27 Şubat 2020 Perşembe 14:24

GÜNDEM

İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır

İSTANBUL’UN TARIM VE HAYVANCILIK VERİ TABANI HAZIR

İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır
İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır
İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır
İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır
İstanbul’Un Tarım Ve Hayvancılık Veri Tabanı Hazır
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tarımın geleceğine yön verecek projeleri için 211 kırsal mahallede yaptırdığı analiz çalışmasını tamamladı. İstanbul’da, tarımsal üretim ve hayvancılık faaliyetlerinin mevcut durum ile potansiyelini ortaya koyan veri tabanı oluşturuldu. Elde edilen sonuçlar yeni projeler için kaynak özelliği taşıyacak.

BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanlığı Tarım ve Su Ürünleri Müdürlüğü ile Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, İstanbul’da tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin mevcut durumunu net olarak ortaya koymak amacıyla başlattığı tespit çalışması sonlandı. Üç ay süren araştırma, Pendik Göçbeyli Mahallesi’nden başladı, 14 ilçe 211 mahallede gerçekleştirilen saha çalışmalarıyla tamamlandı.

TÜM PAYDAŞLAR İLE YERİNDE GÖRÜŞME

Çalışma kapsamında araştırmacılar, mahalle muhtarları, ziraat odaları, tarım kooperatifleri, çiftçiler ve paydaş kamu kurumları ile birebir görüştü. Tarımsal nitelikli alanlar ile hayvancılık faaliyetlerini yerlerinde incelediler. Oluşturulan veri tabanı içinde, mevcut tarım alanları; ürün desenleri; üretim türü; seracılık ve hayvancılık faaliyetlerinin halihazırdaki durumu, kapasitesi, pazarlama imkânları; sulama kaynakları; uydu görüntüleri ve saha fotoğrafları gibi bilgiler bulunuyor.

YENİ PROJELERE HAZIRLIK

İBB yetkilileri yapılan araştırma sonucunda, İstanbul’un tarım ve hayvancılık potansiyeli ortaya çıkartıldı. Üreticilerle doğrudan temas sağlanarak, paydaşlar ile işbirliği güçlendirildi. Araştırmada elde edilen verilerin, mahallelerde yapılacak yeni projelerde kaynak olarak kullanılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bülten Nuxe İle Evde Kendine İyi Bakma Rehberi Iv

Tüm dünyayı saran koronavirüse karşı en etkili önlemlerin zorunda kalmadıkça evden çıkmamak, insanlarla mesafemizi korumak ve hijyen kurallarına uymak olduğunu biliyoruz.Evde kaldığımız bu günleri daha keyifli ve verimli geçirmek için bizi takipte kalın, NUXE bakım önerileriyle buradayız!


Xiaomi’Den Mi Fan 2020 Festivali

Çin’le birlikte dünyadan birçok e-ticaret platformunun katılacağı Mi Fan 2020 Festivali, Türkiye’de de Hepsiburada üzerinden sunulacak kampanyalarla çok özel indirimler sunmaya hazırlanıyor. Şaşırtıcı promosyon teklifleri ve eğlenceli aktiviteleriyle dünya genelindeki Mi Fanların her yıl dört gözle beklediği bir etkinlik haline gelen Mi Fan Festivali’nin bu yılki teması ‘’Akıllı ürün, akıllı yaşam’’ olarak belirlendi.


Sporseverler İçin Film Ve Belgesel Önerileri S Sport Plus’Ta

S Sport Plus varsa evde sıkılmak yok


Darüşşafaka Spor Kulübü , Diyerek Evde Çalışıyor.

Değerli Medya Mensubu,


Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Online Maker Atölyeleriyle Okul Kültürü Evlere Taşınıyor


Etiketler: İstanbul, hayvancılık, tarım, faaliyetlerinin, mevcut

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.