15 Ocak 2019 Salı 11:12

GÜNDEM

İşte 2019’Un Yedi Güzellik Ve Bakım Trendi!

FOREO bu yıl her yerde karşımıza çıkacak güzellik ve bakım trendlerini araştırdı.

İşte 2019’Un Yedi Güzellik Ve Bakım Trendi!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Stokholm / İsveç, 15 Ocak 2019: Koreli kadınların güzellik sırlarını unutun, bu yılın trendi Çinli kadınların güzellik sırları! Dünyanın en hızlı büyüyen güzellik markası FOREO, 2019 yılının güzellik ve bakım trendlerini araştırdı.

Stockholm ve Şanghay’daki FOREO Enstitüsü ve Ar-Ge Laboratuarı’nın yıllık bakım ve güzellik trendleri araştırması yayınladı. 2019 yılında Çinli kadınların bakım rutinlerinden yenilebilen kolajenlere pek çok trend göreceğiz.

1. Çin usûlü bakım

Çinli kadınların bakım ve güzellik sırlarının, geçtiğimiz yıllarda dünyayı kasıp kavuran Koreli ve Japon kadınların güzellik sırlarından farkı, teknolojik olmaları. Çinli markalar, pazara sundukları her ürünün odağına teknolojiyi koyuyorlar. Çin, dünyanın en hızlı büyüyen güzellik pazarı. Sadece makyaj ürünleri satışlarında yüzde 30’luk bir büyüme kaydedildi. Anlayacağınız, Çinli kozmetik ve makyaj markaları yeni teknolojiler ve yeni iş birlikleriyle 2019’da dünyayı fethetmeye hazırlanıyor.

2. Mevsimsellik

Genelde ‘cilt bakımı’ ve ‘mevsimsellik’ sözcükleri aynı cümle içinde kullanılmaz. Ama bu durum, bu yıl değişecek. Yani kış aylarında kızılötesi ışınlar ve ısıtılmış kağıt maskelerden yaz ayları için serinletici yöntemlere, mevsime hattâ hava durumuna göre cilt bakımı uygulamak trend olacak!

3. Aktif güzellik

Artık bir tek cilt bakımıyla iş bitmiyor. Sağlık ve wellness’i güzellik bakımının ayrılmaz bir parçası olarak kabul eden aktif güzellik trendi, 2018’de kendini göstermeye başlamıştı. Pek çok marka spor yapanlara yönelik ürünler piyasaya çıkardı (Tarte’nin piyasaya sunduğu Athleisure Beauty Collection ya da E.L.F’nin çıkardığı Workout Ready) ve 2019’da da bu markaların sayısı artacak. Öyle görünüyor ki, spor çantasından kozmetik ve bakım ürünlerini eksik etmeyeceğiz!

4. Evde bakım

Evde kullanılabilecek bakım ürünleri geçen yıldan beri yükselişte. Profesyonel bakımlardan cildi derinlemesine temizleyen uygulamalara, markalar artık ‘ev tipi’ ürünlere daha fazla ağırlık vermeye başladı. Burada da işin odağında teknoloji var. Tıpkı Uber’in ulaşım ve Airbnb’nin konaklama endüstrisinde devrim yarattığı gibi, güzellik teknolojisi de güzellik endüstrisini kökten değiştirecek.

5. Instagramlık ambalajlar

Artık hepimiz biliyoruz: Instagram’da post edilemeyen aslında hiç yaşanmamıştır. Tabii güzellik ve bakım markaları da bunun farkında. Bu nedenle de 2019’da ambalajlar hiç olmadığı kadar önemli olacak. Glossier, Tilbury ve FOREO bu alanın öncülerinden. Sınırlı sayıda piyasaya sürülen ürünler, parlak renkler ve mevsimine göre tasarımlar… Çok daha fazlası 2019’da bizi bekliyor.

6. Kişiselleştirilmiş güzellik

Coca Cola şişelere isim yazıyor, Gucci ve Burberry monogram ile sükse yaptı… 2019’da ise kişiselleştirme trendi güzellik endüstrisine de sıçrıyor. Sizin ihtiyacınıza göre özel içerikleri olan veya yapay zekalı, sizinle birlikte değişen ürünler... FOREO’nun 2018’de sessiz sedasız piyasaya sunduğu, ama güzellik teknolojisinde devrim yaratacak nitelikte olan LUNA fofo‘nun en önemli özelliklerinden biri kişiselleştirilebilir olması.

7. Süper gıdalar

Tabii süper gıdalarsız olmaz! Bu yılın ‘kazananları’ da yenilebilen kolajenler ile sıkılaştırıcı ve enflamasyonları, kızarıklıkları giderici etkisiyle bilinen güvercin ağacı. Pinterest’e göre güvercin ağacı aramaları yüzde 305 oranında arttı. Aynı şekilde Google Trends verilerine göre de kolajen aramalarında adeta patlama yaşandı. Çin ise kolajene olan talebin en yüksek olduğu üç ülkeden biri.

