29 Eylül 2018 Cumartesi 03:03

MODA

İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni

9 gün sürecek ‘’Burada Müzik Var’’ etkinliklerinin ilk gününde

İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
İstanbul Sonbahari Muzikle Karsiladi Basin Bulteni
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

4 muhteşem konser vardı…

İSTANBUL SONBAHARI MÜZİKLE KARŞILADI

İstanbul’da müzikle dolu keyifli sonbahar akşamları birbirinden güzel 4 konserle başladı. 7 Ekim tarihine kadar Moda Kayıkhane’deki 2 farklı sahnede 27 ayrı performans ile 42 sanatçının sahne alacağı “Burada Müzik Var” etkinliklerinin ilk gecesinde Ezgi Aktan, Birsen Tezer, Grup Gündoğarken ve Kolektif İstanbul sahne aldı. “Burada Müzik Var” etkinliklerinde ilk olarak şarkıcılığının yanı sıra besteciliği ve söz yazarlığıyla dikkat çeken Ezgi Aktan konseri izlendi.

Ege’nin Rüzgarı İstanbul’da Esti

Gecenin ikinci konserinde ise Grup Gündoğarken sahnedeydi. Dillerden düşmeyen şarkılarını seslendiren Grup Gündoğarken bir de sürpriz yaparak sahneyi Atina’dan bu konser için özel olarak gelen Vasiliki Papageorgiou ile paylaştı. İlk kez 1998 yılında yayınlanan “Mest Of Gündoğarken” albümünde yer alan “Rüzgar” şarkısını birlikte seslendiren Grup Gündoğarken ile Vasiliki Papageorgiou, 20 yıl aradan sonra tekrar birlikte sahneyi paylaşarak müzikseverleri Ege’nin iki yakasından şarkılarla keyifli bir yolculuğa çıkardı. Konser sırasında ayrıca Vasiliki Papageorgiou’nun eşi ünlü müzik insanı Nikiforos Metaxas da özel video gösterisiyle anıldı.

Birsen Tezer’in sahne konuğu Aylin Aslım’dı

Gecede Birsen Tezer ve Aylin Aslım’ın sahnede buluşması da büyük ilgi çekti. Birsen Tezer konserinin bir bölümünde sahnesine Aylin Aslım’ı konuk aldı ve ikilinin birlikte yorumladıkları şarkılar geceye ayrı bir tat kattı. İzleyenlerin şarkılara eşlik ettiği konserde ikilinin sahne performansı büyük alkış aldı. Kendine özgü ses rengi, tarzı ve farklı yorumlarıyla Türk müzik dünyasına yeni bir form kazandıran Birsen Tezer’e uzun süredir sahnede de birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Gürol Ağırbaş (bas gitar), Emre Tankal (elektrik gitar), Tunç Öndemir (akustik gitar) ve Derin Bayhan (davul) eşlik etti.

‘’Kolektif İstanbul’’ Coşturdu

“Burada Müzik Var” etkinliklerinin ilk gecesinin son konserinde ise sahnede İstanbul sahnelerinin yerinde duramayan elementi Kolektif İstanbul vardı. Fransız müzisyen Richard Laniepce tarafından 2006 yılında İstanbul’da kurulan grup, caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlayan eserleriyle geceye ayrı hava kattılar.Sahnede yarattığı enerjiyi de çalarken eğleniyor olmalarına bağlayan Kolektif İstanbul, enstrümanlarına hakim, performanslarında cömert müzisyenleriyle Moda Kayıkhane’yi dolduran dinleyicilerine gerçek bir müzikal şölen yaşattı.

Müzik Dolu Gecelerde Final Fazıl Say ile…

7 Ekim tarihine kadar sürecek ve her gün 3 farklı sahne performansının müzik tutkunlarıyla buluşacağı “Burada Müzik Var” etkinliklerinde Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Çiğdem Erken, Fırat Tanış, Halil Sezai, Zuhal Olcay Mert Fırat, Barlas Tan Özemek, Bartu Küçükçağlayan, Gaye Su Akyol, Özge Fışkın Gürol Ağırbaş, Birsen Tezer, Gaye Biçer, Güvenç Dağüstün, Kesmeşeker Grubu, Şenay Lambaoğlu, Moğollar ve Ezhel, Bora Öztoprak, Senem Demircioğlu-İklim Tamkan, Jehan Barbur, Mozaik, Emre Tankal Quartet, Hüsnü Arkan ve Kalben, Nekropsi, Mehmet Güreli, Yeni Türkü, Mor ve Ötesi ile birlikte sürpriz sanatçılar da sahne alacak.

“Burada Müzik Var” etkinliklerinin 7 Ekim tarihindeki final gecesinde ise sahnede Fazıl Say olacak. Fazıl Say, “İlk Şarkılar ve Güz Şarkıları” repertuarını içeren programda, Serenad Bağcan, Güvenç Dağüstün ve Ece Dağıstan ile birlikte Moda sahilinden tüm İstanbul’u müzik ile kucaklayacak.

İlginizi Çekebilir

Yeni Bir Yıl Yaklaşırken Paşabahçe Mağazaları İle “Hayat En Güzel Hediye”

Paşabahçe Mağazaları, yeni yıl yaklaşırken herkese ve her bütçeye uygun yüzlerce hediye seçeneği ile yaşam alanlarında yılbaşı ruhunu yaşatıyor. ‘Hayat En Güzel Hediye’ sloganıyla hediye alırken akla gelen ilk marka olan Paşabahçe Mağazaları, yılbaşında da zengin ürün çeşidi ve özgün tasarımları ile hediye seçiminin adresi olmaya devam ediyor.


İstanbul’Un En Kalorili Evi!

İSTANBUL’UN EN KALORİLİ EVİ!


3M Türkiye'nin Desteklediği Laska Enerji 1 Milyon Ağacın 1 Yılda Temizlediği Co2 Kadar Salınımı Engelleyecek

3M Türkiye tarafından verilen 50 bin TL’lik ödülün sahibi olan Laska Enerji, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli hammaddeler ve elektrik enerjisi elde ediyor. Laska Enerji bu yöntemle ortalama 1 milyon ağacın bir yılda temizlediği Co2 kadar salınımı engelleyecek


Göz Estetiğinde Bütüncül Yaklaşım

Hızla akan yıllar ve yorucu hayat temposu, izlerini özellikle ciltte belirgin şekilde bırakabiliyor. Göz, alın ve dudak çevresinde oluşan ince çizgiler zamanla daha da derinleşerek yaşlı bir görünüme neden olabiliyor. Canlılığını ve elastikiyetini zamanla kaybeden cilt ise yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Zamana yenik düşen ciltlere bütüncül bir yaklaşım sunan Dünyagöz Etiler Estetik Birimi’nden Dr. Meral Seyman ve Op. Dr. İskender Alkın Solmaz, göz ve göz çevresi estetiğinde uygulanan medikal ve cerrahi yöntemleri açıklıyor.


Müsiad İle Yedihilal Geleceğin Erdemli İş İnsanlarını Yetiştiriyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile YediHilal ortaklığında düzenlenen ‘Ticaret Mektebi’ programı, MÜSİAD Yeni Genel Merkez’de gerçekleştirildi


Etiketler: İstanbul, sahne, Müzik, Birsen, Tezer

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.