolündeSuat Arıkan, Hakan Aysev, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, Hande S. Ürben; Hancı rolünde Gökçe Şenyüz, Barbaros Taştan; Rahip rolünde Serkan Bodur, Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolünde Can Reha Gün; Antonia rolünde Begüm Karacasu, Ayşegül Karkıner dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

22,23,25,26 Ekim 2019 – 25,27,28 Mart 2020 – 17,18 Nisan 2020 tarihlerinde

Kadıköy Bld. Süreyya Operası Sahnesi’nde

Orijinal Prodüksiyonu Sahneleyen: Albert Marre

Orijinal Prodüksiyon: Albert W. Selden ve Hal James

Concord Theatricals Ltd. işbirliğiyle

İlginizi Çekebilir

Efsane Cuma Alarmı Finansal Botnet’Ler Giyim Odaklı E Ticaret Sitelerini Hedef Alıyor

Efsane Cuma satış dönemi yaklaşırken siber suçlular moda, ayakkabı, hediyelik eşya, oyuncak ve mücevher satışı yapan e-ticaret sitelerini hedef alıyor. Önümüzdeki haftalarda bu tür sitelerden alışveriş yapmayı düşünenlerin dikkatli olması gerekiyor. Kaspersky uzmanları tarafından hazırlanan Efsane Cuma Alarmı 2019: Tehditlerle Dolu Bir Alışveriş Sepeti başlıklı rapor, tüketicilerin yılbaşı dönemi öncesinde karşı karşıya kalabileceği riskleri gözler önüne serdi.


Otokar'ın Dijital Dönüşüm Projelerine Idc'den 2 Ödül

Ülkemizin öncü otomotiv ve savunma sanayii şirketlerinden biri olan Otokar’ın dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği iki proje, IDC tarafından ödüllendirildi. Otokar, IDC’nin düzenlediği Yapay Zeka, Analitik ve RPA Teknolojileri yarışmasında, "Analitik ve Büyük Veri" kategorisinde "Akıllı Yedek Parça Optimizasyonu" projesiyle, Smart Manufacturing etkinliğinde ise OTOperasyon projesiyle “Üretimde Mobilite” kategorisinde ödüle layık görüldü.


A Tech’Te Aksa Rüzgarı

Globalde yaptığı işbirlikleriyle sektörde adından söz ettiren Türkiye’nin lider jeneratör markası AKSA, 21-23 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen akıllı bina teknolojileri ve elektrik sektörünün üretici, dağıtıcı ve kullanıcılarını bir araya getiren A-TECH Fuarı’nda yer aldı


Gençler Geleceği Vakıfbank’La Yazıyor

Gençler geleceği VakıfBank’la yazıyor


"Sektörün Geleceği İçin Ortak Hareket Etmeliyiz"

Ulusal ve yerel perakende zincir temsilcileri; sektörün ortak gündemleri, paydaları ve geleceği için Ortakakıl konferansında bir araya geldi. Organizasyonun açılış konuşmacılarından biri olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, sektörü düzenleyecek yasalar başta olmak üzere, tüketicinin alım gücünü artıracak ve Türkiye'ye katma değer sağlayacak projelerde perakendenin geleceği için tüm sektör temsilcilerini ortak hareket etmeye davet etti.


Etiketler: rolünde, prömiyeri, tasarımı, Kişot, Müzikali

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.