FOREO Enstitüsü Ürün Müdürü Dalia Fernandez’e göre ‘Çin güzellik trendi’, Kore güzellik trendini gölgede bırakabilir: “Çin sadece güzellik teknoloji alanında öncü değil. Mevsimsellik trendinin de liderlerinden, hatta birçok başka güzellik trendinin de başını çekiyor. 2019’da da bu durum değişmeyecek. Dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri ve dünyada Çin güzellik ürünlerine ciddi bir talep var.“

Fernandez sözlerini şöyle sürdürdü: “Güzellik alanındaki önemli gelişmeler, tüketicilerin cilt bakımı ürünlerine yeni bir açıdan bakmasını sağladı. Artık giderek daha fazla sayıda marka, müşterilerinin evde uygulayabilecekleri, spa ve dermatoloji uygulamaları ayarında ama çok daha hesaplı ürünler sunmaya başladı. Artık zaman değişti. Tüketiciler bakımlarını evde yapmak istiyor ve markalar da bu talebe yanıt vermek zorunda. FOREO Enstitüsü’nde müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek için cilt bakım ürünü yelpazemizi sürekli yeniliyor ve inovasyolarla geliştiriyoruz. 2019, ‘akıllı güzelliğin’ hakimiyetini ilan ettiği yıl olacak.

FOREO ürünleri Beymen (Zorlu, Suadiye, Panora) mağazalarında ve Beymen, N11, Trendyol, Lidyana, Hepsiburada ve Always Fashion e-mağazalarında satılmaktadır.

FOREO Hakkında:

Hayatınıza değer katmayı amaçlayan İsveç merkezli FOREO tasarladığı güzellik ve bakım çözümleriyle geniş kitlelere yeni standardı sunuyor. Cesurca bir yaklaşım sergileyerek mevcut tasarımları geliştirmiyor, her şeyi sıfırdan tasarlıyoruz. Amacımız sunduğumuz kolaylıkları herkese ulaştırmak. Adımız bu nedenle FOREO, “For Everyone” (Herkes için). Profesyonel işlemlere harcanan paranın çok daha azıyla ulaşılabilen çığır açan çözümlerimizle herkesin hayatına güzellik ve mutluluk katıyoruz. Misyonumuz insanların özgüvenini tazelemek, çünkü biliyoruz ki iyi hissederseniz, iyi görünürsünüz ve biz de işimizi iyi yapmış oluruz.

İlginizi Çekebilir

Siveno’Dan Farkı Doğallığında Bir Babalar Günü Önerisi Sıveno Doğal Roll On Erkekler İçin

Hem sağlığına önem veren hem bakımlı erkekleri unutmayan Siveno, erkekler için özel geliştirdiği tamamen doğal roll-on ile ter kokusuna doğal bir çözüm sunuyor. Bakımlı babalar için harika bir hediye önerisi olan Siveno roll-on’lar tamamen doğal içeriklerden oluşuyor.


Bülten Dockers® Babalar Günü'nü Smart 360 Flex İle Kutluyor

DOCKERS® BABALAR GÜNÜ’NÜ SMART 360 FLEX İLE KUTLUYOR


Bülten Ödüllü Turnuva Takvimi Açıklandı

Espor dünyasına hızlı bir giriş yapan Master of Gamers, oyun ve dijital eğlence severlere sürpriz ödüller dağıttığı yeni turnuva takvimini açıkladı. Haziran ayı boyunca 19 turnuva gerçekleştirecek platform, MOG Cup’larda toplam 12.000 TL para ödülü verecek.


Sınav Kaygısı İle Baş Etmenin Yolları

Hayatımızda pek çok değişikliğe neden olan koronavirüsle mücadele sürecince sınavlara hazırlanan gençler, daha fazla stres, kaygı ve endişe yaşıyor. Olumlu geri bildirimlerin kaygı ile baş etmeden çok önemli olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Seher Akbaş sınava girecek gençlerin ailelerine önemli tavsiyelerde bulundu.


Bülten Bobbi Brown Summer Glow Koleksiyonu İle Yaza Hazırlık

Yeni Summer Glow Koleksiyonu ile, yazın sonsuz güzelliklerine hazır olun. Altın highlighterdan pırıltılı tonlara, sezonun bronzlaşmış görünümünü mükemmel şekilde yansıtan, sınırlı sayıda üretilen Summer Glow Koleksiyonu ile ışıltılı bir yaz size beliyor!


Etiketler: güzellik, bakım, FOREO, 2019, göre

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.