4 Haziran 2015 Perşembe 16:28

ŞEHİR

İstanbul'un Yeni Gemileri Geldi

İstanbul ulaşımını daha modern ve konforlu hale getirmek için gece gündüz çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle 3 adet yeni gemiyi boğaz sularıyla buluşturdu.

İstanbul'un Yeni Gemileri Geldi
İstanbul'un Yeni Gemileri Geldi
İstanbul'un Yeni Gemileri Geldi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul’un deniz ulaşımının markası olan Şehir Hatlarının filosuna 3 adet çift yönlü yanaşma sistemli, engelli erişimine uygun, en son teknolojik donanımlara sahip, konforlu gemi katıldı. Durusu, Göksu ve Küçüksu adını taşıyan üç yeni gemi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Sarıyer İskelesi’nde yapılan hizmete alım töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, gemilerin İstanbul Boğazı’nın güçlü akıntısı, poyraz ve lodosa karşı güçlü manevra kabiliyeti ve sevk sistemi, seyir cihazları ile zor hava şartlarında bile hizmet verecek kapasite de olduğunu söyledi.

Engelli vatandaşların da kolay bir şekilde gemiye binmeleri için gemilerin özel olarak tasarlandığına vurgu yapan Başkan Topbaş, “Gemilerimizde hayvan barınakları da var. Uygun iniş-biniş rampası, tuvalet ve zemin kaplamasıyla engelli yolcuların daha fazla erişim sağlaması için dizayn edildi. Bebek bakım odası da olan yeni gemilerimizde led ekranlar, mevsim şartlarına göre ısıtma ve soğutma sistemleri ve yolcu salonlarında akıllı cihazlar için şarj noktaları bulunuyor” diye konuştu.

Gemilerin teknik özellikleri ile ilgili olarakta bilgi veren Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gemilerimizin her biri 700 yolcu kapasiteli, 12 deniz mili hız yapan yeni gemilerimiz çift yönlü yanaşma sistemine sahip ve Türk mühendislerimiz tarafından yapıldı.”

İlginizi Çekebilir

Arem Özgüç Ve Arman Aydın Yepyeni Bir Dans Hiti İle Karşınızda! Famous Feat. Ysa

İkilinin bu yaz herkesi dans pistine davet eden şarkısına Hollandalı sanatçı YSA konuk oluyor


Dalaran Soygununun Üçüncü Bölümü Yayınlandı

23.05.2019 - Başkötü Rafaam etrafına topladığı birbirinden kötü niyetli karakterlerle birlikte şimdiye kadarki en çılgın planını gerçekleştirmek ve büyülü şehir Dalaran’ı çalmak için kolları sıvadı. Rafaam’ın League of E.V.I.L. adını verdiği kötüler takımında yer alan alt kademede bir yancı olan oyuncularsa şehrin sokaklarını, kulelerini ve kanalizasyonlarını yağmalayacak, büyük planın her bir parçasının eksiksiz yerine getirildiğine emin olmaya çalışacaklar. Ya da en azından League of E.V.I.L. üyeleri sinsi eylemlerini gerçekleştirirken dikkatleri dağıtmaya çabalayacaklar.


Albaraka Türk Apı’Lerini Kullanıma Açtı

Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Albaraka Türk, yarının bankacılığını inşa etmek için 6 ana kategori altında 29 farklı bankacılık API’sini developer.albarakaturk.com.tr adresi ile erişilebilecek platform aracılığı ile kullanıma açtı. Değişen, dönüşen ve gelişen finansal dünyadaki yepyeni iş modellerine, teknolojilere ve oyunculara Albaraka API platformunun kapısını ardına kadar açan Albaraka Türk, bu platform aracılığıyla, hayatı kolaylaştıran finansal ürün ve hizmetleri birlikte geliştirme imkânı sağlıyor.


Kıbrıs’Tan Kadıköy’E Yaz Okulu

Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile yaz okulu düzenliyor.


Ege Fren Ebso’Nun 100 Sanayi Devi Sıralamasında 9 Sıra Yükseldi

Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) üretimden satışlarına göre 2018 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde bir önceki yıla göre 9 sıra yükselerek 67’nci sırada yer aldı.


Etiketler: istanbul, vapur, gemi, kadir topbaş, ibb, durusu, göksu, küçüksu

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.